Home  /  Zprávy  /  Dragons vzdorovali Mustangs marně

Dragons vzdorovali Mustangs marně

(út) 11. červen 2019, Radim Kroulík

Dragons přivítali na svém trávníku pražské Mustangs a toužili zlomit nepříznivou bilanci z posledních let. Ani na pátý pokus se to však nepodařilo a šanci na poslední bodový zisk budou mít až na konci června v Příbrami.

V první polovině utkání se oba týmy spíše oťukávaly a řadou nepřesností se hra přelévala ze strany na stranu. Ve druhé čtvrtině po chybě hradeckého útoku zaznamenali hosté safety a o necelé čtyři minuty později dokázal Jan Knapek zachytit přihrávku a Mustangs zaznamenali první touchdown zápasu.

Hradec se rozhodl reagovat ihned, ale po nadějném drivu selhala koncovka domácích. Na čtyři pokusy přejít vzdálenost několika yardů se zkrátka nepodařilo. Do šatny tak soupeř udržel stav 0:9, a jak se v následujícím průběhu ukázalo, byla to i klíčová situace celého zápasu.

Úvod druhé půle měli znovu ve svých rukou hradečtí, ale hosté tlaku bez větších problémů odolali. Mustangs poté ve čtvrté čtvrtině proměnili dva běhové touchdowny a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. Hradec pouze korigoval po podařeném drivu a následném běhu Laytona Browna na 7:23, ale k obratu to nestačilo.

Pro hradecké fotbalisty skončila nejnáročnější část sezóny a nyní budou 3 týdny čekat na poslední střetnutí proti Bobcats. Mustangs drží třetí místo v tabulce.

Počet diváků: 126
Rozhodčí: Jaroslav Rybář (R), Šimon Zouvala (U), Radim Kroulík (HL), Richard Hranička (LJ), Stephan Tuinenburg (BJ)

Prague Mustangs SAF - 0:2; 5:23
Prague Mustangs TD - 0:9 - Jan Knapek, 24y pass od James Morrison (Jan Kraus kick); 1:38
Prague Mustangs TD - 0:16 - Ricardo Ruiz, 1y run (Jan Kraus kick); 8:12
Prague Mustangs TD - 0:23 - Martin Erneker, 1y run (Jan Kraus kick); 4:59
Hradec Králové Dragons TD - 7:23 - Richard Brown, 40y run (Michal Žahourek kick); 3:37