Home  /  Zprávy  /  Ženy vstupují do letošní sezóny

Ženy vstupují do letošní sezóny

(čt) 14. září 2017, Radim Kroulík

O víkendu se rozeběhnou ženské ligy. Letos se poprvé rozdělila soutěž žen do dvou lig, kdy Bitters ženská liga se hraje v osmičkové formě, druhá liga v pětkové formě. Nejvyšší Bitters ženská liga pokračuje ve svém třetím ročníku ve stejném složení. Kromě zápasů žen se můžeme těšit na první pražské derby v Bitters juniorské lize a třemi zápasy pokračuje 2. Juniorská liga. V mladších kategoriích nás čeká turnaj Dorostenecké ligy v Trutnově a v Praze se odehraje další turnaj Flagové ligy U15.

Bitters ženská liga

Prague Harpies - Prague Black Cats
Úvodní zápas Bitters ženské ligy obstará pražské derby. Ve třetím ročníku budou Prague Harpies vyhlížet první cestu do Rose Bowlu. V loňské sezóně pražské derby také odstartovalo ligu a Black Cats zvítězily 35:7. Black Cats loni prošly základní části bez prohry, ale v Rose Bowlu prohrály s Amazons 12:26. Harpies budou určitě chtít v prvním zápase ukázat, že letos se s nimi musí počítat. Pražské derby žen začíná v sobotu od 12:00 na Motorletu.

2. ženská liga

V Teplicích se v sobotu uskuteční první turnaj 2. ženské ligy. Domácí Hilders, Pilsen Angels a Ostrava Diamonds odehrají své premiérové zápasy. Úvodní turnaj tak napoví, jak na tom jednotlivé týmy jsou. Turnaj v areálu Anger začíná ve 12:00, kdy se domácí Hilders střetnou s Angels.

Bitters juniorská liga

Prague Lions - Prague Black Panthers
První pražské derby v juniorské lize se odehraje v Hostivaři tuto neděli. Lions mají za sebou úspěšný start do sezóny. V Pardubicích si poradili s obhájcem titulu jednoznačnou výhrou 34:6. Lions se mohli opřít o kvalitní běhovou hru a výborné special týmy. Na druhou stranu Black Panthers do sezóny vstoupí až v neděli. Není tak jasné v jaké podobě se Black Panthers představí. Jistotou je změna na pozici quarterbacka. Loňský quarterback Jakub Horáček odletěl sbírat velmi cenné zkušenosti do zámoří (bohužel jeho mise skončila dříve, když si v zápase zlomil klíční kost). Black Panthers jsou tak v podobné situaci jako Lions. I Lions museli do letošní sezóny vstoupit s jiným quarterbackem, a to jednoduše z důvodu zestárnutí Jana Jindřichovského. Se změnou quarterbacka tak může přijít výrazná změna podoby útoku Black Panthers. Výhodou pro PBP je fakt, že Lions již rozkryli své karty.

První pražské derby Bitters juniorské ligy začne v neděli od 14:00.

2. juniorská liga

Vysočina Gladiators - Brno Sígrs
Gladiators prožívají skvělý start do své premiérové juniorské sezóny. S bilancí 2-0 vévodí skupině Východ. Obě vítězství byly poměrně těsným rozdílem (se Steelers 26:18, s Mustangs 20:14). Sígrs prožili první dva zápasy jako na horské dráze. S Mustangs si poradili 33:0 a ve druhém zápase prohráli se Steelers 6:20. Zápas Gladiators - Sígrs začíná v Jihlavě v sobotu od 17:00.

Budweis Hellboys - Pilsen Patriots
Hellboys stejně jako Gladiators začali sezónu s bilancí 2-0. Patriots se naopak úvod nevydařil a po dvou zápasech na první vítězství čekají. Útok Plzně navíc čeká i na první body v sezóně. Favorit pro nedělní zápas je tak dán jasně. Zápas v Českých Budějovicích začíná v neděli od 14:00.

Ostrava Steelers - Prague Mustangs
Steelers po přechodu z nejvyšší ligy vstoupili do sezóny s bilancí 1-1. Mustangs stejně jako Patriots a Blades na první vítězství v sezóně čekají. Pokud chtějí oba týmy i po tento víkendu stále myslet na postup do finále, může být tento zápas důležitý. V případě prohry se totiž může první místo ve skupině vzdálit. Zápas v Porubě začíná v neděli od 15:00.

Dorostenecká liga

Do druhého turnaje, tentokrát v Trutnově, nastoupí dorostenci. Po prvním kole jsou na tom nejlépe příbramští Bobcats, kteří si připsali dvě výhry. V neděli mají Bobcats “bye week” a naopak poprvé se představí Ostrava Steelers.Třízápasový turnaj začíná ve 13:00 zápasem domácích Rangers s Lions.

Flagová liga U15

Na Šancích v Praze se v neděli odehraje čtvrté kolo Flagové ligy U15. Postupové příčky do semifinále pevně drží Prague Lions, Příbram Bobcats a Ostrava Steelers. Boj o čtvrté postupové místo tak svádí Prague Black Panthers a Pilsen Patriots. Ty od sebe dělí jediná výhra. A právě duel těchto soupeřů otevře nedělní turnaj. Začátek je naplánován na 11:00.