Home  /  Zprávy  /  Steelers se představí poprvé s Websterem

Steelers se představí poprvé s Websterem

(pá) 10. květen 2019, Radim Kroulík

Zápasy druhého se třetím. Tak by se ve zkratce dal popsat další víkend v Paddock lize. Druzí Pardubice odcestují do Plzně, Sígrs zamíří do Ostravy. V Ostravě věří, že otázku quarterbacka mají pro letošní sezonu nadobro zodpovězenou. Na klíčovém postu se představí známá tvář, Doug Webster. Pro Webstera je to třetí český tým.

Paddock liga

Pilsen Patriots - Pardubice Stallions
Velmi důležitý zápas ve skupině Západ. Patriots jsou na třetím místě s bilancí 1-3, Stallions před nimi mají bilanci 3-1. Pro Patriots tak bude důležité dostat se pardubickému týmu na dostřel. Navíc stejný duel bude na programu i o týden později, kdy se v Pardubicích bude hrát odveta.

Patriots jdou do zápasu po prohře s Gladiators 37:45. Trenér Patriots, Libor Kurfirst, byl s předvedenou hrou v Jihlavě spokojený. „Celkový dojem ze hry mám pěkný a ani mě ta prohra tolik nemrzí. Veškeré myšlenky teď směřujeme na zápas se Stallions,” uvedl ihned po zápase.

Patriots se v útoku opírají o zámořské posily Pahose s Ratliffem. Quarterback Pahos je nebezpečný také po zemi, což ukázal proti Vysočině, kdy naběhal 165 yardů a dal dva běhové touchdowny. K tomu přidal Pahos dalších 169 yardů a tři touchdowny vzduchem. Stallions tak budou mít plné ruce práce s útokem Patriots. Vydařenou sezonu zažívá teprve sedmnáctiletý receiver Jakub Rada. Ten si proti Gladiators připsal dva touchdowny a v sezoně si ve čtyřech zápasech připsal pět touchdownů.

Patriots se v úvodu sezony hledali v zastavování běhů soupeře. V této statistice jsou na posledním místě s průměrem 216 puštěných yardů za zápas (předposlední Stallions mají průměr 148 yardů). „Začátek sezony nám úplně nevyšel, jako tým máme na víc. Doposud neměl tým takovou kázeň. Darovali jsme soupeřům zbytečný prostor na hřišti, a to by se nemělo stávat, dodal Kurfirst.

Pardubický tým jde do zápasu po volném víkendu. „Bye week pomohl hráčům doléčit některá zranění, nicméně v plné síle se stále nenacházíme a několik starterů nám bude v Plzni chybět,” poznamenal hlavní trenér Stallions, Petr Košťál. Ten si uvědomuje, že zápas proti Patriots může hrát klíčovou roli ve scénáři pro play off. „Vzhledem k tomu, že Patriots jsou naším přímým konkurentem v boji o play off, tak je jasné, že je tento zápas pro nás i pro soupeře velmi důležitý.”

Stallions se budou chtít připravit na produktivní duo Pahos - Ratliff, ale Košťál si dobře uvědomuje, že Patriots toho nabízí mnohem více. „Pochopitelně víme, že jejich největší síla se skrývá ve spolupráci jejich dvou importů, ale Patriots udělali od loňského roku velký progres celkově. Je vidět, že trenér Thompson udělal s týmem spoustu práce, takže nás čeká extrémně náročný zápas.

Pardubice se v útoku spoléhají především na passový útok. Ten získal před zápasem s Patriots další silnou zbraň. V Plzni se totiž představí receiver Radim Kalous. V posledním zápase vyprodukoval útok Stallions hned pět fumblů. I přes to dokázali Stallions zvítězit. Dokázali na tomto nešvaru Stallions přes bye week zapracovat?

Zápas Patriots - Stallions začíná v sobotu od 14:00.

Aquaponik Ostrava Steelers - Brno Sígrs
Steelers mají za sebou hned dva bye weeky, které jim přišli extrémně vhod. „Jsme plně doléčeni a připraveni, hlásí odhodlaně hrající manažer týmu, Adam Synáček. Velká rošáda na pozici quarterbacka totiž pokračovala. Steelers přivedli na klíčovou pozici velmi známou tvář. Lídrem útoku se stal Doug Webster, který v podobné roli byl v loňském roce v Pardubicích, kdy naskočil v půlce sezony za zraněného Forciera. Webster tak má zkušenosti se zapracováním do týmu za pochodu. „Nemohu se dočkat, až vyběhnu na hřiště se svými spoluhráči,” hovořil nadšeně Webster.

