Home  /  Zprávy  /  Druhá juniorská liga odstartuje podzimní část

Druhá juniorská liga odstartuje podzimní část

(pá) 1. září 2017, Radim Kroulík

Čtveřice zápasů 2. juniorské ligy je na programu na první zářijový víkend. Pomyslný kickoff podzimu provede Brno Sígrs, kteří ve svém premiérovém zápase v juniorských soutěží vyzvou Prague Mustangs. Ve druhém sobotním zápase se vrací do juniorské ligy Pilsen Patriots. Plzeňský tým rozhodně nepřerušil svoji účast v juniorech z výkonnnostních důvodů. V posledním roce (sezóna 2013), ve kterém se zúčastnili vyhráli nejvyšší juniorskou ligu. Návrat Patriots se odehraje na hřišti Bobcats. Příbram v loňské sezóně dokráčela až do finále, kde ale narazila na Liberec. Cílem Bobcats tak určitě bude minimálně návrat do finálového zápasu.

I v nedělním programu najdeme premiérové zápasy. Budweis Hellboys se představí poprvé na domácím hřišti v zápase s Blades. Ústí nad Labem jen těsně nepostoupilo v loňské sezóně do finále. Na rozjezd je čeká nováček, to ale nemusí moc znamenat. Týmy v mládežnických ligách prochází každý rok obměnou a týmy se nevyhnou střídání silnějších a slabších ročníků. Proto může být srovnávání s loňskou sezónou ošemetné. 

Druhý nedělní zápas nabídne první vystoupení Vysočiny Gladiators v juniorech. Doma se představí proti Ostravě Steelers. Na loňskou sezónu v nejvyšší lize by Steelers asi chtěli co nejrychleji zapomenout. Kvůli úzkému kádru se ostravští mladíci nevyhnuli kontumacím dvou zápasů. Sbírat síly tak letos budou ve druhé lize, která je i díky 8s formě méně náročná.

Flagová liga U15

V Ostravě zahájí druhou polovinu ligy mladí flagisté. Domácí Steelers, Prague Lions a Pardubice Stallions se tak mohou po letní pauze těšit na další porci zápasů.