Home  /  Zprávy  /  ČAAF a Hudl prohloubili spolupráci

ČAAF a Hudl prohloubili spolupráci

(pá) 20. duben 2018, Radim Kroulík

Americký fotbal se často přirovnává k šachům ve výstroji a k tomu potřebujete detailní přípravu a strategii. Proto Česká asociace amerického fotbalu prohloubila spolupráci se společností Hudl. Ta se specializuje na vývoj softwaru pro videoanalýzy. Všechny týmy soutěže mužů i rozhodčí mají tento užitečný nástroj k dispozici. Prostřednictvím Hudlu mohou trenéři svým hráčům ukazovat chyby a komentovat jejich hru a dávat jim tak cennou zpětnou vazbu. Hráči tak mohou k těmto komentářům přistupovat z libovolného zařízení a zlepšovat se i mimo tréninkové hřiště. Hudl je také neocenitelným pomocníkem pro přípravu na zápasy nebo vytváření playbooku. Trenéři navíc mají k dispozici přehled o aktivitě svých hráčů a mohou tak kontrolovat, kolik času hráči v aplikaci Hudl tráví.

Intenzivně využívají aplikaci rozhodčí, kteří dostávají zpětnou vazbu ke všem svým hozeným flagům. Každý týden dostávají k dispozici důkladně rozebraný zápas, na kterým jsou ukázány správně vyřešené stiuace nebo naopak chyby.

Jsme rádi, že můžeme s Hudlem spolupracovat. Jejich služba posouvá kvalitu amerického fotbalu u nás vpřed. Věříme, že trenéři, hráči i rozhodčí mají k dispozici nástroj, který jim pomáhá zdokonalovat.