Home  /  Zprávy  /  Preview #18.4.: Tři zápasy Bitters ligy, premiéra Hunters

Preview #18.4.: Tři zápasy Bitters ligy, premiéra Hunters

(pá) 20. duben 2018, Radim Kroulík

Čtvrtý hrací víkend nabídne zápasy všech čtyř lig. V Bitters lize oba brněnské týmy vyzvou loňské účastníky Czech Bowlu, Lions odehrají odvetu s Patriots. Ve druhé lize se Dragons pokusí překvapit Mammoths a Gladiators se pokusí odčinit první prohru na půdě Blades. Wrocław Panthers se poprvé představí na českém trávníku a na programu třetí ligy je také duel Sharks s Golems. Do sezóny o víkendu vstoupí Foxes a Hunters čeká premiéra v celé historii klubu.

Bitters liga

Brno Alligators - Prague Black Panthers
Tradiční bitva mezi Prahou a Brnem v nejvyšší lize je zpět! Alligators mají na kontě velmi šťastné vítězství z brněnského derby, kdy vítězný touchdown zaznamenali po zblokovaném field goalu z poslední akce zápasu. Útok Alligators musel v prvním zápase čelit hned trojici zahraničních posil Sígrs. Urputný duel obran a běhového útoku nakonec zvládli lépe Alligators. Proti Black Panthers budou muset Alligators zapracovat více na passové hře (proti Sígrs 9 zkompletovaných passů pro 88 yardů a 2 interceptiony). Běhová obrana Black Panthers je velmi kvalitní a občas se zdá, že útoky proti ní běhají jako do zdi. V obraně měli Alligators problém především s běhovým útokem Sígrs vedený quarterbackem Ondráškem (199 yardů). Teď proti brněnskému týmu bude stát Young s Dundáčkem a lze předpokládat, že i oni budou schopni se po zemi posouvat. To by mělo nahrávat passové hře Black Panthers, na které by nemusel být takový tlak. Alligators tak musí vymyslet, jak zastavit běhovou hru Black Panthers a zároveň nenechat velké díry v passové obraně. Ta bude jistě pod větším tlakem než proti Sígrs.

Black Panthers si minulý zápas odskočili na zápas CEFL s Tirol Raiders. V Bitters lize teď mají šanci dostat se v tabulce na 2-0. Recept Black Panthers je jasný. Výborná obrana, která moc bodů nepouští. Běhový útok, který diktuje tempo hry a k tomu passový útok v čele s Woleským a Štieglerem. Když k tomu přidáme dominantní special týmy, jen těžko se hledají slabá místa, která by mohl soupeř atakovat.

Zápas Alligators - Black Panthers začíná v sobotu od 14:00 v areálu Ragby Bystrc. V Pick’em i přes handicap 39,5 bodů věří více soutěžících Black Panthers.

Prague Lions - Pilsen Patriots
První odvetný zápas v Bitters lize v letošní sezóně. Patriots se v prvním duelu dlouho drželi, ale nakonec z toho byla poměrně jednoznačná prohra 19:55. Patriots měli velké problémy v passové obraně. Quarterback Lions Bartlow si v zápase připsal hned 6 passových touchdownů. Plzeň také trápí nedisciplinovanost, když v zápase s Lions měli hned 12 faulů, o týden později v Pardubicích 9. V Plzni si chtěli spravit chuť v Pardubicích a zabojovat o první vítězství v sezóně. Velké chyby ale vedly k tomu, že i s juniorským quarterbackem dokázali Stallions vyhrát 14:6. Hlavní příčinu lze hledat u 2 interceptionů, 3 fumbly, 2 ztracené míče při punt returnu a 9 faulů pro 98 yardů. Na tom musí Patriots zapracovat, pokud chtějí s Lions držet krok.

Lions si odvezli z Ostravy důležitou výhru a momentálně jdou správným směrem. Urputný boj se Steelers rozhodlo zranění quarterbacka Steelers, kdy až v závěrečné čtvrtině si Lions dokázali vybudovat náskok. Obrana Lions měla ulehčenou práci, protože do zápasu nenastoupil ostravský running back Dvorský. Bartlow a jeho útok se po úvodním zápase s Black Panthers dostává pomalu do formy, což by měl dokázat v odvetě s Patriots. Proti Patriots bude pražský tým favoritem a má šanci zahájit sezónu 3-1, což by byl vydařený začátek.

Zápas Lions - Patriots začíná v sobotu od 14:00 v Hostivaři.

Brno Sígrs - Ostrava Steelers
Zápas, ve kterém měla být Ostrava jasným favoritem, se stal poměrně nečitelným. Steelers budou téměř jistě bez svého zahraničního quarterbacka. Navíc není jisté, jestli se do sestavy vrátí Dvorský. Chybět také bude vyloučený Griffeth. A hned je drama na světě. Ostrava se musí oklepat a najít recept, jak překonat Sígrs. Útok Ostravy nečeká nic lehkého, a to i v případě, že nastoupí Dvorský. Brněnský tým totiž všechny tři zahraniční posily posílá do obrany. A to už je na výkonu obrany znát. Očekávat lze urputnou bitvu obran a běhových útoků. Steelers si budou muset dát pozor na trojici Lindsey, Cesar, Clark, kteří nastupují také v útoku.

