Home  /  Zprávy  /  V Hard Rock Café proběhla tisková konference

V Hard Rock Café proběhla tisková konference

(čt) 29. březen 2018, Radim Kroulík

Bitters liga naplno vypukne úvodním Bitters Kickoff zápasem mezi Prague Black Panthers a Prague Lions. K příležitosti startu ligy se ve středu dopoledne konala v pražské Hard Rock Café tisková konference. Zúčastnily se všechny týmy Bitters ligy, které dostaly příležitost odprezentovat svůj tým a ambice do blížícího se 25. ročníku ligy. Byla to první tisková konference, která se konala ke startu ligy.

Úvodní slovo si vzal Filip Hobza, který seznámil novináře s novinkami letošního ročníku. Pro letošní sezónu jsou naplánovány tři televizní zápasy v přímém přenosu na ČT sport. Předseda ČAAF oficiálně představil nového trenéra národního týmu. Sebastian Fandert, který dovedl Příbram Bobcats do Czech Bowlu, se chopí kormidla pro podzimní turnaj Three Nations Cup. „Byla čtyři hlavní kritéria. Kvalita, finanční nároky, zkušenost s českým fotbalem a zároveň bez vazby na český tým v nejvyšší lize. Ze všech kandidátů byl tím nejvhodnějším Sebastian Fandert," dodal Hobza.

Dále přišly na řadu týmy. Jako první měl příležitost představit tým Jakub Harašta z Brna Alligators.   Navrátilci do nejvyšší ligy se nebudou opírat o zahraniční hráče. „Nemyslíme si, že by pro americký fotbal v Česku byla cesta rozvoje přivádět sem cizice,” vysvětlil Harašta. Následoval rival Alligators, Brno Sígrs. Petr Švanda a linebacker Tyron Clark hovořili o premiérové sezóně v Bitters lize. Švanda se vrátil i k Silver Bowlu, ve kterém Sígrs podlehli Alligators. „Máme jim co vracet. Ta prohra nás hodně mrzela a byl to bolestivý konec sezóny.”

Slova se poté ujal hlavní trenér Pilsen Patriots Larry Lewis a quarterback Layton Brown. Nováček z Plzně vstupuje do sezóny v roli outsidera, ale Patriots nechtějí být pouze do počtu. „ Cíl do sezóny je vždy vyhrát titul. Nevím, jestli se nám toto podaří, ale věřím, že když budeme hrát na co máme, můžeme hrát vyrovnané zápasy,” uvedl Lewis.

Po představení trojice nováčků přišly na řadu zkušené týmy. Pardubice Stallions vyrazí do boje s quarterbackem Chrisem Forcierem, který okusil prestižní UCLA a krátce nahlédl do tréninkových kempů Jacksonville Jaguars a New York Jets. „Sezóna hodně závisí na tom, jak se nám podaří udržet hráče zdravé. Náš kádr není tak široký jako u ostatních týmů, takže to je pro nás klíčové,” uvedl jako prioritu Košťál.

Po Pardubicích se představili ostravští Steelers, které na tiskové konferenci zastupovalo americké duo Griffeth - Wildung. „Pochopitelně tím největším cílem je Czech Bowl, ale vše bereme den ode dne a zápas od zápasu. Nekoukáme se moc dopředu a snažíme se zlepšovat každý den,” dodal hrající hlavní trenér Griffeth.

Na závěr oficiální části přišly týmy, které se představí v nedělním Bitters Kickoffu. Lionský Lukáš Růžek se po loňské sezóně plné zranění vrací na hřiště v plné síle a těší se na atmosféru žižkovského zápasu. „Zdraví zatím drží a měl jsem asi nejlepší offseason,” upřesnil svůj stav Růžek. Zbyněk Kysilka z Prague Black Panthers se mimo jiné rozpovídal i o nejvyšších ambicích. „Bereme pouze vítězství, v celé sezóně, ve všech zápasech.”

Bitters liga začne v neděli 1.4. televizním zápasem na stadionu Viktorie Žižkov od 14:00. Následně se spustí celý kolotoč soutěže mužů a na české trávníky vběhnou týmy všech čtyř lig.