Home  /  Zprávy  /  Offseason ve znamení kempů a školení

Offseason ve znamení kempů a školení

(po) 3. prosinec 2018, Radim Kroulík

Týmy již pro letošní sezónu odložily zápasové dresy. To ale neznamená, že by se nic nedělo. Podzim a zima je již tradičně ve znamená tréninkových kempů a školení. Vše odstartovali flagisté, kteří měli hned dva kempy v Příbrami, které byly určeny pro ročníky 2003-2006. Na oba kempy přijelo 40 flagistů z celé republiky.

Svůj tréninkový kemp měli i junioři. Ti se již potřetí za sebou setkali ve Sportovním centru v Nymburce, kam dorazilo téměř 80 hráčů ze všech koutů republiky. První prosincový víkend si pro hráče přichystal sněhovou nadílku. Navzdory počasí zvládli hráči pod vedením hlavního trenéra Zacha Harroda kvalitně potrénovat.

Offseason nepatří pouze hráčům. Zájemci o trenérské licence se účastní školení pod vedením Martina Kociána. Získat znalosti od hlavního trenéra Grazu Giants využilo hned 52 budoucích trenérů. Od sezóny 2020 budou muset všechny týmy mít garanta se získanou trenérskou licencí.

Po Novém roce přijdou na řadu také rozhodčí. Zájemci se mohou stále hlásit, a to jak na tackle, tak flag, na mail klimes@caaf.cz. Předpokládaný termín školení pro nováčky je o víkendu 9. - 10. února.

Na druhý prosincový víkend je naplánováno zasedání Parlamentu ČAAF. Letošní zasedání je volební, takže se budou volit zástupci do jednotlivých orgánů ČAAF (Předsednictvo, Rada, Disciplinární komise).

Definitivní tečku za sezónou 2018 uděláme na dalším ročníku slavnostního Galavečera amerického fotbalu a cheerleadingu, který se bude konat v pátek 8. února v Paspově sále v Praze. Na galavečeru předáme ceny za Hráče roku, Defensive a Offensive MVP Bitters ligy, Hráčky roku a Juniora roku. Síň slávy ČAAF se tradičně rozroste o další dva členy.