Home  /  Zprávy  /  Parlament ČAAF přijal nový klub

Parlament ČAAF přijal nový klub

(po) 4. prosinec 2017, Radim Kroulík

V neděli 3. prosince se v Brně sešli zástupci klubů na každoroční zasedání Parlamentu ČAAF. Zasedání kromě ohlédnutí za letošní sezónou a výhledem na roky budoucí přineslo několik novinek a změn.

Most Hunters
Vedle ratifikace členství klubů Teplic Hilders a Ostravy Diamonds přijal Parlament ČAAF Most Hunters za nového člena ČAAF. Po vyloučení již neaktivních Brno Pitbulls, Prague Wolf Pack a Žďár Tigers se počet klubů změnil na 29.

Chystané změny v soutěži mužů
Rada ČAAF připravuje změny v soutěži mužů v sezóně 2018. Nejvyšší liga se rozroste na osm účastníků. V Bitters lize se již nepředstaví Trnava Bulldogs. Do boje o titul se vedle Brna Alligators a Brna Sígrs zapojí nově také Pilsen Patriots. Zemětřesení proběhne i ve 2.Lize. Ta bude nově v šesti účastnících a k Blades s Hippos se nově připojí Gladiators, Mammoths, Dragons a Mustangs. Finální podobu soutěže mužů představí Rada ČAAF po uzavření termínu podávání přihlášek.

Osmičkovou formu nahradí devítka
Pro soutěže a ligy, které se nehrají ve standardní jedenáctkové formě, bude nově platit devítková forma. V útoku budou na hřišti chybět oba ofenzivní tacklové, zbytek útoku již bude ve stejné podobě jako v jedenáctkové formě. 

Změna míčů
ČAAF míče Wilson typu Duke nahradí v budoucnu GST. Oko diváka pozná změnu designu z NFL podoby na univerzitní (s pruhy).

Další zasedání Parlamentu ČAAF je naplánováno na 11. února.