Home  /  Zprávy  /  Preview: Čtveřice juniorských zápasů, duel neporažených v dorostencích

Preview: Čtveřice juniorských zápasů, duel neporažených v dorostencích

(pá) 21. září 2018, Radim Kroulík

Víkend nabídne čtveřici zápasů v Bitters juniorské lize a jeden duel v Dorostenecké lize. Obě ligy žen mají tento víkend volno. Budoucí soupeř českého týmu, Maďarsko, se v neděli utká v Bratislavě se Slovenskem.

Bitters juniorská liga

Pilsen Patriots - Ústí nad Labem Blades
Duel týmů, které po dvou odehraných zápasech čekají na první vítězství. O víkendu se jeden z nich dočká. Patriots se zatím hledají v útoku. Po prvních dvou zápasech zaznamenali celkem 18 bodů. Proti Blades by mohli mít šanci tuto bilanci vylepšit. Blades totiž mají v tabulce nejvíce obdržených bodů. Naposled to schytalo Ústí proti Lions. Pražský tým jim nasázel 63 bodů.

Zápas Patriots - Blades začíná v sobotu od 13:00.

Prague Black Panthers - Pardubice Stallions
Black Panthers prožili vydařenou premiéru v letošním ročníku. Na hřišti Gladiators dominovali a odvezli si vítězství 49:6. Quarterback Jan Riedel se ukázal ve výborném světle a v úvodním zápase úspěšně nacházel Martina Mandíka. Pardubická obrana se tak musí mít na pozoru i ve vzduchu. Stallions nebudou mít v útoku jednoduchou úlohu, obrana Black Panthers ukázala proti Gladiators velký potenciál. Pardubický tým se bude snažit setřást smolnou prohru v prodloužení proti Steelers.

Zápas Black Panthers - Stallions začíná v sobotu od 14:00.

Příbram Bobcats - Prague Lions
Bobcats jsou po dvou zápasech neporažení, Lions v posledním zápase ukázali skvělý výkon. Vzájemný duel by tak měl být krásnou podívanou. Obrana Bobcats se bude muset mít na pozoru, aby se vyvarovala podobného výsledku jako Blades. V útoku se Bobcats opírají o quarterbacka Tomáše Vokurku, který letos dovedl seniorský tým do semifinále 3.Ligy mužů. Do playoffs je zatím ještě daleko, ale tento zápas může hrát roli v pořadí týmů po základní části a lepší výchozí pozici do semifinále.

Zápas Bobcats - Lions začíná v sobotu od 16:00.

Prague Mustangs - Budweis Hellboys
Možná největším překvapením úvodu sezóny jsou Hellboys. Po dvou zápasech mají skalp Lions a bilanci 2-0. Teď se opět vrací do Prahy, tentokrát na zápas s Mustangs. Pražský tým má bilanci 1-1, když první vítězství urvali na hřišti Patriots. Mírnými favority tak budou Hellboys. Po úvodních zápasech se ve skupině Západ vykrystalizovali Mustangs, Hellboys společně s Lions a Bobcats jako největší kandidáti na dvě postupová místa do semifinále. Především Mustangs si nemohou dovolit prohrát, pokud chtějí mít postupové šance pevně ve svých rukou. Hellboys mají na dosah začátek 3-0.

Zápas Mustangs - Hellboys začíná v neděli od 14:00.

Ostrava Steelers - Trutnov Rangers
Rangers proti Sígrs ukázali bojovného ducha a v zápase se ujali vedení. Pak se ale opět projevil úzký kádr trutnovského týmu a Sígrs si odvezli přesvědčivou výhru. Teď vyrazí Rangers na cestu do Ostravy. Steelers zatím mají na kontě vítězství v prodloužení z pardubického hřiště. Proti Rangers na domácím hřišti tak budou favority.

Zápas Steelers - Rangers začíná v neděli od 15:00.

Dorostenecká liga

Ostrava Steelers - Prague Black Panthers
Souboj neporažených týmů. Oba týmy již mají na kontě vítězství proti Lions a Sígrs. Teď se rozhodne o tom, kdo bude i nadále neporaženým týmem. Po úvodních dvou kolech mají Steelers a Black Panthers nejblíže k postupu do finále.

Zápas Steelers - Black Panthers začíná v neděli od 11:00.