Home  /  Zprávy  /  Preview #18.11: Brněnské derby napoví o čtvrtém semifinalistovi Bitters ligy

Preview #18.11: Brněnské derby napoví o čtvrtém semifinalistovi Bitters ligy

(pá) 15. červen 2018, Radim Kroulík

Brněnské derby v Bitters lize odkryje karty pro závěrečné kolo základní části. Ve hře o semifinále jsou stále Alligators, Sígrs i Stallions. Steelers jsou dva kroky od domácího semifinále. První musí udělat sami s Patriots, k tomu druhému budou potřebovat pomoc Black Panthers. Gladiators budou hájit postupovou pozici s Mustangs. Třetí liga nabídne hned čtveřici zápasů a ve 4.Lize bude k vidění potenciální generálka na Iron Bowl.

Bitters liga

Brno Alligators - Brno Sígrs
Šlágrem tohoto víkendu bude bezpochyby brněnské derby. Samotný zápas by byl dostatečně velkým lákadlem, ale tentokrát bude ve hře i playoffs. Napjatě tak na výsledek budou čekat i Stallions, kteří se společně s brněnskými týmy přetahují o čtvrté postupové místo. Oba týmy musí vyhrát, pokud si chtějí udržet šanci. Sígrs by případná výhra posunula velmi blízko semifinále. V prvním zápase vyhráli šťastně Alligators, když zblokovali v poslední akci zápasu field goal a donesli zblokovaný míč až pro vítězný touchdown.

Tento zápas bude odlišný především v absenci Filipa Ondráška. Sígrs se rozhodli nahradit Ondráška finským quarterbackem Väänänenem. Bývalý quarterback Steelers rozhodně neměl jednoduchý start v novém dresu. Nejprve čelil Lions s Brooksem, na kterého neměl dobré vzpomínky (právě v zápase s Lions se Väänänen zranil a odstartoval tím řadu změn v ostravském týmu). Proti Lions si passový útok připsal 32 yardů a 2 interceptiony. V dalším zápase proti Black Panthers to nebylo o nic lepší a Sígrs podlehli 7:53. Teď přichází na řadu soupeř, který by měl být na podobné úrovni. Uvidíme, jestli tentokrát dokáží Sígrs v útoku něco vymyslet.

Alligators v důležitém zápase se Stallions nestačili na passový útok Pardubic, který si připsal hned šest touchdownů. Sympatickým dojmem působil útok Alligators, který zaznamenal 27 bodů. Wildung přinesl do útoku oživení a i na něj si musí dát Sígrs pozor. Se Stallions si nová akvizice Alligators připsala 12 catchů pro 148 yardů. Hodně prostoru s míčem dostává také David Kilian. Running back Alligators se solidní formou prezentuje celou sezónu.

Postupové scénáře Alligators: vítězstí nad Sígrs, Patriots a zároveň prohra Stallions s Black Panthers a Sígrs
Postupový scénář Sígrs: vítězství nad Alligators a Stallions, nebo vítězství nad Alligators a prohra se Stallions s rozdílem menším než 35 bodů

Zápas Alligators - Sígrs začíná v neděli od 16:00.

Ostrava Steelers - Pilsen Patriots
Steelers si připsali uplynulý víkend důležité vítězství s Lions. Šance na domácí semifinále je vysoká. Stačí ve svém posledním zápase základní části porazit Patriots a doufat, že Lions neporazí Black Panthers. Steelers se podařilo zastavit produktivní útok Lions. Ten si v televizním zápase připsal pouze šest bodů. Lze tak očekávat, že i proti Patriots bude ostravská obrana jen těžko prostupná. Útok Steelers si bude chtít spravit chuť. I přes vítězství rozhodně nemohou být spokojeni s produkcí, když s Lions zaznamenali pouze tři field goaly. Ostravský tým si zvedl sebevědomí a jejich šance na úspěch v letošní sezóně stouply. Steelers se podařilo udělat v průběhu sezóny změny, které pomohly nasměrovat tým správným směrem.

Pro Patriots je to letos křest ohněm. Vyrovnané zápasy předvedli se Stallions, kteří hráli s juniorským quarterbackem, a s brněnskými týmy. Na premiérové vítězství v Bitters lize čekají a proti Steelers budou opět v roli outsiderů. Ostravský tým může být pro Patriots vzorem, jak rychle se dá zvednout výkonnost týmu. Vždyť ještě v roce 2016 skončili Steelers poslední s bilancí 1-9 a rok na to se dostali do Czech Bowlu. Patriots tak staví základy, na kterých budou chtít v budoucnu stavět. 

Zápas Steelers - Patriots začíná v neděli od 13:00

Pardubice Stallions - Prague Black Panthers
Z pohledu postupových scénářů není pro Stallions tento zápas až tak důležitý. Stallions by i v případě výhry nad Black Panthers museli porazit Sígrs, ať už by zápas v Brně dopadl jakoliv. Od Pardubic lze očekávat podobný projev hry jako v průběhu celé sezóny, a to je především passová hra. Nový quarterback Webster si za dobu svého působení ve Stallions připsal ve čtyřech zápasech 17 passových touchdownů (2 se Steelers, 3 s Lions, 6 s Patriots a 6 s Alligators). Proti Alligators zabral pardubický tým v poslední čtvrtině, kdy zaznamenal tři touchdowny a rozhodl tak o důležité výhře, která drží Stallions stále ve hře o semifinále. Teď čeká na útok Stallions velká zkouška. Obrana Black Panthers letos v 8 zápasech pustila pouze 35 bodů, z čehož 16 pustila v jednom zápase se Steelers. Ostravský tým byl letos zatím jediný, který dokázal s obhájci titulu držet krok. A to především díky obraně. Pokud budou chtít držet krok i Stallions, lze očekávat, že to bude velkou ofenzivní přestřelkou.

