Home  /  Zprávy  /  Chrysler Vienna Vikings 55 - Prague Panthers 27

Chrysler Vienna Vikings 55 - Prague Panthers 27

(út) 7. květen 2002, Filip Hobza
(21:10,9:6,14:8,14:0) - Eurobowl V druhém vzájemném utkání mohli diváci vidět 903 yardů celkové offense (414 Panthers,489 Vikings), pouze jeden punt a celkem 82 bodů. Hráči Vikings nastoupili do zápasu před domácím publikem již jako jistí semifinalisté, zatímco Panthers potřeboval výhru alespň k teoretické šanci na postup do play off. Vikings vstoupili do zápasu lépe a během několika minut se ujali vedení 7-0. Panthers vzápětí odpověděli nádherným 51 yardovým pasem. Od této chvíle se skóre měnilo jako na houpačce - Vikings skórovali a Panthers odpovídali stejným způsobem. Hned na začátku utkání ukázala defense Panterů rakouským runningbackům, že toho moc asi nenaběhají a tak Vídeň hrála většinu zápasu ve formaci se 4 či 5 WR, což ale k pantherské smůle zvládala dokonale. Panthers však ne vždy dokázali dotáhnout své drajvy přes celé hřiště až do úspěšného konce a tak skóre v poločase bylo 27-19 ve prospěch Vídně. Rozhodující okamžik přišel na záčátku 3. čtvrtiny. Vídeň dokázala opět skórovat a zvýšit náskok na 15 bodů. Pantherský QB Mike Horton však při následné akci Panthers zaznamenal osudový interception, který DB Vídně donesl až na Pantherských 10 y. O několik akcí později Vídeň zvýšila svůj náskok na 22 bodů a jejich hráči byli schopni tento náskok udržovat až do konce utkání, zvláště po tom, co se Panthers zranili dva klíčoví hráči offense - WR Dan Beneš a Pontus West. Vzhledem k prohře s Anconou v úvodu turnaje končí Panthers svoje účinkování v letošním Eurobowlu na nepostupovém 3 místě ve skupině. Smůla je především v tom, že první 2 klíčové zápasy Panthers prohráli o pouhých 12 bodů a po Vídni mají nejlepší celkové skóre. Fotbal se však hraje na vítězství a tak Panthers nezbývá nic jiného, než se zaměřit na obhajobu domácího titulu a na sestavování hráčského kádru pro další ročník nejprestižnější evropské klubové soutěže - Eurobowlu. Podrobné statistiky ze zápasu s Vídní jsou k nahlédnutí na www.eurobowl.info. Petr Matlovič