Home  /  Zprávy  /  Preview #17.16: Bronze Bowl a Iron Bowl

Preview #17.16: Bronze Bowl a Iron Bowl

(pá) 14. červenec 2017, Radim Kroulík

Předposlední hrací víkend nám vyplní finále třetí a čtvrté ligy. Na finálové zápasy se mohou těšit v Jihlavě a Teplicích.

Bitters Bronze Bowl V
Vysočina Gladiators - Přerov Mammoths

V Bronze Bowlu na sebe narazí první dva týmy skupiny Jih. Oba týmy postoupily ze svých semifinálových zápasů přesvědčivě. U Gladiators se očekávalo, že Titans pro ně nebudou znamenat větší překážku, u Mammoths se očekával s Mustangs daleko vyrovnanější zápas a Přerov byl mírným outsiderem.

Finalisti na sebe v průběhu základní části narazili dvakrát. Byla to právě obrana Mammoths, která dokázala nejvíce zastavovat produktivní útok Gladiators. V prvním zápase inkasovali Mammoths 18 bodů, ve druhém 20. S tím by se dalo myslet na vítězství. Má to ale háček. Přerovská obrana dokázala najít recept na Gladiators, o útoku to samé říct nelze. V obou zápasech skórovali Mammoths pouze tři body a s tím se na vítězství moc myslet nedá. Pokud chtějí Mammoths myslet na trofej, musí především jejich útok pořádně zabrat.

Gladiators se budou opět spoléhat na výkony Joshui Purdieho, který je s míčem v ruce extrémně nebezpečný. Jak ukázala základní část, i jeho lze zastavit. 

Semifinálový zápas s Titans navštívilo 643 diváků a i tentokrát se můžeme těšit na skvělou atmosféru. Bronze Bowl se navíc odehraje na stadionu FC Vysočina. Zápas o vítěze třetí ligy se hraje od 19:30.

Bitters Iron Bowl III
Teplice Nordians - Třinec Sharks

Finále čtvrté ligy má jasného favorita. Loni to Sharks ve finále nevyšlo, teď mají šanci to napravit. V základní části nenašel Třinec přemožitele a skóre 186:41 jen potvrzuje jejich dominanci. Nepodcenit soupeře a vyvarovat se zbytečných faulů. Pokud toto Třinec dodrží, měl by si rychle vybudovat komfortní náskok.

Nordians se poprvé ve své historii podívají do finále. Cesta do Iron Bowlu byla pro Nordians velmi zvláští. Vítěz skupiny, Prague Black Panthers 2, postoupit do playoffs nemohl a Karlovy Vary Warriors se těsně před sezónou odhlásili ze soutěže. Nordians tak k postupu do finále stačilo skončit před nováčkem, Tábor Foxes. Teplice nebudou favoritem, ale mohou se těšit z domácího prostředí.

Iron Bowl začíná v neděli od 14:00 na stadionu Anger v Teplicích.