Home  /  Zprávy  /  Poslední víkend letošní sezóny obstará finále juniorů a žen

Poslední víkend letošní sezóny obstará finále juniorů a žen

(pá) 2. listopad 2018, Radim Kroulík

Sezóna 2018 se pomalu chýlí ke konci. O víkendu nás čekají dva finálové zápasy, které uzavřou kapitolu za letošním rokem. V sobotu nás čeká v Praze finále Bitters juniorské ligy, o den později bude v Brně k vidění finále Bitters ženské ligy.

Prague Black Panthers - Budweis Hellboys
V Praze se rozhodne o titulu Juniorského mistra České republiky v americkém fotbale pro rok 2018. Black Panthers prošli základní částí a semifinálovým zápasem velmi hladce. Jejich nejvyrovnanější zápas přišel v Ostravě, kde vyhráli “pouze” 45:7. Všechny ostatní zápasy skončili demolicí soupeře. Nejvíce to pocítili Sígrs, kteří proti pražskému týmu podlehli 8:101. V semifinále Black Panthers nedali šanci městskému rivalovi, Prague Lions. Byla to odplata za loňskou porážku v Junior Bowlu. Vítězství 51:0 hovoří za vše. Black Panthers čekají na titul od roku 2014. Ačkoliv patřili každý rok mezi horké favority na titul, tak Lions nebo Stallions jim čekání protáhli. Teď jsou Black Panthers opět v pozici favoritů. Navíc finále odehrají v domácím prostředí Na Šancích.

Před sezónou asi málokdo tipoval, že Hellboys projdou základní částí bez porážky a budou hrát ve finále. Budějovicím se v úvodním zápase sezóny podařilo vyšlápnout na obhájce titulu, Prague Lions, které porazili v prodloužení na jejich hřišti. Hellboys si udrželi výkonnost po celou základní část, což jim vyneslo klíčové první místo ve skupině. V semifnále se tak vyhli Black Panthers. Semifinále proti Sígrs bylo přeci jen papírově mnohem lehčí. Hellboys kontrolovali průběh zápasu a postupně navyšovali náskok. Vítězství 26:6 tak posunulo Hellboys do finále.

Přímé srovnání ze základní části nemáme. Měřítkem tak mohou být zápasy finalistů proti Lions a Sígrs. Black Panthers porazili tyto soupeře mnohem větším poměrem (51:0 proti Lions, 101:8 proti Sígrs) než Hellboys (35:34 proti Lions, 26:6 proti Sígrs). Podaří se Hellboys najít recept na produktivní útok Black Panthers a překvapit favorita?


Bitters Junior Bowl XVIII začíná v sobotu od 13:00.

Brno Amazons - Prague Black Cats
Čtvrté finále, stejné účastnice. Tak by se ve zkratce dalo popsat finále Bitters ženské ligy. Lze ale najít i rozdíl mezi touto sezónou a těmi předcházejícími. V minulých ročnících byly záapsy Amazons s Black Cats vyrovnané a o vítězi se rozhodovalo až v samotném závěru. Letos vyhrály Amazons zápasy s Black Cats mnohem přesvědčivěji. V úvodním kole zvítězily 32:7, v odvetě pak 45:20. V útoku se Amazons mohou spolehnout především na Heroschovou s Nečasovou, které pravidelně nachází endzónu soupeřek. Obrana v čele s Lenkou Vavrisovou nedává soupeřkám příliš možností k posunu po hřišti. Ve čtyřech zápasech základní části inkasovaly Amazons pouze 39 bodů. Tedy méně, než kolik obdržely Black Cats v odvetě s Amazons. Dominantní obrana s produktivním útokem tak bude receptem na zisk třetího titulu v řadě.

Black Cats se v útoku spoléhají na ofenzivní duo Dlabolová - Dlabolová. Dvojčatům se ale více dařilo v zápasech s Harpies, ve kterých nasbíraly dohromady deset touchdownů. Proti Amazons už tak produktivní nebyly. V úvodním zápase si Radka Dlabolová připsala jediný touchdown týmu, v odvetě si sestry připsaly touchdowny tři. Čtyři touchdowny ve dvou zápasech sice není špatná bilance, ale v zápasech s Amazons je potřeba skórovat hodně bodů. Kromě Dlabolových toho ofenzíva Black Cats příliš nenabízí. Podaří se Black Cats na třetí pokus najít recept na Amazons? Nebo uvidíme zlatý hattrick?

Bitters Rose Bowl IV začíná v neděli od 13:30.