Home  /  Zprávy  /  Preview: semifinále Bitters juniorské ligy

Preview: semifinále Bitters juniorské ligy

(pá) 26. říjen 2018, Radim Kroulík

O víkendu nás čeká bitva o účast v Bitters Junior Bowlu. Semifinálové zápasy se odehrají v Praze, kde na sebe narazí pražší rivalové, a v Českých Budějovicích, kam pocestují Sígrs. V neděli se hraje finálový turnaj Flagové ligy U15. Nejdelší soutěž tak bude znát svého vítěze.

Bitters juniorská liga

Prague Black Panthers - Prague Lions
Naposled proti sobě stály pražské týmy v loňském Junior Bowlu. V bahnitém zápase se nakonec radovali ze zisku titulu Lions. Letos se střetnou v playoffs již v semifinále. Favority zápasu budou Black Panthers. Jejich cesta základní částí byla působivá. Pět zápasů, pět výher a skóre 196:21. Nejtěsnější výhru Black Panthers zaznamenali v Ostravě, kde zvítězili 45:7. Ostatní zápasy vyhráli větším rozdílem.

Lions si museli cestu do playoffs vydřít do samotného konce základní části. Obhájci titulu zaváhali hned v prvním zápase sezóny proti Hellboys. Následně se přetahovali o postupová místa ještě s Bobcats a nakonec Lions postoupili z druhého místa s bilancí 4-1. Lions předvedli v základní části, že mají velmi produktivní útok. Ve třech zápasech se přehoupli přes 60 bodů. Obrana obhájců titulu ukázala ve vyrovnaných zápasech s Hellboys a Bobcats slabiny, kdy v obou zápasech pustila více než 30 bodů. To by proti rozjetým Black Panthers mohl být problém. Loňské finále ovlivnilo nepříznivé počasí a bahnité hřiště. Semifinále se bude hrát na umělé trávě, takže se hráči nemusí bát nepříznivého povrchu.

Semifinále Black Panthers - Lions začíná v sobotu od 14:00.

Budweis Hellboys - Brno Sígrs
Hellboys se před sezónou neřadili mezi hlavní favority na finálový Junior Bowl, ale hned v úvodním zápase si vyšlápli na Lions. Budějovický tým nepolevil ani po zbytku základní části a do semifinále vstupuje s bilancí 5-0 a výhodou domácího hřiště. Úvodní výhra s Lions 35:34 v prodloužení se nakonec ukázala jako klíčová. Díky ní totiž Hellboys obsadili první místo ve skupině Západ a do semifinále tak byli nasazeni proti druhému týmu z východu. Hellboys se tak vyhli semifinále s Black Panthers.

Kdo by si na začátku října pomyslel, že se Sígrs dostanou do playoffs. Brněnský tým nejprve prohrál 6:36 s Gladiators a následně dostal velkou lekci od Black Panthers, se kterými prohrál 8:101. Sígrs se ale podařilo zkoncentrovat na klíčový poslední zápas sezóny se Steelers. V přímém souboji o postup do semifinále se nakonec v dramatickém zápase radovali Sígrs po výhře 32:31. Dokáží Sígrs vzdorovat Hellboys nebo půjde o jasnou záležitost?

Semifinále Hellboys - Sígrs začíná v sobotu od 14:00.

Flagová liga U15

Nejdelší naše soutěž odstartovala již 7. dubna. V neděli se rozhodne o vítězi Flagové ligy U15. Do playoffs postoupili Black Panthers, Patriots, Amazons a Lions. Favority budou Black Panthers, kteří v základní části prohráli pouze 1 ze 33. Jediná prohra Black Panthers, která přišla v závěrečném turnaji minulý týden, může hrát větší roli, než by se na  první pohled mohlo zdát. Zápas Black Panthers s Blades totiž nastartoval rozepři hlavního trenéra Black Panthers, Daniela Balažoviče, s jedním z rozhodčích. Incident, který měl dohru i po skončení turnaje, nakonec vyvrcholil zastavením činnosti trenéra Black Panthers až do vydání konečného rozhodnutí Disciplinární komise ČAAF. Balažovič tak bude chybět na lavičce svého týmu. Black Panthers se v semifinále utkají s Patriots. Ve druhém semifinále na sebe narazí Amazons a Lions. Oba týmy zakončily základní část s 21 výhrami, očekávat tak lze velmi vyrovnaný semifinálový duel. 

Finálový turnaj začíná v neděli od 12:00.