Home  /  Zprávy  /  Preview #18.10: Televizní zápas šlágrem víkendu

Preview #18.10: Televizní zápas šlágrem víkendu

(pá) 8. červen 2018, Radim Kroulík

Playoffs za dveřmi a týmy začínají pozorně sledovat tabulku a možné scénáře postupů do vyřazovacích bojů nebo finále. Malá připomínka z propozic soutěže mužů. Při shodné bilanci dvou týmů jsou rozhodujícími kritérii (v tomto pořadí): poměr ze vzájemných zápasů, poměr ze zápasů proti soupeřům z vlastní skupiny, kvalita poražených soupeřů (sdružený poměr týmů, které tým porazil), rozdíl skóre ze vzájemných zápasů, rozdíl skóre ze všech zápasů. V neděli se na stadionu Viktorie Žižkov odehraje letošní druhý televizní zápas. Kamery ČT sport budou přítomny u duelu Lions se Steelers. Velká bitva nás čeká ve 2.Lize v Jihlavě.

Bitters liga

Prague Lions - Ostrava Steelers
Šlágrem tohoto víkendu je televizní zápas na Žižkově. Třetí Steelers přicestují k zápasu s Lions. První vzájemný z úvodu sezóny nám toho až tolik nenapoví. V té době byl na postu quarterbacka Väänänen, který se navíc v průběhu zápasu vážně zranil. A samozřejmě ještě hrál za Steelers Wildung. Podstatné ale je, že ho Lions vyhráli 23:6. Pražský tým si v případě výhry zajistí druhé místo a výhodu domácího prostředí pro semifinále (opět se Steelers).

Oba týmy prožívají vydařené období. Lions válcují své soupeře především v první čtvrtině zápasu. V posledních pěti zápasech v úvodních čtvrtinách nasbírali dohromady 102 bodů. Útok táhne Bartlow společně se Suchým, Robou a Růžkem. Obrana nezůstává pozadu a soupeře rychle posílá ze hřiště. I proto mohli Lions násázet tolik bodů v prvních čtvrtinách. Lions nastoupí na stadionu Viktorie Žižkov již počtvrté. Na vítězství z tohoho hřiště ale stále čekají.

Ostrava také nemá dobré vzpomínky na žižkovský trávník. Czech Bowl s Black Panthers nedopadl podle jejich představ. Po rozpačitém úvodu se Steelers opět hlásí o slovo. Solidní výkon proti Black Panthers naznačil, že tým může přemýšlet o postupu do finále. Nedělní zápas možná nevyhrají potřebným rozdílem, ale případná výhra by týmu pořádně zvedla sebevědomí. Sledovat budeme Dominika Dvorského, který začíná nastupovat na nové pozici receivera. Štafetu v backfieldu od něj převzal Musil. Po příchodu Wilkena (a odchodu Wildunga) se dramaticky změnila filozofie útoku Steelers. Silové běhy s více hráči v backfieldu vystřídaly častější passy. K vidění tak je i formace „empty” (všech pět skill hráčů na pozici receiverů). Kdo by to byl od Ostravy čekal ještě pár týdnů zpět. Wilken je nebezpečný i po zemi, o čemž se přesvědčili i Black Panthers, kteří ho často marně naháněli.

Televizní zápas Lions - Steelers začíná v neděli od 19:00. Sledovat ho můžete živě na programu ČT sport i na webu ČT sport.

Pardubice Stallions - Brno Alligators
Boj o čtvrté místo se naplno rozpoutá v Pardubicích. Stallions, Alligators a Sígrs se porvou o poslední postupové místo. Vše v rukou mají Alligators. Když oba své soupeře porazí, jsou v semifinále. Pardubice také mohou pomýšlet na semifinále, s Alligators musí rozhodně zvítězit. Stallions si před bye weekem poradili s Patriots. Webster naházel 6 touchdownů, což jen potvrzuje styl hry Pardubic. Jejich běhová hra totiž není produktivní, a tak většinu posunu a bodů zajišťuje passový útok. Webster své přihrávky rovnoměrně distribuuje mezi pětici hráčů Kalous, Horáček, Holub, Beneš a Jelínek. Obrana si připsala první nulu v sezóně. Klíčovým soubojem s Alligators bude běhová obrana Pardubic proti běhovému útoku Alligators.

Alligators se po sérii těžkých zápasů s Lions, Black Panthers a Steelers mohou těšit na soupeře, se kterým by měli odehrát vyrovnaný zápas. Se Steelers se Brnu nedařilo zastavovat běhy a Ostrava si tak připsala 242 běhových yardů. To by s Pardubicemi nemusel být takový problém. Klíčové totiž bude zastavit passový útok. V útoku se opírají Alligators o Davida Kiliana, který má v týmu nejvíce běhových i passových yardů. Další oporou bude Wildung, který hraje v útoku i obraně.

Zápas Stallions - Alligators začíná v neděli od 15:00.

Prague Black Panthers - Brno Sígrs
Black Panthers chyběl v Plzni Dundáček, ale ani to nezabránilo vysokému vítězství Pražanů. Tentokrát přivítá obhájce titulu doma Sígrs. Tentokrát bude Dundáček v sestavě a lze očekávat, že výkon Black Panthers bude nad síly brněnského týmu. Ten se minulý týden poprvé prezentoval s Väänänenem na postu quarterbacka. Proti dobře hrající obraně Lions to ale nebyla vydařená premiéra. Finský quarterback zkompletoval 7 passů pro 27 yardů a hodil dva interceptiony. Lindsey se přesunul na pozici receivera a připsal si 6 catchů pro 26 yardů a jeden běh pro 2 yardy. Lions se tak podařilo eliminovat největší zbraň Sígrs. Lze očekávat, že si obrana Black Panthers povede podobně. Sígrs tak hlavně hledí vpřed, kdy je čeká duel s Alligators a Stallions. Šance na semifinále jsou stále velké a případná prohra s Black Panthers je neovlivní.

