Home  /  Zprávy  /  Bitters Junior Bowl XVII je tady!

Bitters Junior Bowl XVII je tady!

(pá) 27. říjen 2017, Radim Kroulík

Hned tři finálové zápasy nás čekají tento víkend. Finálový víkend zahájí v sobotu ženy, které se utkají o vítězství ve 2. ženské lize. O tři hodiny déle začne finále 2. juniorské ligy v Jihlavě. Zlatým hřebem tohoto víkendu bude nedělní Bitters Junior Bowl XVII. Pražské derby v Hostivaři okoření finále nejvyšší ligy juniorů.

Bitters Junior Bowl XVII

Prague Black Panthers - Prague Lions
Finále nejvyšší juniorské ligy obstarají pražské týmy. Od roku 2013, kdy Black Panthers vstoupili do soutěže, je to poprvé, kdy se do finále dostaly oba týmy z Prahy. Dříve v cestě stáli Stallions nebo Steelers. Je to začátek podobné éry z let 2009-2012, kdy se o titul přetahovali Lions s Prague Panthers? Lions i Black Panthers si zaslouží uznání za dlouhodobou stabilní formu. Oba týmy dokáží každý rok zastoupit odcházející hráče do seniorské kategorie. To se třeba v loňské sezóně nepodařilo Steelers a letos podobný problém měli Stallions.

První vzájemný duel v Hostivaři nabídl vyrovnanou bitvu (zápas byl nakonec kontumován ve prospěch Lions z důvodu neoprávněného nastoupení hráčů Black Panthers). Lions sice prohrávali v úvodu o 2 body, když si z kraje zápasu připsali safety, ale do poločasu se ujali vedení 20:5. Ve druhém poločase Black Panthers vedení quarterbackem Janem Riedelem již marně dotahovali. Lions si ze hřiště odnesli výhru 20:18.

Ve druhém vzájemném zápasu již Lions měli jistou účast v Bitters Junior Bowlu. Přestože Lions určitě nechtěli zápas s městským rivalem vypustit, určitou roli na výsledku to mít mohlo. Jan Riedel potvrdil, že letos má skvělou sezónu a nahradil loňského quarterbacka Black Panthers Jakuba Horáčka více než dostatečně. V zápase si připsal tři passové touchdowny a zajistil tak pro svůj tým vítězství a postup do finále.

Oba týmy se před sezónou museli vypořádat se změnou na postu quarterbacka. A oba týmy zvolily jiné řešení. Lions po odchodu Jindřichovského sází na běhový útok, který táhne running back Ondřej Kofroň. Black Panthers našli v Janu Riedelovi passového quarterbacka. Ve čtyřech zápasech zaznamenal 10 passových touchdownů, a to především po ose Riedel - Kárník. Zastavit velkého receivera Black Panthers bude pro Lions jeden z klíčových úkolů v obraně.

Velkou roli ve vypjatém zápase budou hrát special týmy, chyby a fauly. Faktorem může být i počasí. V loňském Junior Bowlu měl quarterback Jakub Horáček v nepříznivém počasí problémy a i to byl důvod, proč vyšli Black Panthers proti Stallions bodově naprázdno. Horší počasí by mohlo nahrávat Lions a jejich běhovému útoku. Passově orientovaný útok Black Panthers by si jistě přál ideální podmínky pro hru vzduchem.

Bitters Junior Bowl XVII začíná již ve 13:00. Pro návštěvníky bude připravena shooting zone, kde si mohou změřit rychlost hodu. Chybět nebude vystoupení cheerleaders nebo kvalitní občerstvení a horké nápoje pro zahřátí.

2. juniorská liga

Vysočina Gladiators - Budweis Hellboys
Jihlava nabídne finále 2. juniorské ligy. Gladiators i Hellboys vstupovali do sezóny jako nováčci v juniorské soutěži. A první sezóna nemohla dopadnout lépe. Oba týmy si totiž připsaly 6 výher a bez porážky postoupily až do finále. Gladiators dokázali udržet za sebou Steelers, kteří mají bohaté zkušenosti z nejvyšší juniorské ligy. Finalisti na sebe narazí v této sezóně poprvé, proto bude hrát důležitou roli příprava a gameplan trenérů. Finále 2. juniorské ligy Gladiators - Hellboys začíná od 17:00 v Jihlavě.

2. ženská liga

Pilsen Angels - Ostrava Diamonds
První sezóna 2. ženské ligy jde do finále. Angels i Diamonds dokázaly přesvědčivě nechat za sebou Hilders a vybojovaly si účast v boji o pohár. Ve vzájemných duelech byly úspěšnější Angels, které porazily Diamonds na prvním turnaji 20:0 a na druhém 40:7. Ostravský tým se ale zvedl a v závěrečném turnaji na domácím hřišti porazil Angels 12:7. Dokáží Diamonds zopakovat svůj výkon z domácího prostředí i na hřišti soupeře? Finále 2. ženské ligy startuje v sobotu od 14:00 v Plzni.