Home  /  Zprávy  /  Lions mohou ovládnout Západ. Dva týmy s novými quarterbacky

Lions mohou ovládnout Západ. Dva týmy s novými quarterbacky

(pá) 7. červen 2019, Radim Kroulík

Paddock liga pomalu míří do závěrečné rovinky základní části. Přesto se o víkendu dočkáme premiéry hned dvou quarterbacků. Patriots i Sígrs zareagovali na dlouhodobá zranění svých původních quarterbacků. A zrovna tyto týmy se v sobotu střetnou proti sobě. Víkendové zápasy nám zase o něco více napoví, jak bude vypadat složení zápasů play off.

Paddock liga

Pilsen Patriots - Brno Sígrs
Patriots i Sígrs mají stále šanci na play off. Oba týmy se ale potýkají s nepříjemnou situací na klíčovém postu. Do tohoto zápasu nastoupí Patriots i Sígrs s novým quarterbackem. Pahos i Geisler jsou pro zranění mimo hru do konce sezony. Nově se na postu quarterbacka Patriots představí Christian Adorno. „Je to spíš univerzál,” vysvětlil předseda Patriots, Libor Kurfirst. Chodí s kluky na hřiště každý den a děláme vše pro to, aby to bylo co nejlepší,” dodal.

Zraněného Geislera nahradil v Sígrs Craig Coffman (přestup Coffmana ještě není zfinalizován a může se stát, že do zápasu nebude moct zasáhnout). Noví quarterbaci budou chtít dotáhnout své nové týmy do play off. Pokud se jim to podaří, do semifinálového zápasu nenastoupí, jelikož nebudou mít odehranou alespoň polovinu zápasů základní části.

Z pohledu play off jsou v lepší pozici Sígrs. Ti mají stejnou bilanci s Gladiators a tyto dva týmy se budou prát o druhé postupové místo ve skupině Východ. Ani Patriots nejsou mimo hru, přestože mají bilanci 2-5. „Play off ani nebylo naším hlavním cílem. Máme nového trenéra, se kterým jsme se dohodli na spolupráci na tři roky, takže to teď spíš dáváme dohromady. Ale když třikrát vyhrajeme, tak tam naděje na play off je,” dodal Kurfirst.

Patriots si budou chtít spravit chuť po posledním zápase s Lions. Bez quarterbacka a také bez Ratliffa neměli plzeňští šanci. Nový quarterback vlije týmu novou krev do žil. Sígrs nakoplo vítězství v prodloužení nad Gladiators, které jim uchovalo šanci na play off. Jejich produktivní útok se teď musí vypořádat se změnou na quarterbackovi.

Pro oba týmy bude zápas velkou neznámou. Aby se v osmém kole ligy potkaly týmy s novými quarterbacky? To je velká rarita. „Myslím, že zápas bude o tom, který tým bude chtít vyhrát víc,” předpovídá Kurfirst.

Zápas Patriots - Sígrs začíná v sobotu od 14:00. Pick’em v tomto zápase jasně favorizují Sígrs. Je ale možné, že hlasování je zkresleno absencí informace o novém quarterbackovi Patriots a také zraněním Geislera.

Prague Lions - Pardubice Stallions
Lions mají semifinále jisté. Pokud se Stallions zvítězí, tak mají jisté i první místo. Pražský tým by určitě chtěl hrát semifinálový zápas doma. Poslední dva ročníky cestoval k zápasu o postup do Czech Bowlu na hřišti Ostravy a v obou případech podlehl.

Letos jsou Lions ve skvělé formě. Jako jediní ještě po sedmi zápasech neokusili hořkost porážky. Lions dominují v útoku i obraně. V týmových statistikách se přetahují se Steelers o ligové vedení. Lions jsou na prvním místě ve skórovaných bodech (průměr 41 bodů na zápas), získaných yardů na zápas (433,7 yardů na zápas), získaných yardů vzduchem (292,3), nejméně inkasovaných yardů celkem (195,9 yardů), po zemi (48,3 yardů) i vzduchem (147,6 yardů). Lions tak velmi připomínají tým z roku 2016, který bez porážky došel až do Czech Bowlu, kde neslavně chybou rozhodčích prohrál.

Zastavit dominanci Lions se budou snažit Stallions. Náročnost úkolu si uvědomuje trenér Pardubic, Petr Košťál. „Je nepochybné, že nás v sobotu čeká velmi těžký zápas. Lions jsou na vrcholu formy.” Jaký je recept pardubického trenéra? „Naší jedinou šancí je soupeře takticky překvapit a podat výkon na hranici svých momentálních možností. Nesmíme si nechat utéct začátek zápasu, protože pokud Lions nedostaneme pod výsledkový tlak, tak se obávám, že naše šance uspět je velmi malá.” 

