Home  /  Zprávy  /  Juniorský kemp byl skvělý, nešetřil chválou head coach Harrod

Juniorský kemp byl skvělý, nešetřil chválou head coach Harrod

(čt) 16. listopad 2017, Radim Kroulík

Juniorský kemp v Nymburce navázal na úspěšný loňský první ročník, který přivedl do sportovního centra mladé naděje z celé republiky. Od pátku do neděle mělo 73 hráčů různých výkonností i zkušeností možnost trénovat pod vedením zkušených trenérů. Head Coachem kempu byl opět Zach Harrod, který letos s Prague Lions ovládl nejvyšší juniorskou ligu. K sobě si přivedl stejně jako loni Jana Štieglera a Jana Kabáta z Black Panthers, Lukáše Růžka, Lukáše Pelikána a Micahu Lembke z Lions. Svého zástupce měla i Příbram prostřednictvím Bohuslava Roma a Pardubice díky Radimu Kroulíkovi. Mezi trenérské nováčky kempu patřil Jan Uhlík a eso působící v zahraničí, Josef Fuksa. Zvučná jména čítající vítěze Czech Bowlů, Junior Bowlů, reprezentanty a dozajista některé budoucí členy Síně slávy ČAAF.

Náročný víkend čítající pět tréninků a pět meetingů zakončila závěrečná scrimmage útoku proti obraně. Více nám ke kempu řekne head coach Zach Harrod:

„Co mohu o podzimním kempu říct? Bylo to skvělé. Trénovat tuto skupinu hráčů a pracovat po boku trenérů, které jsme měli, jsem si osobně velmi užil. Byl to pozitivní krok k rozvoji naší hry a doufejme, že to v brzké době povede k juniorskému národnímu týmu. Na všech hráčích bylo vidět obrovské zlepšení mezi prvním a posledním tréninkem. V průběhu kempu jsme na hráče vyvíjeli velký tlak a byl jsem rád, že hráči dokázali náš vysoký standard udržet. Bylo jasné, že s tolika hráči a tak kvalitními trenéry budeme mít příležitost se opravdu zlepšit. Obecně se v Česku moc nestává, aby v jeden moment mohly na obou půlkách hřiště probíhat týmové periody. S takovými možnostmi měl každý hráč dostatek příležitosti ukázat své schopnosti a zlepšit se. Nejsvětlejším momentem víkendu pro mě byla nedělní scrimmage 40 akcí, při kterých se útok s obranou střídal ve skvělých hrách. Nemohu se dočkat dalšího kempu!”