Home  /  Zprávy  /  Preview: Bitva o semifinále v Bitters juniorské lize

Preview: Bitva o semifinále v Bitters juniorské lize

(pá) 19. říjen 2018, Radim Kroulík

Základní část Bitters juniorské ligy míří do finále. Všech dvanáct týmů se o víkendu představí v posledním kole. Jedinou jistotou je první místo Prague Black Panthers. Ostatní pozice v playoffs jsou stále ve hře. Ve Druhé ženské lize se v Příbrami koná finálový turnaj. Finálový zápas sehrají I dorostenci.

Postupové scénáře Bitters juniorské ligy
Na úvod se podíváme, co potřebují týmy k postupu do playoffs. Nepřehledná situace je totiž v obou skupinách.

Západ
Pokud Bobcats porazí Hellboys a Lions zvítězí nad Patriots, tak budou mít první tři týmy bilanci 4-1. Hlavním kritériem při shodné bilanci v tabulce je lepší bilance ze vzájemných zápasů. Při výše uvedeném stavu by všechny tři týmy měly mezi sebou bilanci 1-1, proto toto kritérium nestačí k rozhodnutí o konečném pořadí. Druhým kritériem je kvalita poražených soupeřů. I zde by na tom všechny týmy byly stejně. Následuje kvalita všech soupeřů a ani zde se rozdíl nenajde. O konečném pořadí tak rozhodne až další kritérium, a to počet passing touchdownů ze vzájemných zápasů (touchdowny z prodloužení se nepočítají).

Počet passing touchdownů:
Hellboys: 4+X (X podle zápasu Hellboys - Bobcats)
Lions: 2+2
Bobcats: 4+X (X podle zápasu Hellboys - Bobcats)

Pokud vyhrají Hellboys, tak pořadí bude Hellboys, Lions, Bobcats.
Pokud zápas vyhrají Bobcats a současně budou mít víc passing touchdownů, tak pořadí bude Bobcats, Hellboys, Lions
Pokud vyhrají Bobcats, ale víc passing touchdownů budou mít Hellboys, tak pořadí bude Hellboys, Lions, Bobcats
Pokud vyhrají Bobcats a passing touchdowny budou mít Bobcats i Hellboys stejně (a zároveň oba týmy v nadcházejícím zápase hodí shodný počet touchdownů), tak pořadí bude Bobcats, Hellboys, Lions
Pokud vyhrají Bobcats a všechny tři týmy skončí se 4 passing touchdowny, tak rozhodne skóre ze vzájemných zápasů (zatím mají Lions +2, Hellboys +1, Bobcats -3), takže pokud Bobcats vyhrají rozdílem 1-5 bodů, bude pořadí Lions, Bobcats, Hellboys
Pokud za stejné konstelace vyhrají Bobcats o 6 a více bodů, bude pořadí Bobcats, Lions, Hellboys.

Východ
Na skupině Východ je situace podobná. Boj o druhé místo se týká Steelers, Sígrs a Gladiators. V případě výhry Sígrs a Gladiators budou mít tři týmy bilanci 3-2 a pouze jeden tým se dostane do semifinále.

Pokud vyhrají Stallions, tak na druhém místě skončí vítěz zápasu Sígrs - Steelers.
Pokud vyhrají Sígrs a Gladiators, tak na druhém místě skončí tým, který ve vzájemných zápasech Gladiators - Sígrs - Steelers naházel nejvíce passových touchdownů.

Počet passing touchdownů:

Gladiators: 2+1
Sígrs: 1+X (X podle zápasu Sígrs - Steelers)
Steelers: 1+ X (X podle zápasu Sígrs - Steelers)

Bitters juniorská liga

Pilsen Patriots - Prague Lions
Patriots poslední zápas neodehráli z důvodu nízkého počtu hráčů. Proti Lions tak bude malým vítězstvím, pokud nastoupí. Proti Lions, kteří bojují o playoffs to totiž nebudou mít vůbec lehké. Lions potřebují vyhrát, a to jakýmkoliv rozdílem. Lions v sezóně škobrtli pouze jednou, a to v úvodním zápase s Hellboys. I toto jediné zaváhání může poslat obhájce titulu ze hry o návrat do Bitters Junior Bowlu. Zaváhání proti Patriots je vzhledem k situaci v Plzni velmi nepravděpodobné. Lions tak budou mimo svého zápasu sledovat i zápas Hellboys - Bobcats, který začíná o hodinu později.

Zápas Patriots - Lions začíná v sobotu od 13:00.

