Home  /  Zprávy  /  Jeden touchdown obrany stačil Mammoths k vítězství v Bronze Bowlu

Jeden touchdown obrany stačil Mammoths k vítězství v Bronze Bowlu

(po) 17. červenec 2017, Radim Kroulík

V Jihlavě na stadionu FC Vysočina se konalo finále 3.Ligy - Bitters Bronze Bowl V. Domácí Gladiators zde přivítali Přerovské Mammoths, se kterými se letos utkali už dvakrát a pokaždé odcházeli jako vítězové. I přesto se očekávala vyrovnaná bitva, ve které měli být  Gladiators lehkými favority. Oba týmy během letošní sezóny disponovaly skvělými obranami a průběh zápasu a konečný výsledek tyto kvality potvrdil. V prvním poločase se ani jeden útok nedostal k úspěšnému zakončení. Hra probíhala spíše uprostřed hřiště a kdykoli to vypadalo, že by se útočící tým přiblížil k endzóně, bránící tým vždy pohotově zasáhl nebo přišla chyba v podobě faulu nebo interceptionu. Čas neúprosně utíkal a týmy musely do šatny za nerozhodného stavu 0:0. Po přestávce se rozsvítila světla stadionu a přes 1200 diváků, kteří se v Jihlavě sešli, začali sledovat napínavý závěr letošní sezóny. Třetí čtvrtina se v ničem podstatném neodlišovala od těch předchozích. Oba útoky zkoušely všechno možné, ale vždy narazily na tvrdou obranu soupeře. Klíčová akce přišla až ke konci zápasu. V desáté minutě poslední čtvrtiny útočili Gladiatoři ze své půle. Nepřesný pass quarterbacka Pavlase byl zachycen obráncem hostů Filipem Bolkem, který si neohroženě doběhl pro pick-six a skóroval tak jediné body zápasu. Gladiátoři se snažili nepříznivý výsledek odvrátit, ale jejich dlouhé passy končily neúspěšně. Obrana hostů si závěr v klidu pohlídal a tak se po závěrečném hvizdu rozhodčích stali přerovští Mammoths vítězi třetí ligy.

Počet diváků: 1283
Rozhodčí: Jaroslav Rybář (R), Stanley Hameder (U), Šimon Zouvala (HL), Adam Dvořáček (LJ), Petr Márai (BJ)

Přerov Mammoths TD - 0:6 - Filip Bolek, 40y interception return (kick neúspěšný); 8:26