Black Panthers mají jisté první místo, proto bude zajímavé sledovat, jak zápas v Pardubicích pojmou. Příští týden navíc hrají Black Panthers s Lions. Nelze očekávat, že by všechny opory odpočívaly na střídačce. V posledním zápase se Sígrs předvedli Black Panthers svůj standardní výkon. Rychlý start zápasu, dominantní obrana a touchdownové příspěvky od Dundáčka, Štieglera a Younga. K nim se ještě přidali Kolařík, Tesař a Beran. Zkrátka vše při starém. Rychlý start zápasu bude ideálním scénářem i pro zápas se Stallions.

Zápas Stallions - Black Panthers začíná v neděli od 15:00.

2.Liga

Prague Hippos - Hradec Králové Dragons
Zápas týmů, které stále čekají na první vítězství v sezóně. Oba týmy se vyznačují nízkou produktivitou v útoku. Hippos dali v šesti zápasech 20 bodů, Dragons 26 (další Mustangs mají 117 bodů). U Hippos je to z velké míry dáno i zraněním quarterbacka, Dragons málo bodují i s Ashleym Baileym na tomto postu. Oba týmy tak již dlouho vyhlíží tento zápas jako příležitost k prvnímu vítězství. A příležitost je to nejspíše i poslední. Hippos čekají ještě Gladiators, Dragons zakončí sezónu s Mustangs.

Zápas Hippos - Dragons začíná v sobotu od 12:00.

Prague Mustangs - Vysočina Gladiators
Mustangs jsou již ze hry o postup do Silver Bowlu. Naopak Gladiators jsou velmi blízko postupu. Stačí nezaváhat s Mustangs ani Hippos. Pak už jen mohou čekat, na koho s dvojice Mammoths - Blades ve finále narazí. První vzájemný zápas ovládli Gladiators 47:12. Purdie si v zápase připsal touchdown z kickoff returnu a i interceptionu. Obrana Vysočiny povolila pouze jeden touchdown, ten druhý dali Mustangs z obrany.

Zápas Mustangs - Gladiators začíná v sobotu od 16:00.

3.Liga

East Bohemia Bucks - Wrocław Panthers
Panthers mají s bilancí 4-1 jistotu postupu do semifinále. Bucks jsou s bilancí 0-3 poslední a stále čekají na první bod v sezóně. To má změnit příchod hned několika zahraničních posil. Do týmu na závěr sezóny přichází DreVontae Armstrong, Matthew Douglas, Evan Harvey, Reginald McCray, Gustavo Rojo a Bobby Wilson. Marně bychom v historii našli podobný příběh.

Zápas Bucks - Panthers začíná v sobotu od 14:00.

Šumperk Dietos - Prague Black Panthers 2
Dietos jsou s bilancí 3-2 stále ve hře o semifinále. Poslední postupovou příčku momentálně drží právě Black Panthers 2, kteří mají bilanci 3-1 a jsou ve své skupině na druhém místě za Bobcats. Dietos ale stále bude chybět quarterback Kolařík, který dostal stopku. Šance na vítězství a postup do semifinále jsou tak spíše teoretické. Naopak pro Black Panthers 2 to může znamenat stvrzení účasti v playoffs.

Zápas Dietos - Black Panthers 2 začíná v sobotu od 15:00.

Třinec Sharks - Příbram Bobcats
Sharks mají v kapse dvě důležité výhry s Dietos, kteří jsou jejich nejbližší pronásledovatelé na přímý postup do semifinále. Bobcats se zatím prezentují jako velmi silný, ale o první místo skupiny Jih musí zabojovat. Příbram sice porazila Black Panthers 2, ale zároveň podlehla Hellboys. Proto další klopýtnutí může znamenat posun na druhé místo skupiny. To by ještě pravděpodobně stále stačilo na postup do semifinále, ale s těžším soupeřem.

Zápas Sharks - Bobcats začíná v neděli od 14:00.

Zlín Golems - Budweis Hellboys
Hellboys jsou s bilancí 2-3 na posledním místě skupiny Jih. Teď je čeká soupeř, který na vítězství zatím čeká. Golems se trápí především v útoku, kdy ve třech zápasech zaznamenali pouze 18 bodů. Na playoffs už to Hellboys stačit nebude, ale stále mohou zakončit sezónu s bilancí 3-3. Golems čekají kromě Hellboys ještě Sharks. Šance na první vítězství tak nejsou úplně vysoká.

Zápas Golems - Hellboys začíná v neděli od 14:00.

4.Liga

Karlovy Vary Warriors - Liberec Titans
Warriors pokračují v roli jednoho z nejpříjemnějších překvapení soutěže. S bilancí 4-0 a skóre 110:32 je jasné, že Varům roční pauza od soutěže prospěla. V sobotu se utkají s Titans, kteří momentálně drží druhou pozici. Může tak jít o generálku na Iron Bowl. Velký vliv na složení budou mít právě Warriors, protože kromě zápasu s druhými Titans ještě hrají i s Foxes, kteří šlapou Titans na paty. První vzájemný zápas vyhráli Warriors 14:12. Očekávat tak lze vyrovnaný duel.

Zápas Warriors - Titans začíná v sobotu od 14:00