Home  /  Zprávy  /  Podzim odstartuje repríza Rose Bowlu

Podzim odstartuje repríza Rose Bowlu

(pá) 31. srpen 2018, Radim Kroulík

Po letní pauze, kterou vyplnila ženská reprezentace ve flagu na MS v Panamě, se fotbal vrací na české trávníky. Všechny ligy v tacklovém fotbalu se na podzim odehrají v devítkové formě. O víkendu odstartuje své první zápasy Bitters ženská liga, kde na úvod změří síly účastnice loňského finále. V juniorech se představí obhájci titulu, Prague Lions. Letos je juniorská liga jedna a představí se v ní hned 12 týmů a úvodní víkend má na programu pět zápasů. Do Dorostenecké ligy se přihlásily čtyři kluby. Pokračuje také Flagová liga U15, která je po jarní části opět v plném proudu.

Bitters ženská liga
Repríza loňského finále obstará jediný zápas ženské ligy v úvodním víkendu. Brno Amazons vstupují do sezóny s vidinou zlatého hattricku. Black Cats budou chtít vrátit titul do Prahy. Prakticky všechny zápasy těchto dvou týmů bývají vyrovnané, a tak se i tentokrát můžeme těšit na bitvu do samotného závěru. Nebo snad některý z týmů odskočil výkonnostně svému soupeři? Zjistíme v sobotu. Repríza finále je na programu v Brně od 14:30. Druhá ženská liga na start ještě čeká.

Bitters juniorská liga
Hned dvanáct týmů bude bojovat v juniorské lize. V nejvyšší lize pravidelně nastupovali Prague Lions, Prague Black Panthers a Pardubice Stallions. Teď se k nim připojí další devítka týmů. Prague Mustangs, Pilsen Patriots, Budweis Hellboys, Příbram Bobcats a Ústí nad Labem Blades jsou společně s Lions ve skupině Západ. Stallions a Black Panthers mají ve skupině Východ také Ostravu Steelers, Brno Sígrs, Trutnov, Rangers a Vysočinu Gladiators.


Obhájci titulu, Prague Lions, odstartují sezónu proti Hellboys. Patriots hrají proti Mustangs a sobotní zápasy uzevře zápas Gladiators s Rangers. V neděli se představí Sígrs doma proti Stallions a Bobcats vycestují do Ústí. Co od těchto zápasů očekávat? Předpoklady a prognózy před úvodními zápasy prakticky neexistují. Zkušení Lions nebo Stallions si musí zvykat na devítkovou formu fotbalu. Navíc u všech týmů je klíčový odchod starších hráčů do seniorské kategorie a nahrazení hráči novými. Stallions mohou být dobrým příkladem, kdy po mistrovské sezóně se následující rok nepodařilo Pardubicím vyhrát jediný zápas. Úvodní víkend nám tedy hodně napoví, v jaké síle se týmy letos nachází.

Dorostenecká liga
V Dorostenecké lize změří proti sobě síly Sígrs a Steelers. V Brně tak bude na programu doubleheader, kdy po juniorech dostanou prostor dorostenci. Prague Lions a Black Panthers odehrají svůj první zápas v sezóně až příští víkend.

Flagová liga U15
V Ústí nad Labem se rozjede druhá část Flagové ligy. Do Ústí dorazí Amazons, Bobcats a Black Panthers. Black Panthers zatím po 21 zápasech nepoznali prohru a jsou na prvním místě. Amazons si také vedou výborně, jsou třetí za Lions. Bobcats a Blades jsou na hranici playoffs, ale tento víkend je čekají těžcí soupeři.