Home  /  Zprávy  /  Preview #18.13: Zápas o druhého účastníka Iron Bowlu

Preview #18.13: Zápas o druhého účastníka Iron Bowlu

(pá) 29. červen 2018, Radim Kroulík

Bitters liga i 2.Liga má na tento víkend naplánované volno. Ve 3.Lize došlo k volnu neplánovanému, protože se měl hrát zápas Bucks s Golems. Ten se z důvodu vyloučení Bucks neodehraje. Na programu je tak 4.Liga. I zde došlo ke zrušení jednoho zápasu. Nordians oznámili, že do posledního zápasu s Titans nenastoupí. Titans si tak zajistili první příčku v tabulce a budou pořádat Bitters Iron Bowl. Posledním zápasem základní části soutěže mužů je tak zápas Warriors na hřišti Foxes.

4.Liga

Tábor Foxes - Karlovy Vary Warriors
Vítěz postupuje, poraženému končí sezóna. Kdo by to byl před začátkem sezóny řekl právě o tomto duelu. Foxes si loni prošli premiérovou sezónou a získávali první těžce vydřené zápasové zkušenosti. V loňské sezóně si Foxes nepřipsali jediné vítězství, ale nabrané zkušenosti zúročili letos. S bilancí 3-2 mají stále šanci na postup do finále. Foxes jsou tak důkazem, jak rychle se může nováček stát v soutěži mužů konkurenceschopným.

Warriors také můžeme zařadit do kategorie příjemných překvapení letošní sezóny. Do loňské sezóny Warriors nenastoupili. V ústraní přeskupili síly a letos se vrátili zpět. Hned první zápas s Titans ukázal, že jsou zpět v plné síle. Favorizované Titans totiž dokázali porazit 14:12. Warriors se tak rázem vyhoupli z outsidera ligy mezi favority. V červnové odvetě s Titans sice prohráli 28:34, ale těsný výsledek potvrzuje, že úvodní výhra nebyla náhodná a Warriors mají šanci na úspěch.

Warriors se s Foxes letos střetnou poprvé. Oba týmy mají velmi podobné skóre (Warriors 138:66, Foxes 139:63). Jestli půjde o vyrovnaný duel, to nám napoví až úvod zápasu. Tento zápas lze označit jako neoficiální semifinále stejně jako minulý týden v případě Blades - Mammoths. Vítěz postupuje do finálového Bitters Iron Bowlu, poraženému sezóna končí. Ať už postoupí kdokoliv, oba týmy už teď mohou označit letošní sezónu za úspěšnou.

Zápas Foxes - Warriors začíná v sobotu od 14:00.

Složení playoffs

Bitters liga
Aquaponik Ostrava Steelers - Prague Lions
7.7. 15:00, Mariánské Hory, Ostrava 

Prague Black Panthers - Brno Sígrs
8.7. 16:00, Uhelné sklady, Praha

2.Liga
Bitters Silver Bowl
Vysočina Gladiators - Ústí nad Labem Blades
15.7. 16:00, Na Stoupách, Jihlava

3.Liga
Prague Black Panthers 2 - Šumperk Dietos
8.7. 12:00, Uhelné sklady, Praha

Třinec Sharks - Příbram Bobcats
8.7. 14:00, Stadion Lesní, Třinec