Proti Alligators se Sígři do vzduchu příliš nepouštěli (6 zkompletovaných passů ze 17 pokusů a 1 interception), ale pokud obrana Steelers uzavře prostor na zemi, nic jiného Ondráškovi a zbytku útoku nezbude než pokusit se překonat soupeře vzduchem. Zapomenout nesmíme na special týmy, kdy především Sígrs mohou se svými posilami zahrozit i při returnech.

Zápas Sígrs - Steelers začíná v neděli od 14:00 v areálu Ragby Bystrc. V Pick’em zatím více soutěžících věří Steelers.

2.Liga

Hradec Králové Dragons - Přerov Mammoths
Dragons nečeká jednoduchá sezóna ve 2.Lize. Minulý týden hráli s Mustangs, tentokrát je čekají silní Mammoths. Útok Dragons se v úvodním zápase v čele s quarterbackem Ashleym Baileym hledal. Druhý touchdown v zápase si připsali až s vypršením času, což bylo možná i důsledkem snížené koncentrace obrany Mustangs, která už pomalu slavila první vítězství v sezóně. Na útok Dragons teď čeká další velký test. Obrana Mammoths patří dlouhodobě mezi velmi kvalitní, o čemž se minulý týden přesvědčili Gladiators. Útok Vysočiny totiž nezaznamenal v zápase ani bod (stejně jako v Bronze Bowlu).

Útok Mammoths tak může hrát s větším klidem, protože ví, že na výhru není potřeba bodové hody. S Gladiators se sice útok ze začátku hledal, ale výborně se prezentoval running back Michal Bock, který si také připsal dva touchdowny.

Zápas Dragons - Mammoths začíná v sobotu od 13:00. V Pick’em věří více než 91% soutěžících Mammoths. 

Ústí nad Labem Blades - Vysočina Gladiators
Blades a Gladiators vstupují do druhého zápasu sezóny v odlišném rozpoložení. Blades si jednoznačně poradili s Hippos, naopak Gladiators museli zkousnout porážku s nulou od Mammoths. Blades v prvním zápase skórovali pět touchdownů a každý touchdown si připsal jiný hráč. Pro obranu Gladiators tak nebude jednoduché se na soupeře připravit. Tento zápas napoví, jaké je rozložení sil mezi zkušenými týmy ve 2.Lize (Blades) a nováčky (Gladiators). Ambice Gladiators jsou vysoké, ale teď uvidíme, jak jsou na tom v porovnání s favority.

Zápas Blades - Gladiators začíná v neděli od 15:00.

3.Liga

Trutnov Rangers - Wrocław Panthers
Rangers na úvod sezóny zavítali do Příbrami, kde sehráli zápas s obměňujícím se kádrem Bobcats. Zkušenosti některých hráčů Příbrami byli nad síly Rangers, kteří podlehli 7:42. Teď čeká Trutnov domácí zápas s Panthers. Wrocław si v prvním zápase poradila s Bucks přesvědčivě 59:0 a rozhodně je hlavním favoritem skupiny Sever. Panthers si skórování proti Bucks rovnoměrně rozdělili do všech čtvrtin. V první čtvrtině dali dva touchdowny, ve druhé tři a safety, ve třetí jeden a safety a ve čtvrté dva touchdowny. Na obranu Rangers tak nečeká vůbec nic lehkého.

Zápas Rangers - Panthers začíná v neděli od 14:00.

Třinec Sharks - Zlín Golems
Vítězové Iron Bowlu vstupují do sezóny. Proti Sharks se představí Golems, kteří už odehráli zápas s Dietos. Na domácím hřišti Zlín nestačil Šumperku a podlehl 15:25. Golems se nevydařila první půlka zápasu, kdy se dostali do ztráty 0:13. Pick six zlínského Kožíka sice vykřesal naděje na obrat, ale poté opět úřadoval útok v čele s quarterbackem Janem Kolaříkem. V loňské sezóně na sebe Sharks a Golems nastupovali ve 4.Lize a v obou případech vyšli Sharks vítězně. První zápas ovládli venku 44:0, doma vyhrál Třinec 38:7. Podaří se i letos Sharks udržet mezi nimi a Golems výkonnostní odstup?

Zápas Sharks - Golems začíná v neděli od 14:00. 

4.Liga

Tábor Foxes - Most Hunters
Loňský nováček zahájí sezónu s letošním nováčkem. Pro Hunters to bude první zápas v historii. A jak nám historie ukazuje, nové týmy to v premiérové sezóně nemají jednoduché. Teď čeká na Hunters Tábor, který ještě nepatří mezi ostřílené týmy. Proto by úvodní výsledek nemusel pro Hunters dopadnout špatně. Na Foxes ale už loni byly v průběhu sezóny znát nabrané zkušenosti. V posledním zápase sezóny podlehli doma proti Nordians 22:27 (v úvodním zápase sezóny podlehli stejnému soupeři 0:32).

Zápas Foxes - Hunters začíná v sobotu od 14:00.