Home  /  Zprávy  /  Postview: Amazons rozhodly o vítězství v závěru

Postview: Amazons rozhodly o vítězství v závěru

(út) 4. září 2018, Radim Kroulík

První víkend podzimní části sezóny přinesl několik překvapení. Duely Amazons s Black Cats prakticky vždy končily vyrovnaným výsledkem. První zápas letošní sezóny Bitters ženské ligy ale Amazons ovládly jednoznačným výsledkem 32:7. Nutno dodat, že jednoznačný výsledek je to především na papíře. Do čtvrté čtvrtiny šly totiž týmy za stavu 13:7 pro Amazons. Až vydařená čtvrtá čtvrtina Amazons rozhodla o jasném vítězství. Black Cats se sice závěr nepovedl, to ale nemusí znamenat, že je mezi týmy tak velký výkonnostní rozdíl, jak napovídá výsledek. Amazons ale nakročily do cesty za zlatým hattrickem správnou nohou.

V juniorské lize se loňský mistr, Prague Lions, utkal na domácím hřišti s loňským účastníkem druhé ligy. Zápas přinesl přetahovanou o vedení a bodové hody završilo prodloužení, ve kterém se radovali Hellboys. Lions totiž svůj touchdown v prodloužení na rozdíl od Hellboys nepotvrdili a Hellboys si do Českých Budějovicích odvezl výhru 35:34. 

Tento zápas ukázal minimálně dvě věci. Potvrzování touchdownů v juniorské lize nebude jednoduché a může hrát zásadní roli. Týmy mají možnost kopat za bod ze 3yardové vzdálenosti v 11 hráčích na hřišti nebo zahrát klasickou akci za dva body, ale z 10yardové vzdálenosti.

Dále nám tento zápas ukázal, že loňská sezóna je minulostí. Zkušené týmy, které hrály loni Bitters ligu se musí adaptovat na devítkovou formu fotbalu. Navíc v každém týmu dochází k velké obměně kádru, kdy zkušení hráči odchází do seniorské kategorie a záleží, jak se týmům podařilo vychovat nové hráče. Narozdíl od seniorské soutěže, kde týmy mohou stavět na dlouhodobé sehrannosti a stabilitě základní kostry týmu, v juniorech dochází prakticky každou sezónu k velké obměně.

Skvělý vstup do zápasu zaznamenali Prague Mustangs, kteří na hřišti Patriots dali v prvním poločase čtyři touchdowny a do poločasové přestávky šli s vedením 26:0. Patriots dokázali ve třetí čtvrtině už jen korigovat, ale na víc než prohru 12:38 to plzeňským nestačilo.

Příbram Bobcats se v útoku může spolehnout na výkony quarterbacka Tomáše Vokurky, který dovedl seniorský tým do semifinále 3.Ligy. I díky němu si Bobcats odvezli z Ústí vítězství 32:14. Za domácí skóroval v obou případech po zemi Tomáš Bučil.

Stallions se v první čtvrtině zápasu se Sígrs na hřišti rozkoukávali a rychle se dostali do ztráty dvou touchdownů. Po prvním poločase tak dovedl quarterback Sígrs, Jan Hampl, svůj tým do vedení 24:6. Pardubicím se podařil vstup do druhého poločasu a ve třetí čtvrtině dokázali stáhnout ztrátu na 18:24 díky touchdownům Beránka a Linka. Závěrečná čtvrtina ale opět patřila domácím, kdy se po zemi prosadil Brabec a Kindl. Sígrs tak na domácím hřišti vybojovali výhru 36:18. V zápase padlo devět touchdownů, ani jeden se nepodařilo jakkoliv potvrdit.

Trutnov přicestoval do Jihlavy ve velmi nízkém počtu a doslova od úvodního kickoffu bylo zřejmé, že o vyrovnaný zápas nepůjde. Hned první kickoff return totiž Gladiators vrátili až do endzóny soupeře. V první čtvrtině se prosadil útok Gladiators ještě třikrát. Ve zbývajících třech čtvrtinách si domácí připsali vždy po dvou touchdownech. Výsledek 70:0 naznačuje, že Gladiators jsou na tom výborně, ale opravdový test výkonnosti je teprv čeká.

V Dorostenecké lize se Sígrs představili hned po zápase svých starších kolegů se Steelers. Druhé vítězství ale brněnský tým nevybojoval. Zápas se změnil v představení jednoho muže. Ostravský Tomáš Hanzelka si připsal všechny čtyři běhové touchdowny a dovedl svůj tým k vítězství 26:0.

Ve Flagové lize U15 si Black Panthers i po turnaji v Ústí nad Labem drží neporazitelnost. Nedařilo se Bobcats, kteří prohráli všechny tři zápasy. Stále jsou ale ve hře o čtvrté postupové místo do playoffs. O to se porvou s Blades a Patriots.

Příští víkend nás v sobotu čeká první zápas české reprezentace na turnaji Three Nations Cup. V Třinci se náš výběr utká se Slovenskem. Neděle pak nabídne čtveřici zápasů, včetně pražského derby žen a dorostenců.