Home  /  Zprávy  /  Sedm zápasů a tři flagové turnaje odstartují květnovou část sezony

Sedm zápasů a tři flagové turnaje odstartují květnovou část sezony

(pá) 3. květen 2019, Radim Kroulík

V Paddock lize se pomalu začínají vytvářet rozestupy. Lions mají šanci posunout se na bilanci 5-0, což by je výrazným způsobem posunulo k zajištění místa v play off. Gladiators mohou vítězstvím odskočit svým pronásledovatelům ve skupině Východ. Ve 2.Lize budou Sharks a Dragons bojovat mezi sebou o první vítězství v sezoně. Podobně na tom jsou ve 3.Lize Sígrs 2 a Titans. Ve 4.Lize čeká Foxes další těžký zápas. O víkendu nebudou chybět ani turnaje flagových lig.

Paddock liga

Ústí nad Labem Blades - Prague Lions
Minulý víkend vyrazili Blades do Pardubic, kde prohráli 14:38 a dostali se na bilanci 1-3. Teď čeká Ústí další zápas s týmem ze své skupiny. Prague Lions jsou ve skupině Západ na prvním místě s bilancí 4-0. Po úvodním zápase ligy s Ostravou se zdálo, že se bude útok Lions hledat. Následující zápasy ale ukázaly, že je útok na jedné vlně. Naposled to odnesli Sígrs, kterým Lions nasázeli 55 bodů.

Hodně práce tak čeká na obranu Blades v čele s Dieuseulem, který v Pardubicích hrál výraznou roli nejen v obraně, ale i v útoku. Blades se v útoku spoléhají především na běhovou hru, kterou vede running back Jakub Imr. Ten se proti Stallions dostal přes hranici 100 yardů a ve čtyřech zápasech má průměr přesně 100 yardů na zápas (nejvíce v Paddock lize).

Blades to nebudou mít po zemi jednoduché. Statisticky nejlepší běhový útok narazí na nejlepší obranu. Lions mají průměr 63,5 puštěných yardů na zápas (druzí Steelers mají 91,3). „Na Lions se připravujeme poctivě a pracujeme na odbourávání mentalních chyb, které nás stály zápas v Pardubicích,” uvedl receiver Blades, Jakub Valjent.

Reciever Blades si uvědomuje, že Lions budou v roli favoritů. „Do zápasu jdeme jako jasný outsider a můžeme jen překvapit.” Pro Blades by prohra byla další velkou ranou v šancích na play off.

Naopak Lions se výhrou dostanou na bilanci 5-0 a už budou velmi blízko zajištění semifinálové pozice. Do zápasu s Blades jdou Lions pozitivně naladění. Obrana pustila proti produktivnímu útoku Sígrs pouze 14 bodů, útok nasázel více než 50 bodů. Jedinou kaňkou v zápase tak byl puštěný touchdown z kickoff returnu.

O víkendu to bude poprvé, kdy se tyto dva týmy střetnou v soutěžním zápase. „Blades pro nás představují novou výzvu, protože jsme s nimi nikdy nehráli. Blades vynikají v běhové hře, na což se celý týden připravujeme,” dodal k zápasu Harrod.

Útok Lions se rozehrál do výborné formy. Quarterback Hayes zatím vládne lize v počtu naházených touchdownů (17). Hayes se může spolehnout na Jiřího Kohuta, Marka Suchého a Archieho Stevense. Suchý momentálně ztrácí jeden yard na pardubického Horáčka v celkovém počtu yardů.

Na začátku sezony hrál zkušený running back Lukáš Růžek v obraně. V posledním zápase se ale dostal zpět na svoji známou pozici. Hayes si tak na nedostatek útočných zbraní nemůže stěžovat. 

Obrana Lions zatím vévodí ve statistikách Paddock ligy. Je na prvním místě v puštěných bodech za zápas (17,5), puštěných yadech na zápas (246,8) a puštěných yadech po zemi (63,5).

Zápas Blades - Lions začíná v neděli od 15:00.

Vysočina Gladiators - Pilsen Patriots
Další ofenzivní smršť Gladiators odnesli naposled v televizním zápase Alligators. Teď se Vysočina představí na stadionu FC Vysočina znovu, tentokrát proti Patriots. Gladiators budou opět v roli favoritů. Tým z Vysočiny se veze na vítězné vlně. Podcenění soupeře si Gladiators nepřipouští. „Nikdy jsme s Plzní nehráli a víme, že mají mnoho kvalitních hráčů a zkušený coaching,” potvrdil hlavní trenér Gladiators, Ondřej Paulus.

Proti Alligators se zaskvěl především receiver David Calta, který zaznamenal hned tři touchdowny. Calta vede v celé Paddock lize v průměrném počtu zachycených passů za zápas (6,7). Nikoho nepřekvapí, že útok Gladiators vládne ofenzivním statistikám. Útok se může pyšnit prvním místem v počtu bodů (průměr 48,7 na zápas), získaných yardech (471,7 na zápas), získaných passových yardech (320 na zápas). V získaných yardech po zemi je těsně na druhém místě za Blades.

