Home  /  Zprávy  /  Pilsen Tornadoes - Prague Panthers B 42:14

Pilsen Tornadoes - Prague Panthers B 42:14

(po) 3. červen 2002, Filip Hobza
(14:0,8:0,6:0,14:14) V Plzni se uskutečnilo první utkání domácích v této sezóně a Tornáda za krásného slunečného počasí zaslouženě zvítězila. Zápas začal přesně ve 14:00 a po kick-returnu domácích se rozehrávalo z 35y na polovině Tornád. Panterská obrana i přes některé velmi dobré zákroky při bězích okolo, nedokázala pokrýt běhy středem a tak po sedmi runech se plzenští dostali až na 8 yardů před endzónu a po krátkém pasu na WR Jirku Urbana #80 Tornáda skórovala. Extrapoint domácích se nepovedl a tak byl stav po prvním drivu 6:0. Panterský drive začal nekompletním pasem, a hned při druhé hře vypadl runningbackovi míč a domácí Jirka Urban #80 (hrál i v obraně OLB) fumble získal a 24y během skóroval. Další hráč tornád TE Petr Jiránek #90 potvrdil pasem za 2 body a skóre bylo 14:0 pro Plzeň. Druhá čtvrtina začala opět tlakem domácích, který vyústil v touchdownové představení hráče s číslem 80 Jirky Urbana. Potvrzení kopem domácím opět nevyšel. Poté se hra vyrovnala a obrany obou celků několikrát zabránily útokům k delším drivům. Hra obran pak vyvrcholila safety Tornád za 2 body, které si připsal DE Michal Bauer #72 po sacku na panterského QB. V polovině utkání tak byl stav 22:0 pro domácí. Druhá část zápasu začala dvěma firstdowny panterů, o které se zasloužil zejména RB Mirek Dopita #34 avšak tento rozjetý drive nedokázali lépe zužitkovat a museli vykopávat. První akce domácích v druhé půlce pak překvapivě přinesla TD kdy RB Denis Milfait po 82y běhu středem skóroval na 28:0. Ani do třetice se pak nepovedl kop domácích. Zbytek třetí čtvrtiny pak jako by potvrzoval neoficiální přezdívku Plzně v této sezóně - ?Tým první půlky? a pražané se dostali až do redzone Tornád, zejména zásluhou dlouhého běhu Lukáše Javůrka#80, kde však tento drive nedokázali proměnit v TD. Poslední čtvrtina přinesla opět velmi vyrovnaný boj. Při drivu Panterů však zachytil plzeňský obránce Josef Miegl#33 přihrávku a dokázal skórovat. Potvrzení za dva body úspěšným pasem zajistil opět Jirka Urban #80 a skóre bylo 36:0. Pak Tornáda jako by přestala hrát a umožnila panterům skórovat - během přes půlku hřiště zajistil Pavel Hruzík #36 6 bodů pro Pantery. Vzápětí však Plzeň díky TD Václava Kohouta #29 zvýšila na 42:6. Další zaváhání plzeňské obrany pak potrestal Petr Hron #88 a stav byl 42:14. Několik vteřin před koncem utkání pak 58y běh Denise Milfaita #22, posunul plzeňany 8y před endzónu. Poslední akce, kterou skončilo utkání, však nepřinesla přes vynikající zákrok panterské obrany změnu stavu. Jarmila Milfaitová - delegát ČAAF