Home  /  Zprávy  /  Preview: Bohatý fotbalový víkend

Preview: Bohatý fotbalový víkend

(pá) 14. září 2018, Radim Kroulík

O víkendu nás čeká rušný fotbalový program. Čeká nás sedm zápasů, turnaj Druhé ženské ligy a dva turnaje Flagové ligy U15. Nejvíc rušno bude v Bitters juniorské lize, kde se odehraje hned čtveřice zápasů. V nejvyšší ženské lize nás čeká první odveta.

Bitters ženská liga

Prague Black Cats - Brno Amazons
Prague Black Cats se doma představí proti Brnu Amazons. Pro Amazons to může být výrazný krok k zajištění prvního místa po základní části. Úvodní duel vyhrály Amazons 32:7. Do odvety tak vstupují jako favoritky. Black Cats si v zápase s Harpies spravily výhrou chuť. Útok nasázel 47 bodů. Obrana by určitě byla raději, kdyby proti Harpies obdržela méně než 25 bodů. Proti Harpies se Black Cats mohly spolehnout na duo Dlabolová - Dlabolová. Dvojčata v dresu Black Cats zaznamenala hned sedm touchdownů pražského týmu. Podobný recept budou chtít určitě využít i proti Amazons. Brněnská obrana ale dlouhodobě hraje výborně a nepouští hodně bodů. Black Cats se tak v první řadě musí zaměřit na zlepšení obrany. Proti Amazons si zkrátka nemohou dovolit obdržet opět 32 bodů. Odveta nám ukáže, jestli úvodní zápas odhalil výkonnostní rozdíl mezi Amazons a Black Cats, nebo jestli šlo jen o výjimku. Zápasy těchto týmů totiž bývají z pravidla velmi vyrovnané.

Zápas Black Cats - Amazons začíná v neděli od 16:00

Druhá ženská liga
Poprvé se do akce zapojí i týmy z Druhé ženské ligy. Ta se hraje turnajovou formou a první turnaj bude hostit Ústí nad Labem. Za Blades přicestují Diamonds a Bobcats. Teplice Hilders se před začátkem podzimních soutěží z této ligy odhlásily pro malý počet hráček. Z loňské Druhé ženské ligy se tak letos představí pouze Ostrava Diamonds. Některé hráčky z Pilsen Angels najdeme letos na soupisce Příbrami Bobcats. První turnaj nám napoví o rozložení sil týmů.

Bitters juniorská liga

Vysočina Gladiators - Prague Black Panthers
Gladiators mají za sebou první zápas s Rangers, ale první ostřejší start je čeká až teď. Zápas s Rangers nebyl tím pravým testem. Trutnov přijel do Jihlavy v devíti hráčích a po zranění jednoho hráče museli hrát Rangers pouze v 8 hráčích na hřišti. S Black Panthers to bude o něčem jiném. Black Panthers vstupují do sezóny s pořádnou motivací. Juniorskou soutěž naposled vyhráli v roce 2014 a jistě chtějí toto čekání na další titul ukončit. Jak ukázal zápas Lions s Hellboys, střetnutí zkušeného týmu (z dřívější nejvyšší ligy) s tím méně zkušeným nemusí mít jasného vítěze. Pro Black Panthers je to dobré varování, aby soupeře nepodcenili.

Zápas Gladiators - Black Panthers začíná v sobotu od 17:00.

Pardubice Stallions - Ostrava Steelers
Stallions první zápas nevyšel podle představ a po pomalém začátku si odvezl z Brna prohru 18:36. Teď mají před sebou první domácí zápas. Do Pardubic přicestují ostravští Steelers. Ostrava svou sezónu v Pardubicích zahájí. Podobně jako v zápase Black Panthers je tak jen velmi obtížné cokoliv předvídat a předpokládat. Stallions se budou chtít vyhnout nepříznivé bilanci 0-2, která by jim velmi zkomplikovala cestu do playoffs.

Zápas Stallions - Steelers začíná v neděli od 14:00.

Ústí nad Labem Blades - Prague Lions
Zápas týmů, které zahájily sezónu prohrou. Lions podlehli již ve zmíněném zápase s Hellboys, a to v prodloužení. Blades nestačili doma na Bobcats. Teď mají oba týmy možnost nápravy a vylepšit si bilanci na 1-1. Stejně jako u Stallions platí, že bilance 0-2 by znamenala vážné trhliny do nadějí pro playoffs.

Zápas Blades - Lions začíná v neděli od 15:00.

Trutnov Rangers - Brno Sígrs
Pokud Rangers nedoplní tým, tak jejich účinkování v letošní sezóně nebude příjemné. Proti Sígrs je nečeká jednoduchý zápas. Brno si doma vyšláplo na Pardubice, proti Rangers tak bude jasným favoritem.

Zápas Rangers - Sígrs začíná v neděli od 14:00.

Dorostenecká liga
Všechny čtyři týmy již mají své první zápasy za sebou. Black Panthers si v úvodním zápase jednoznačně poradili s Prague Lions 62:28, Steelers porazili Sígrs na jejich hřišti 26:0. Teď nás čekají zápasy Prague Lions (0-1) - Ostrava Steelers (1-0) a Prague Black Panthers (1-0) - Brno Sígrs (0-1). Favority tak budou Steelers s Black Panthers. O vítězství se ale budou muset poprat, Lions ani Sígrs jim vítězství zadarmo nedají.

Flagová liga U15
Hned dva turnaje jsou na programu tento víkend. Do Prahy za domácími Black Panthers přicestují Brno Amazons, Příbram Bobcats a Ostrava Steelers. V Plzni budou s domácími Patriots hrát ještě Ústí nad Labem Blades, Prague Lions a Trutnov Rangers. Black Panthers mají účast v playoffs jistou, Prague Lions ještě musí zabojovat o udržení druhé příčky před Brnem Amazons. Patriots, Rangers a také Blades s Bobcats ještě bojují o postupové místo do playoffs.