Budweis Hellboys - Příbram Bobcats
Klíčový duel ve skupině Západ. Podrobné postupové scénáře jsou popsány výše. Hellboys mají šanci udržet si neporazitelnost v základní části. Očekávat lze vyrovnaný zápas s nádechem zápasu playoffs. Tento zápas rozhodne o tom, jestli pro týmy sezóna skončí nebo postoupí do semifinále. Ve hře je také boj o první pozici a lepší nasazení do semifinále. Asi žádný tým nechce v semifinále narazit na Black Panthers. Druhý tým skupiny Východ by měl být přeci jen hratelnější. Prvním krokem ale bude postup do semifinále. Rozhodující roli mohou hrát passové touchdowny. Bude zajímavé sledovat, jestli útoky přizpůsobí svůj plán této variantě.

Zápas Hellboys - Bobcats začíná v sobotu od 14:00.

Prague Black Panthers - Trutnov Rangers
Black Panthers již mají první místo ve své skupině jisté. Základní částí prochází suverénně a poslední zápas s Rangers by pro ně měl být spíš kvalitním tréninkem. Black Panthers jasně dominovali ve všech zápasech a zápas s posledním týmem by neměl být výjimkou. Pražský tým pravděpodobně více sáhne po náhradnících, ale na průběhu zápasu to zřejmě vliv mít nebude.

Zápas Black Panthers - Rangers začíná v neděli od 14:00.

Pardubice Stallions - Vysočina Gladiators
Stallions se domácím zápasem rozloučí s letošní sezónou, kterou mohou vylepšit na bilanci 2-3. Gladiators stále mají šanci na postup do semifinále. Gladiators potřebují vyhrát, a to jakýmkoliv rozdílem a způsobem. Zápas by měl mít vyrovnaný průběh. Měřítkem může být zápas obou protagonistů se Steelers. Stallions s Ostravou podlehli v prodloužení, Gladiators se Steelers prohráli 22:25.

Zápas Stallions - Gladiators začíná v neděli od 14:00.

Brno Sígrs - Ostrava Steelers
V případě výhry Stallions bude zápas Sígrs - Steelers prakticky čtvrtinálovým zápasem. Oba týmy mají za sebou čerstvou zkušenost ze zápasu s Prague Black Panthers. Sígrs dostali v Praze výprask 8:101, Steelers minulý týden prohráli s Black Panthers 7:45. Ani jeden tým tak nevztupuje do zápasu ideálně naladěn. 

Zápas Sígrs - Steelers začíná v neděli od 14:00.

Ústí nad Labem Blades - Prague Mustangs
Poslední zápas sezóny pro týmy s bilancí 1-3. Výsledek tohoto zápasu tak určí konečné pořadí. Blades i Mustangs se budou chtít zakončit sezónu vítězně a zapsat si do tabulky 2-3, což určitě vypadá lépe než 1-4. Jediné výhry si Blades i Mustangs připsali proti Patriots. Na boj o playoffs to letos nestačilo, trojice Hellboys, Lions, Bobcats je výkonnostně o stupeň výš.

Zápas Blades - Mustangs začíná v neděli od 15:00.

Druhá ženská liga
Finálový turnaj je na programu v Příbrami. Domácí Bobcats v základní části nezaváhaly a s bilancí 6-0 vstupují do turnaje jako jasné favoritky. Boj tak bude především o druhé místo. Blades se podařilo porazit Diamonds poprvé v posledním vzájemném zápase, a to 12:7. Lze tak očekávat vyrovnanou bitvu. Bobcats své zápasy vyhrávaly s pohodlným náskokem a zaváhání by bylo překvapením.

Finálový turnaj začíná v neděli od 13:00.

Dorostenecká liga

Ostrava Steelers - Prague Black Panthers
Finále mají před sebou dorostenci. Do Poruby vyrazí Black Panthers. Ve vzájemném zápase v základní části vyhráli Steelers 14:8. Finále je tak otevřené. Oba týmy vyznávají odlišné filozofie. Steelers sází na pevnou obranu a k vítězství nepotřebují velký počet bodů (skóre 76:30). Black Panthers si naopak libují v bodových přestřelkách (skóre 151:75). Uvidíme, jestli ve finále budou hrát prim obrana nebo útok.

Finále Steelers - Black Panthers začíná v sobotu od 14:00.

Flagová liga U15
V neděli jsou na programu poslední dva turnaje základní části, a to v Příbrami a Ostravě. Na složení semifinálových dvojic to již vliv mít nebude. Do vyřazovacích bojů postoupili Prague Black Panthers, Brno Amazons, Prague Lions a Pilsen Patriots. Pro ostatní týmy tak bude tento víkend rozloučením s letošní sezónou.