Stallions ještě play off nemají jisté, přestože na své pronásledovatele mají dobrý náskok. Závěrečné tři zápasy ale mají náročný rozpis. Dva zápasy s Lions a závěr základní části s Gladiators. 

Zajistí si Lions první místo ve skupině Západ? Soutěžící Pick’em mají jasno. I s handicapem 19,5 bodů věří 80 % pražskému týmu. Zápas Lions - Stallions začíná v sobotu od 14:00.

Ústí nad Labem Blades - Vysočina Gladiators
Bitva dvou nováčků Paddock ligy. Gladiators vlétli do začátku ligy famózně, ale v posledních zápasech jako by jim docházel dech. Po čtyřech výhrách v řadě přišly tři porážky, v té poslední navíc velkým rozdílem (0:49). „Věděli jsme, že po skvělém začátku nás čeká těžký prostředek soutěže. V něm jsme se soustředili hlavně na zápas se Sígrs, ale bohužel jsme prohráli v prodloužení,” dodal k prohrám hlavní trenér Gladiators, Ondřej Paulus. Odrazit se zpět k dobrým výsledkům budou chtít Gladiators na hřišti Blades. V zápase se Steelers se zranil Joshua Purdie a jeho start proti Blades je dle vyjádření Gladiators nejistý. To by byl velký zásah pro Gladiators, protože Purdie je klíčovým hráčem v útoku, ale i v obraně a ve special týmech.

Gladiators budou mít proti Blades extra motivaci. Tým si jistě dobře pamatuje loňský Silver Bowl, ve kterém Gladiators podlehli právě Ústí. „Vzali nám zlato, takže o motivaci bude postaráno,” potvrdil Paulus. „Do zápasu jdeme odpočatí a doufám, že se nám podaří zvítězit,” uvedl odhodlaně Paulus.

Blades ví, že tentokrát jsou favoritem zápasu spíše Gladiators. „Myslím, že Gladiators jsou jasným favoritem. Mají skvělého quarterbacka. Náš útok se naopak pořád tak trochu sžívá,” prohlásil hrající manažer Blades, Jakub Valjent. Ten věří, že tým může pomýšlet na vítězství a navíc hrát s větším klidem. V zápase s Alligators si totiž zajistil příslušnost v elitní lize i pro příští rok. „Jdeme do zápasu s tím, že nemáme co ztratit. Jde nám o čest a vylepšení bilance. Naopak Vysočina hraje tři zápasy o všechno a jde jim o play off, dodal Valjent.

Blades se trápí především v útoku. V posledním zápase s Alligators se Blades dokázali prosadit a skórovat 30 bodů. Velkou zásluhu na tom měl kicker Marek Hruboň a running back Jakub Imr. Tomu chybí jeden yard do pokoření 500 yardů v sezoně. V této kategorii je lepší pouze Dvorský (a Pahos, který už ale yardy letos nepřidá). Gladiators jsou v běhové obraně na předposledním místě s průměrem 165 inkasovaných yardů na zápas. To by mohla být příležitost pro útok Blades v čele s Imrem, který v průměru získává 140 yardů.

Kdo vyhraje reprízu loňského Silver Bowlu? Pick’em více favorizuje Gladiators, a to i přes handicap 19,5 bodů. Zápas Blades - Gladiators začíná v neděli od 15:00.

Aquaponik Ostrava Steelers - Brno Alligators
Zápas prvního s posledním ve skupině Východ. Alligators stále čekají na první vítězství v sezoně. Teď proti nim stojí Steelers, kteří jsou ve skvělé formě. O tom se naposledy přesvědčili Gladiators. Ostravský tým s novým quarterbackem Douglasem Websterem předvádí dominantní výkony. V prvním vzájemném zápase zvítězili Steelers 49:0. Právě v tomto zápase dali Steelers najevo, že útok bude mnohem produktivnější, než na co jsme od Ostravy byli zvyklí v minulosti.

Ztráty koncentrace nebo motivace proti Alligators se v Ostravě nebojí. „Není těžké udržet motivaci, jelikož cíl je pro tým jasný. Práce vždy začíná v úterý a kluci za tím jdou ještě víc, když hrajeme doma před našimi fanoušky,” uvedl hrající manažer Steelers, Adam Synáček.

V Brně už ví, že pokud se nestane zázrak, skončí v letošním ročníku na posledním místě a následovat bude sestup do 2.Ligy. Klíčový zápas proti Blades se Brnu nevydařil. Navíc se zranil quarterback Tomáš Fortelný, za kterého neměli Alligators adekvátní náhradu. I to přispělo k tomu, že brněnský útok v Ústí neskóroval. Fortelný už se cítí lépe a do zápasu se Steelers by měl nastoupit.

Zápas Steelers - Alligators začíná v neděli od 15:00. Handicap 49,5 bodů se zdá soutěžícím Pick’em již dostatečný, aby svůj tip dali Alligators.

