Home  /  Zprávy  /  Únorový Galavečer amerického fotbalu a cheerledingu uzavře rok 2018

Únorový Galavečer amerického fotbalu a cheerledingu uzavře rok 2018

(pá) 21. prosinec 2018, Radim Kroulík

Již čtvrtý ročník slavnostního Galavečera amerického fotbalu a cheerleadingu je na programu na začátek únoru. V pátek 8.2. v Praze (Paspův sál, Nádražní 84, Praha 5) uzavřeme sezónu 2018. Kromě ocenění nejlepších hráčů a hráček za uplynulý rok, přivítáme dva nové členy Síně slávy ČAAF.

V kategoriích Hráč roku, Defensive a Offensive MVP Bitters ligy mohlo hlasovat až 42 lidí (zástupci klubů Bitters ligy a 2.Ligy, trenéři reprezentace, členové Rady, rozhodčí a zástupci médií). V kategorii Junior roku pak mohlo hlasovat až 24 osob, u Hráčky roku osob 9.

Nominované na jednotlivé kategorie budeme postupně zveřejňovat. Sledujte facebookovou událost! Vstupenky lze objednat na mailu galavecer@caaf.cz. Cena vstupenky (vstup+raut) je 490 Kč. Kromě vyhlášení nejlepších hráčů a hráček nebude chybět i další doprovodný program.

Vyhlašované kategorie:

Hráč roku
Nejstarší kategorie, která by mohla být pojmenována po quarterbackovi Black Panthers, Janu Dundáčkovi. Ten tuto kategorií ovládl hned šestkrát, a to za osm ročníků. I tentokrát bude Dundáček žhavým kandidátem na tuto trofej. V této kategorii mohli získat hlasy pouze čeští hráči.
Pořadí 2017: 1. Jan Dundáček, 2. Dominik Dvorský, 3. Karel Augusta, 4. Michal Fojtík, 5. Jakub Woleský

Hráčka roku
Historicky první ročník této kategorie vyhrála Lenka Vavrisová. Ta dovedla Brno Amazons ke třetímu titulu v řadě, takže i ona má šanci se znovu objevit v nominaci.
Pořadí 2017: 1. Lenka Vavrisová, 2. Alžběta Nečasová, 3. Anna Francová

Defensive MVP Bitters ligy
Kategorie Defensive MVP podobně jako v útoku patří většinou zahraničním hráčům. Toto ocenění si za sezónu 2017 odnesl Garrett Griffeth, který v dresu Steelers nastoupil i v letošní sezóně.
Pořadí 2017: 1. Garrett Griffeth, 2. Michal Fojtík, 3. Karel Augusta

Offensive MVP Bitters ligy
Pardubické duo Langford - Lindsey skončilo na prvních dvou místech této kategorie za sezónu 2017. Lindsey bude mít šanci i tentokrát, ale v dresu Sígrs, se kterými postoupil do semifinále Bitters ligy. Langford bude mít šanci na tuto cenu dosáhnout znovu za rok, v sezóně 2019 bude působit u Gladiators.
Pořadí 2017: 1. Reginald Langford, 2. Michael Lindsey, 3. Dominik Dvorský

Junior roku
Loni ovládl tuto kategorii Radim Kalous ze Stallions. Vzhledem k průběhu letošní sezóny lze očekávat, že se v nominaci objeví někdo z Black Panthers.
Pořadí 2017: 1. Radim Kalous, 2. Vojtěch Potměšil, 3. Jan Riedel

Síň slávy ČAAF
Síň slávy ČAAF doplnil Vlastimil Tománek a David Mynář. V současné době tak Síň slávy čítá osm členů.

Letošní Galavečer amerického fotbalu a cheerleadingu jsme si připomněli v prvním díle magazínu ČAAF TV.