Black Panthers kráčí suverénně sezónou. Bilance 7-0 a skóre 242:28 hovoří za vše. O produktivitu útoku se s Dundáčkem budou starat především Young, Štiegler a Woleský. Obrana se určitě zaměří na Lindseyho, který je nebezpečný při každém dotyku s míčem, což s Lions ukázal při kickoff returnu, ze kterého dal touchdown.

Zápas Black Panthers - Sígrs začíná v neděli od 15:00.

2.Liga

Vysočina Gladiators - Ústí nad Labem Blades
Klíčový zápas ve 2.Lize bude na programu v Jihlavě. Gladiators jsou momentálně s bilancí 4-1 na třetím nepostupovém místě. Doma vyzvou Blades, kteří s bilancí 5-1 vévodí tabulce. Ústí čeká náročný závěr sezóny. Po zápase s Blades je totiž čeká duel s druhými Mammoths. Gladiators čekají ještě Mustangs a Hippos. Gladiators vyhráli první vzájemný zápas s Blades 26:13. Od tohoto zápasu se Blades nadechli ke skvělým výkonům a připsali si čtyři výhry v řadě. I Gladiators mají šňůru čtyř výher v řadě. Vzhledem k prohře s s Mammoths Gladiators ví, že nemohou mít stejnou bilanci jako Přerov. Vítězství s Blades by výrazně zvýšili šance na postup do Silver Bowlu. Vzhledem k závěrečnému losu lze předpokládat, že by Vysočina skončila s bilancí 7-1 a přeskočila by tak Blades. Oba týmy budou chtít ukázat formu a připsat si důležité vítězství. Letos je špička 2.Ligy pořádně nabitá.

Zápas Gladiators - Blades začíná v neděli od 16:00.

Přerov Mammoths - Hradec Králové Dragons
Zápas s Dragons by pro Přerov měl být spíše přípravou na závěrečný zápas s Blades. První duel vyhráli Mammoths 44:7. Jediný touchdown Dragons padl po obrovské chybě anedorozumění, kdy pět yardů od soupeřovi endzóny nahrál quarterback Mammoths míč překvapenému hráči Dragons, který si doběhl pro 95yardový touchdown. Jinak ale Mammoths kontrolovali zápas od samotného začátku a drama nepovolili. I tentokrát se budou opírat o výkony running backa Michala Bocka, který má letos skvělou formu. Dragons se zatím hledají především v útoku a nic na tom nezměnil ani Ashley Bailey. Po pěti zápasech si Dragons připsali v útoku pouze 19 bodů. A proti silné obraně Mammoths se budou další body přidávat jen těžko.

Zápas Mammoths - Blades začíná v neděli od 15:00.

3.Liga
Prague Black Panthers - Budweis Hellboys
Black Panthers si prohrou s Bobcats zkomplikovali cestu do playoffs. Teď navíc budou odrážet útok zespodu tabulky skupiny Jih. Hellboys totiž mají stejně jako Black Panthers 2 vítězství. V prvním vzájemném duelu zvítězil pražský tým 19:0. Náladu si Hellboys zlepšili v posledním zápase s Bucks, které porazili 66:0. Teď je ale čeká mnohem těžší soupeř. Skupina Jih je nejvyrovnanější skupinou 3.Ligy. První Bobcats mají bilanci 3-1, druzí Black Panthers 2 2-1 a Hellboys 2-2. Nic tak ještě není rozhodnuto.

Zápas Black Panthers 2 - Hellboys začíná v sobotu od 15:00. 

4.Liga

Most Hunters - Karlovy Vary Warriors
Příjemným překvapením soutěže mužů jsou výkony Warriors. Po roční pauze asi nikdo nepředpokládal, že po třech zápasech budou na prvním místě s třemi výhrami. Teď mohou posunout bilanci na 4-0, protože odcestují na hřiště posledních Hunters. Warriors čeká důležitý závěr sezóny. Po Mostu se totiž utká s momentálně druhými Titans a třetími Foxes. Všechny tři týmy mají na kontě 3 vítězství a boj o účast v Iron Bowlu je tak v plném proudu. Most v premiérové sezóně na první vítězství čeká. Proti prvnímu týmu tabulky bude těžké se prosadit. Větší šanci tak budou mít v posledním zápases Teplicemi, které na výhru také čekají.

Zápas Hunters - Warriors začíná v sobotu od 14:00

Teplice Nordians - Tábor Foxes
Prognózy před sezónou by byly jasné. Loňský účastník Iron Bowlu, Nordians, nebudou mít s loňským nováčkem v soutěži mužů problém. Jenže Foxes jsou třetí s bilancí 3-1 a Nordians předposlední s biliancí 0-3. Vzájemný zápas navíc ovládli Foxes drtivým rozdílem 51:0. O favoritovi tohoto zápasu tak nyní nemůže být pochyb. Foxes jsou stále ve hře o Iron Bowl, což by byl ve druhé sezóně své existence skvělý počin.

Zápas Nordians - Foxes začínáv sobotu od 14:00.