Patriots tak budou mít plné ruce práce. V posledním zápase s Blades chyběli vyloučený Ratliff i Thompson. Ratliff odpykával trest za targeting, Thompson dostal trest za vyloučení v zápase s Lions. I bez těchto dvou výrazných posil dlouho bojovali Patriots o vítězství. To jim těsně uniklo a po prohře 30:33 jsou na třetím místě tabulky s bilancí 1-2. Proti Gladiators se budou moct Patriots opět opřít o produktivní duo Pahos - Ratliff.

Přestože Gladiators hrozí hlavně vzduchem, budou si muset dát Patriots pozor na běhový útok soupeře. V dosavadním průběhu ligy jsou Patriots na posledním místě v puštěných yardech po zemi (212 yardů na zápas). Teď je čeká kombinace Langford - Purdie - Dunovský, kteří dokáží po zemi čarovat.

Dokáží Patriots zaskočit rozjetého nováčka? Zápas Gladiators - Patriots začíná v neděli od 16:00.

2.Liga

Třinec Sharks - Hradec Králové Dragons
Premiérový start ve 2.Lize neproběhl podle představ Sharks. Po dvou zápasech se dělí s Dragons o poslední místo a na kontě má dvě porážky. Sharks ale zatím hráli proti favoritům ligy, Black Panthers a Mammoths. Teď narazí na slabšího soupeře. Dragons se proti Black Panthers vrátil do hry uzdravený quarterback Brown, ale ke zvýšené produktivitě to nevedlo. Dragons prohráli 6:27. Slabá produktivita zatím trápí i Sharks. V prvním zápase s Black Panthers si připsali 13 bodů, s Mammoths pouze 6. Komu se podaří nastartovat útok v zápase o první vítězství v sezoně?

Zápas Sharks - Dragons začíná v sobotu od 14:00.

3.Liga

Brno Sígrs 2 - Liberec Titans
Sígrs čeká nejen derby, ale i zápas svého druhého týmu ve 3.Lize proti Titans. Oba týmy své úvodní duely prohrály. Sígrs nestačili na Dietos 0:35, Titans překvapivě nestačili na nováčka soutěže, Greenraiders. Teď mají oba týmy příležitost si spravit náladu a získat první vítězství v sezoně.

Zápas Sígrs 2 - Titans začíná v sobotu od 14:00.

Mladá Boleslav Greenraiders - Zlín Golems
Před startem sezony se očekávalo, že Greenraiders budou získávat první zápasové zkušenosti, které povedou především přes vysoké prohry. Tak to bývá u drtivé většiny nováčků. Greenraiders se navíc neopírají o velké množství zkušených hráčů. To je ale nezastavilo proti Titans. Hned v historicky prvním zápase totiž ukořistili vítězství 10:8. Teď se představí poprvé na domácím hřišti. V Mladé Boleslavi přivítají zlínské Golems. I Zlín si na startu ligy připsal vítězství. To když doma porazil Trutnov 20:18. Dokáží Greenraiders zaskočit i druhého soupeře a připsat si další vítězství?
Zápas Greenraiders - Golems začíná v sobotu od 15:00.

Trutnov Rangers - Šumperk Dietos
Rangers v úvodním zápase vyrazili do Zlína, kde dlouho bojovali o vítězství. Rangers se nevydařil začátek, kdy se dostali v první čtvrtině do ztráty 0:14. Teď se Trutnov představí doma, kde se utkají s Dietos. Šumperk si v prvním zápase smlsnul na Sígrs 2, když zvítězil 35:0. Teď čeká na tým kolem zkušeného quarterbacka Jana Kolaříka o něco těžší soupeř. I tak budou Dietos v tomto zápase favority.

Zápas Rangers - Dietos začíná v neděli od 14:00.

4.Liga

Tábor Foxes - Karlovy Vary Warriors
Foxes se úvodní dva zápasy nepovedly. V prvním kole podlehli Hellboys vysoko 0:65, ve druhém těsnějším rozdílem nestačili na Nordians, se kterými prohráli 7:12. Teď je čekají doma Warriors, kteří naopak své soupeře válcují. Loňský finalista si nejprve poradil s nováčkem z Jičína, kterého porazil 47:0. Následně si Warriors vyšlápli i na Hunters, když zvítězili 55:6. Warriors tak rychle potvrzují roli favoritů.

Zápas Foxes - Warriors začíná v neděli od 14:00.

Flagová liga

O víkendu nás také čekají turnaje všech tří flagových lig. V sobotu se v Plzni představí v rámci Flagové ligy U15 Patriots, Alligators, Bobcats a Rangers. Ve stejný den se v Brně odehraje turnaj Flagové ligy žen, kde zatím dominují Bobcats. V neděli přijde na řadu Flagová liga U19. V Praze odehrají turnaj Lions, Alligators, Blades a Steelers. Úvod sezony zastihl v nejlepší formě Bobcats, kteří vedou s bilancí 6-0.