Na toho čeká známý soupeř. „Můj poslední zápas v loňském roce byl proti Sígrs, které jsme porazili 34-33. Je tedy příhodné, že můj první zápas letos bude právě proti nim.” Pohledem do statistik by se mohlo zdát, že Webster narazí na ideálního soupeře pro sehrání se svými novými receivery. Sígrs jsou totiž na posledním místě v obdržených yardech celkem (442 yardů za zápas), obdržených yardech vzduchem (303 yardů na zápas) a v inkasovaných bodech.

V Brně si uvědomují, že to zatím v obraně nejde podle představ. „Potýkáme se celou sezonu s individuálními chybami a budeme se určitě snažit hrát soustředěně. Potřebujeme odehrát zápase bez větších chyb, což by mohlo vést k vítězství,” dodal defensive back Petr Florian, který si dobře pamatuje, jaké to je zachytit interception proti Websterovi.

Zápasy se Sígrs prakticky zaručují ofenzivní smršť a spoustu bodů. Quarterback Wesley Geisler je platnou posilou brněnského týmu. Také on dokáže hrozit vzduchem i po zemi. Oblíbeným cílem Geislera je tight end Igor Mašlanka, který si ve čtyřech zápasech připsal šest touchdownů.

Sígrs stále mají postup do play off ve svých rukou. Zápas se Steelers bude důležitý pro další průběh bojů o semifinále. Steelers zatím mají bilanci 1-2, Sígrs 2-2.

Zápas Steelers - Sígrs začíná v neděli od 15:00.

2.Liga

Hradec Králové Dragons - Přerov Mammoths
Dragons si ve svém posledním zápase připsali první vítězství v sezoně, když porazili Sharks. Zápas v Třinci nezačali Dragons dobře a brzy se dostali do ztráty 0:12. Otočit nepříznivý průběh zápasu se podařilo především díky quarterbackovi Richardovi Brownovi, který na konci prvního poločasu našel Vojtěcha Pulce a v závěru zápasu si sám doběhl pro touchdown i dvoubodové potvrzení. Teď čeká na Dragons jeden z favoritů ligy, Přerov Mammoths.

Po dvou zápasech jsou Mammoths na prvním místě, když porazili druhé Mustangs a Sharks. Mammoths se pyšní kvalitní obranou. Ve dvou zápasech inkasovala obrana dohromady pouze šest bodů. I proti Dragons lze předpokládat, že bude hrát obrana prim. V útoku se spoléhají Mammoths na running backa Michala Bocka. Quarterback Michal Stoklásek má pro letošní sezonu nový cíl, expardubického Davida Holuba. Ten se proti Sharks prosadil hned dvakrát, když zaznamenal touchdown z kickoff returnu i po passu od Stokláska.

Zápas Dragons - Mammoths začíná v sobotu od 13:00.

4.Liga

Teplice Nordians - Budweis Hellboys
Nordians ani Hellboys zatím v letošní sezoně nepoznali porážku. Teplice porazily Most a Tábor, Budějovice si poradily s Táborem a Jičínem. Teď se oba favorité na účast v Iron Bowlu střetnou proti sobě. Hellboys se mohou pyšnit lepší obranou, která ve dvou zápasech inkasovala dohromady pouze šest bodů. Čtvrtá liga se blíží do poloviny a zatím jsou karty rozehrány tak, že se o postup do Iron Bowlu poperou Nordians a Hellboys společně s Warriors. Tento zápas tedy naznačí, jaké je rozložení sil.

Zápas Nordians - Hellboys začíná v sobotu od 15:00.

Most Hunters - Jičín Hurricanes
Hunters i Hurricanes na první vítězství v sezoně stále čekají. Šestičlenná tabulka se rozdělila výsledkově na dvě poloviny. Hunters a Hurricanes budou společně s Foxes mezi sebou bojovat o dílčí vítězství. Hurricanes jako úplný nováček sbírá první zkušenosti v ostrém provozu. Hunters vstoupili do soutěže mužů loni, takže i oni se zatím především rozkoukávají a nabírají zkušenosti, kde se dá. Teď mají oba týmy příležitost připsat si první vítězství.

Zápas Hunters - Hurricanes začíná v neděli od 14:00.

Flagová liga

O víkendu pokračují také flagové ligy. V kategorii U19 se v neděli v Brně představí s Alligators také Bobcats, Lions a Rangers. V neděli je na programu turnaj v Příbrami, kam zavítají Blades, Rangers a Sígrs.