Home  /  Zprávy  /  Sestry Dlabolovy porazily Harpies. Hellboys a Bobcats opět vítězně

Sestry Dlabolovy porazily Harpies. Hellboys a Bobcats opět vítězně

(út) 11. září 2018, Radim Kroulík

Po reprezentačním zápase mezi Českem a Slovenskem pokračovaly v neděli podzimní soutěže. Druhá zářijová neděle nabídla hned dvě pražská derby. Hellboys chtěli doma potvrdit dobrou formu z prvního zápasu a Bobcats opět vyrazili na hřiště soupeře.

Prague Black Cats se vstup do Bitters ženské ligy nevydařil podle představ. V Brně totiž nestačily na Amazons v poměru 7:32. Teď měly šanci na vylepšení bilance, a to v pražském derby s Prague Harpies. Pro Harpies to byl vstup do letošní sezóny. První čtvrtina naznačila, že by mohlo jít o vyrovnaný zápas. Harpies ale dokázaly držet zápas s hratelným výsledkem pouze do začátku druhé čtvrtiny. Obrana totiž nenašla recept na duo Dlabolová - Dlabolová. Radka Dlabolová si v zápase připsala čtyři touchdowny, Barbora Dlabolová tři. Proto ani tři touchdowny Terezy Hanusové z Harpies nemohly stačit na udržení vyrovnaného skóre. Bodově nejbohatší byla třetí čtvrtina, kdy dohromady padlo hned šest touchdownů. Black Cats se tak po ofenzivní přestřelce radují z prvního vítězství v sezóně, když Prague Harpies porazily 47:25.

Budweis Hellboys v juniorské lize v úvodním zápase zaskočili Prague Lions, když si z Prahy odvezli velmi cennou výhru v prodloužení. Tentokrát doma hostili Pilsen Patriots. Sílu ukázali Hellboys především ve druhé čtvrtině, kdy si připsali tři touchdowny a safety a prakticky tím rozhodli o vývoji zápasu. Za Patriots dokázal korigovat skóre ve třetí čtvrtině 35yardovým touchdownem Petr Vít, ale Hellboys si došli k jasné výhře 46:6. Z českobudějovického týmu se tak rázem stává horký favorit ligy, který bude chtít promluvit do složení Bitters Junior Bowlu.

Bobcats i ve druhém zápase sezóny odcestovali na hřiště soupeře, tentokrát do Prahy za Mustangs. Začátek zápasu se více vydařil Bobcats, kteří se ve druhé čtvrtině ujali vedení 13:0. Mustangs ale dokázali z kickoff returnu po druhém touchdownu Bobcats odpovědět a začala bodová přetahovaná. Třetí čtvrtina nabídla hned pět touchdownů a Bobcats si zde dokázali vybudovat klíčový náskok 33:18. V závěrečném dějství pojistil výhru Příbrami Šafanda po passu od Vokurky. Bobcats si z Prahy odvezli vítězství 39:18.

V Dorostenecké lize bylo na programu pražské derby mezi Lions a Black Panthers. Zápas nabídl hned 90 bodů. Black Panthers se podařilo v úvodu vybudovat náskok 19:0 a následně navyšovat skóre. Útok Black Panthers byl při chuti a skóre se zastavilo až na 62 bodech. Nejvíce byl vidět Rostislav Moureček, který si připsal 7 touchdownů. I díky němu vstoupili Black Panthers do sezóny vítězně, když svého rivala porazili 62:28.

V ostravské Porubě se konal další turnaj Flagové ligy U15. Trutnov Rangers si díky vítězstvím proti Patriots, Lions i Steelers vylepšili bilanci a jsou mnohem blíže na dostřel čtvrtému místu, které zajišťuje postup do playoffs. To zatím drží Patriots. Lions a Amazons bojují mezi sebou o druhé místo v tabulce. Suverénní jsou zatím Black Panthers, kteří po 24 zápasech ani jednou neprohráli.

Autor titulní fotky: Libor Vočadlo