Home  /  Zprávy  /  Preview #17.14: vstříc playoffs

Preview #17.14: vstříc playoffs

(pá) 30. červen 2017, Radim Kroulík

Základní část minulý týden skončilo a ve hře již zbývá pouze 12 týmů. O víkendu máme na programu první zápasy playoffs, konkrétně semifinále 3.Ligy.

Prague Mustangs - Přerov Mammoths

Letošní playoffs nám zahájí duel Mustangs s Mammoths. Pražané vstupují do semifinále po perfektní základní části, ve které ani jednou neprohráli a skončili se skóre 138:23. Nutno podotknout, že Mustangs neměli ve skupině nejtěžší soupeře. Titans se trápili i po přechodu z 2.Ligy, Dragons odehráli svoji první sezónu a Rangers dlouhodobě hledají výkonnost. Nevýhodou tak pro Mustangs může být, že si letos ještě neprošli vyrovnaným zápasem.

To Mammoths mají za sebou těžké zápasy s Gladiators a ne úplně lehké zápasy s Hellboys. A tak bilance 4-2 a postup z druhého místa nevypadá až tak beznadějně pro úspěch v semifinále. Mammoths se pyšní velmi solidní obranou, která například dokázala udržet produktivní útok Gladiators na 18 a 20 bodech. Vzhledem k tomu, že Gladiators měli v základní části skóre 179:13, je evidentní, že obrana Mammoths může být základním kamenem úspěchu. A ne nadarmo se říká, že obrana vyhrává poháry.

To, že by mělo jít o vyrovnaný zápas, dokládá i Pick’em. Momentálně 51,1 procent věří domácím Mustangs. První zápas playoffs začíná netradičně od 15:30 v Uhelných skladech.

Vysočina Gladiators - Liberec Titans

Zatímco duel Mustangs - Mammoths by měl být papírově vyrovnaný, zápas Gladiators s Titans má jasného papírového favorita. Gladiators proletěli základní částí ve velkém stylu a bylo by překvapením, pokud by narazili na Titans. Na Vysočině se mohou spolehnout na skvělé výkony receivera Joshui Purdieho (o jeho cestě ze zámoří na Vysočinu si můžete přečíst zde). Ale i obrana Gladiators odehrála výbornou základní část, kdy nejvíce inkasovala sedm bodů v zápase. Gladiators tak nadále pokračují v zestupu, který začal po sezóně 2014. To Gladiators nevyhráli jediný zápas. Následovali dvě sezóny, ve kterých se dostali do Iron Bowlu (jedna porážka s Knights, jedno vítězství proti Sharks). Nyní jsou Gladiators favoritem 3.Ligy a mají velmi blízko k účasti ve 2.Lize pro příští rok. Obrovský výkonnostní skok. Teď jen neklopýtnout s Titans.

Liberec může jít do zápasu s vědomím, že nemá co ztratit. Jak říkal hrající trenér Kristián Koller po posledním zápase s Dragons, Liberci skřípe útok. Proti Mustangs si ve dvou zápasech připsal dohromady 13 bodů. To na produktivní útok Gladiators stačit nebude. Pokud chtějí Titans myslet na úspěch, musí rozpohybovat útok.

I Pick’em věří více Gladiators, přes 85 procent tipuje výhru domácích. Druhé semifinále 3.Ligy začíná v 16:00 v Jihlavě Na Stoupách.