Home  /  Zprávy  /  Alligators odstartují sezonu v Plzni, Stallions míří do Ústí

Alligators odstartují sezonu v Plzni, Stallions míří do Ústí

(pá) 5. duben 2019, Radim Kroulík

Po televizním kickoffu pokračuje Paddock liga v Plzni a Ústí nad Labem. Do Plzně vyrazí Alligators, kteří letos posílili na trenérském postu. Ani Patriots nezaháleli a budou se opírat o známé jméno na střídačce. V premiéře Daniela Leška na střídačce Blades přivítá Ústí doma Pardubice Stallions. Pro Blades to bude první zápas v Paddock lize.

Pilsen Patriots - Brno Alligators

Loni skončili na posledním místě, to však chtějí v Plzni rázně změnit. Také proto získali do svých služeb amerického trenéra Jesse Thompsona, který v minulých letech vedl Prague Black Panthers. „Musíme se hodně snažit, abychom byli úspěšní. Dopomoct by nám měly k tomu další nové posily,“ dodal Američan Larry Lewis jeden z trenérů týmu Patriots.

Quarterbackem Patriots je pro letošní sezonu Ryan Pahos, druhou posilou je Anthony Ratliff. Společně s trenérem Thompsonem je v Plzni trio zahraničních posil, které míří vysoko. „Chci dosáhnout maxima. Navíc si myslím, že máme opravdu šanci uspět. Nelze to hodnotit pouze z výsledků týmu. Chceme mít co nejvíce výher, ale pro mě je zásadní konstantní zlepšení všech hráčů v týmu. Cíl mám jasný, na konci sezony chci vidět lepší mužstvo než na začátku ročníku,” dodal Thompson.

Do letošní sezony posílili Alligators o trenéra z Anglie, kormidla se ujal John Stevenson. „Dostal jsem nabídku z Brna. Bylo pro mě důležité, že jsem cítil, jak zde hráči hrají fotbal pro jejich lásku ke sportu, chtějí tvrdě pracovat a zlepšovat se,” vysvětlil Stevenson. Ten nebude mít jednoduchou práci. Alligators budou v Paddock lize jediným týmem, který se nebude opírat o zahraniční hráče. „Je to nevýhoda, protože i jeden nebo dva zahraniční hráči mohou mít neuvěřitelný vliv na hru,” podotkl Stevenson.

Alligators se tak musí spolehnout na české hráče. Někteří nabrali zkušenosti z podzimní účasti v reprezentačním dresu. Martin Fišer, Tomáš Fortelný, Jan Nestr a Jakub Rigó odehráli za český tým Turnaj tří národů proti Slovensku a Maďarsku.

Quarterback Tomáš Fortelný sbíral zkušenosti i s hvězdou NFL Deshaunem Watsonem, který je quarterbackem Houstonu Texans. „Byla to perfektní zkušenost, ke které se dostane jen málokdo. Deshaun nám pomáhal s praktickými věcmi, které se dají ihned použít i u nás. Byl skormný a od prvního momentu se s ním výborně pracovalo,” pochvaloval si nezapomenutelný zážitek Fortelný.

Své zkušenosti bude moct Fortelný a jeho spoluhráči prodat v sobotu na hřišti Plzně. Zápas Patriots - Alligators začíná ve 14:00.

Ústí nad Labem Blades - Pardubice Stallions

Blades si výhrou v loňském Silver Bowlu zajistili místo v nejvyšší lize. A v Paddock lize nechtějí být do počtu. Klub krátce po postupu ohlásil příchod bývalého trenéra Prague Black Panthers a české reprezentace, Daniela Leška. Ten si dal v loňské sezoně od trénování pauzu. „Pro asociaci jsem dělal trenérského konzultanta, kterého si mohly týmy najmout na dílčí činnosti. V létě, když se Blades blížil Silver Bowl, tak se mě poptali, jestli bych jim nemohl pomoci s přípravou. Strávil jsem tam dva tréninky, probral věci s vedením týmu a cítil jsem se tam velmi dobře,” popsal Leško první kontakt s Blades.

Přípravou na Silver Bowl spolupráce Blades s Leškem teprve začala. „Poté, co vyhráli Silver Bowl a postoupili do první ligy, mi dali nabídku, jestli bych je nechtěl v premiérové sezoně mezi elitou vést. Po roce bez fotbalu mi trénování ohromně chybělo. Navíc jsem cítil, že je v týmu hodně talentovaných kluků a vedení udělá pro úspěch absolutní maximum.”

V Ústí se těšili na spolupráci Leška s quarterbackem Janem Bláhou, který loni převzal žezlo za Jana Dundáčka jako quarterback národního týmu. Jenže v zápase s Maďarskem si poranil koleno a Blades museli hledat náhradní řešení. Na hostování s Black Panthers tak přišel Pavel Mráz.

I Blades se ale budou opírat o zvučné posily. Z českého rybníku vylovili trenéra Martina Šindlera nebo kickera Marka Hruboně. Ze zahraničí přišel Charleus Dieuseul, který chvíli bojoval o místo v New York Giants. „Máme talentované hráče, ale zároveň velmi zkušené trenéry. Myslím, že tohle je ideální mix,“ dodal Marek Hruboň. Ambice jsou v Ústí před sezonou vysoké. „Chceme minimálně do play-off,” potvrdil Hruboň, který drží v české lize rekord pro nejdelší field goal.

Stallions dobře ví, že je nečeká na půdě nováčka jednoduchý zápas. S Blades, kteří prošli zásadní obměnou, to bude ze začátku o seznamování. „Bude to pro nás velká neznámá, protože o soupeři toho moc nevíme,” potvrdil hlavní trenér Stallions, Petr Košťál.

V Pardubicích se budou opírat o quarterbacka Raymonda Catapana, pro kterého je to první angažmá v Evropě. Společně s ním přicestoval do Pardubic safety Greg Williams. Stallions v loňské sezoně potkala smůla hned v úvodním zápase sezony proti Steelers, kdy se za stavu 20:0 zranil quarterback Forcier, zápas nakonec prohráli a sezona pro ně skončila bez účasti v play-off. Před sezonou jsou tak ambice jasné, vrátit se zpět do vyřazovacích bojů. „Pro nás je klíčové semifinále, skrytě pak i Czech Bowl,” dodal Košťál přání postoupit do vytouženého finále.

V neděli to bude i malý souboj trenérů. Košťál působil jako poziční trenér pod Leškem v reprezentaci. Na přímý souboj se tak trenér Stallions těší. „Určitě se na nás skvěle připraví. Můžeme od něj očekávat cokoliv,” uzavřel Košťál.

Zápas Blades - Stallions je na programu v neděli od 15:00.

Nezapomeňte si na zápasy tipnout v naší soutěži Pick’em!

Zkraťte si čekání s prvním dílem magazínu ČAAF TV.