2.Liga

Příbram Bobcats - Prague Black Panthers
Bobcats mají poslední možnost zachovat si šanci na postup do play off. Pokud Black Panthers zvítězí, tak do Silver Bowlu postoupí společně s Mammoths. První vzájemný zápas vyhráli Black Panthers 44:12, což nasvědčuje tomu, že Bobcats musí hrát v téměř životní formě. Pražský tým jde do zápasu po velmi kvalitním výkonu z derby proti Mustangs. V něm se činila především obrana, která povolila Mustangs pouze 3 body a zároveň jeden touchdown sama zaznamenala. I Bobcats jdou do zápasu v dobrém rozpoložení. Z Třince si odvezli vítězství 28:5. Podaří se útoku Příbrami prosadit i proti kvalitní obraně Black Panthers


Zápas Bobcats - Black Panthers začíná v sobotu od 15:00. Pick’em má jasno. I přes handicap 19,5 bodů věří 71 % soutěžících pražskému týmu.

Třinec Sharks - Přerov Mammoths
Sharks na vítězství v letošním ročníku čekají. Teď navíc doma přivítají vedoucí tým 2.Ligy. Závěr základní části nebudou mít Sharks jednoduchý. Po Mammoths je čekají venkovní zápasy s Black Panthers a Mustangs. Šanci na premiérové vítězství ve 2.Lize prováhali Sharks především v zápasech s Dragons. Sharks se trápí především v útoku, kde v pěti zápasech zaznamenali pouze 49 bodů. Proti obraně Mammoths, která naopak povolila pouze 39 bodů v celé sezoně, to tak budou mít velmi složité. Mammoths jsou velmi blízko účasti v Silver Bowlu a tento zápas je pro ně povinností. S tím souhlasí soutěžící Pick’em. I přes handicap 19,5 bodů věří 87 % Mammoths.

Zápas Sharks - Mammoths začíná v sobotu od 14:00.

Hradec Králové Dragons - Prague Mustangs
Mustangs nedokázali navázat na vítězství v prvním pražském derby a v odvetě PBP podlehli. Šance postupu Mustangs do Silver Bowlu jsou tak malé. Pražský tým se musí dívat i za sebe, kde na ně tlačí Dragons, kteří mají také dvě výhry. Dragons se povedly oba zápasy s Sharks, ve kterých nejprve prohrávali o dva touchdowny a následně v obou případech dovršili obrat. Výhrou nad Mustangs by se Dragons dostali na čtvrté místo. Favoritem zápasu ale budou Mustangs. To si myslí i soutěžící Pick’em, kdy 84 % tipuje vítězství pražského týmu.

Zápas Dragons - Mustangs začíná v neděli od 13:00.

3.Liga

Liberec Titans - Zlín Golems
Týmy s opačnou náladou. Titans zatím nevyhráli jediný zápas, Golems naopak nepoznali po třech zápasech porážku. Golems jsou blízko postupu do Bronze Bowlu, ale ještě musí odrazit útok Sígrs 2, kteří jsou v tabulce třetí. Rozložení sil tohoto zápasu je tak jasné. To potvrzuje i Pick’em. Ani handicap 29,5 bodů nepřesvědčil většinu soutěžících, aby tipovali pro Titans.

Zápas Titans - Golems začíná v sobotu od 14:00. 

4.Liga

Jičín Hurricanes - Tábor Foxes
Bilance 2-2 a třetí místo v tabulce. To čekal od premiérové sezony v soutěži mužů od Hurricanes málokdo. Po vítězství s Hunters si Hurricanes připsali výhru také proti Nordians. Teď nastoupí nováček proti Foxes, kteří jsou s bilancí 1-3 na předposledním místě. Foxes narozdíl od Hurricanes nedokázali Nordians porazit, a tak jsou mírným favoritem tohoto zápasu domácí. To potvrzuje i 72 % soutěžících Pick’em, kteří tipli, že si Hurricanes připíší třetí vítězství v sezoně.

Zápas Hurricanes - Foxes začíná v neděli od 14:00.

Teplice Nordians - Karlovy Vary Warriors
Nordians s bilancí 2-2 nastoupí doma proti Warriors, kteří ve všech čtyřech zápasech odešli jako vítězové. Hosté ukazují svou dominanci v útoku i obraně. Stačí se podívat na jejich skóre 146:6. Především 6 inkasovaných bodů ve 4 zápasech je impozantní výkon. Na Nordians tak čeká velmi složitý úkol. To samé lze říct i o následném zápase Nordians, kdy pro změnu vyzvou druhé Hellboys. Warriors jsou blízko domácímu Iron Bowlu. Pick’em věří Warriors i přes handicap 29,5 bodů.

Zápas Nordians - Warriors začíná v neděli od 15:00.

Flagová liga

O víkendu je na programu pouze jeden flagový turnaj. V kategorii U15 se proti domácím Alligators představí Sígrs, Patriots a Rangers.