Home  /  Zprávy  /  Boj o semifinále Paddock ligy vrcholí

Boj o semifinále Paddock ligy vrcholí

(pá) 14. červen 2019, Radim Kroulík

Lions mají jako první jistotu pozice pro semifinále. Po devátém kole Paddock ligy může být rozhodnuto o všech čtyřech postupujících do vyřazovací části. Ve druhé a třetí lize budou hrát již jistí účastníci finálového zápasu proti týmům, které se snaží vylepšit konečnou bilanci.

Paddock liga

Brno Sígrs - Aquaponik Ostrava Steelers
Na Sígrs čeká klíčový zápas letošní sezony. V domácím zápase se Steelers musí zvítězit. Prohra je vyřadí ze hry o semifinále. Sígrs mají za sebou nevydařený zápas v Plzni, kde proháli 11:26. Brněnský tým musel před zápasem s Patriots sáhnout ke změně na postu quarterbacka. Wesleyho Geislera nahradil Craig Coffman. Ten sice ukázal, že umí proměňovat i field goaly, ale v útoku bylo znát, že není sehraný se svými spoluhráči. Sedm zkompletovaných passů a dva interceptiony hovoří za vše.

Moc času na sehrání Coffman se svými spoluhráči nemá. V rozhodujícím zápase přivítají Sígrs doma Steelers. Obrana ostravského týmu bude pro Sígrs velkým oříškem. Pod vedením Garretta Griffetha není jednoduché obranu Steelers překonat.

Steelers v minulém zápase s Alligators zaspali začátek zápasu a dvakrát museli dotahovat ztrátu. Ostravský tým se bude chtít z této nekoncentrovanosti v úvodu zápasu poučit a proti Sígrs začít lépe. V domácím zápase se Sígrs se přesně toto Steelers podařilo. Hned první dotyk s míčem přetavil Dominik Dvorský v touchdown.

První vzájemný zápas se hrál na bahně, které mnohem více svědčilo domácím Steelers. Vítězství Steelers 16:0 tak nemusí být ukazatelem rozložení sil. Zároveň se jednalo o první zápas quarterbacka Douglase Webstera v dresu Steelers. Útok Ostravy se pod jeho taktovkou rozehrál k výborným výkonům. Na obranu Sígrs tak čeká velmi těžký úkol.

S tím počítá i hlavní trenér Sígrs, Petr Švanda. „Jsme zdravě nabuzení. Nemyslíme si, že nemáme šanci. Přestože postupové šance nemáme ve svých rukou, tak chceme bojovat a postavit se k tomu čelem. I kdyby to nemělo vyjít do semifinále, tak chceme sezonu dohrát důstojně.”

Dokáží Sígrs vybojovat vítězství nebo už budeme znát dvojici postupujících ve skupině Východ? Soutěžící Pick’em mají jasno. Téměř 78 % tipuje vítězství Steelers i přes handicap 19,5 bodů. Zápas Sígrs - Steelers začíná v sobotu od 15:00.

Pilsen Patriots - Ústí nad Labem Blades
Patriots jsou v podobné situaci jako Sígrs. Proti Blades musí zvítězit. Plzeňský tým potřebuje mít lepší bilanci než mají Stallions, protože v případě shodné bilance bude rozhodovat bilance ve skupině. A tam Patriots ztrácí kvůli prohře s Blades. I odplata za prohru z prvního vzájemného zápasu bude pro Plzeň motivace. „”Máme Blades co vracet. Pevně věřím, že naše fanoušky nezklameme,” potvrdil trenér Patriots, Libor Kurfirst.


Také v situaci kolem quarterbacka jsou na tom Patriots stejně jako Sígrs. I Patriots totiž museli před minulým zápasem šáhnout k nové posile. Christian Adorno dokázal dovést Patriots k vítězství nad Sígrs, čímž si Plzeň zachovala šanci na semifinále. „Věřím, že Christian dovede Patrioty k vítězství,” řekl odhodlaně Kurfirst.

Výraznou vzpruhou pro Patriots byl kromě příchodu nového quarterbacka také návrat Anthonyho Ratliffa po zranění. Ratliff si proti Sígrs připsal dva touchdowny, jeden jako receiver, druhý po zachycení interceptionu. V Ústí si dobře uvědomují, že zastavení Adorna s Ratliffem bude klíčem k úspěchu. „Jsou to největší hrozby, které musíme eliminovat,” potvrdil hrající manažer Blades, Jakub Valjent.

Blades v repríze loňského Silver Bowlu dlouho vdzorovali favoritovi z Vysočiny. Gladiators ale ukázali, že i oni mají dvojici tahounů, na kterou se mohou spolehnout. Langford s Purdiem byli nakonec nad síly obrany Blades. Ústecký tým se trápí v útoku, což potvrdil také zápas s Gladiators, ve kterém skórovali 9 bodů.

Ústí sice nemá šanci na postup do semifinále, motivace jim ale nechybí. „Věřím, že síly budou vyrovnané, a to očekávám i od průběhu zápasu. Pro nás je to šance, jak urvat další výhru,” potvrdil Valjent.

Udrží si Patriots šanci na semifinále nebo si Blades připíší třetí vítězství v sezoně? 64 % tipujících Pick’em věří ve vítězství plzeňského týmu. Zápas Patriots - Blades začíná v sobotu od 14:00.

Pardubice Stallions - Prague Lions
Stallions a Lions odehrají odvetu hned týden po svém prvním zápase. V Hostivaři byla k vidění vyrovnaná bitva. Stallions vlétli na pražského soupeře a vybudovali si vedení 14:0. Následovala přetahovaná o vedení až do samotného konce. Nakonec o vítězství Lions rozhodlo až neproměněné potvrzení pardubického touchdownu. Lions si tak připsali osmou výhru v sezoně, čímž si zajistili domácí semifinále.

Pražský tým tak v odvetě již „nemá o co hrát”. Na přístupu Lions se to nejspíše neprojeví. To potvrzuje hlavní trenér, Zach Harrod. „Po každém týdnu chceme být 1-0. To se nemění ani v této části sezony.” Pardubický trenér Petr Košťál ví, že je čeká těžký zápas. „Příliš neočekáváme, že by Lions odehráli zápas s velkým počtem náradníků. Očekáváme mnohem těžší zápas než minulů týden v Praze.”

Lions si v odvetě budou chtít dát větší pozor na pardubického Radima Kalouse, který zaznamenal hned 4 touchdowny. Vynucená absence několika klíčových obránců Lions se podepsala na výkonu. Lions chyběli například Michálek nebo Rokošný. „Jsme rádi, že se nám někteří hráči vrátí zpět do sestavy a pomohou nám proti passovému útoku Stallions,” dodal Harrod.

Stallions stále nemají jistotu semifinále. Vítězství nad Lions by to změnilo. Proti Lions to nebudou mít jednoduché. Pražský tým má kvalitní trenérské zázemí, které dokáže připravit tým na rychlou odvetu. Netradičně rychlou odvetu vnímá jako výzvu i Harrod. „Hrát dva týdny po sobě se stejným soupeřem je výzva pro oba týmy.”

To potvrzuje i Košťál. „V prvním zápase se nám povedlo Lions zaskočit, což už bude nyní mnohem těžší. Klíčový bude začátek zápasu. Pokud necháme Lions bodově odskočit, bude velmi těžké s nimi herně držet krok.

Podaří se Stallions odplata na domácím hřišti? Pick’em opět věří více pražskému týmu. Na vítězství Lions vsází 77 % soutěžících. Zápas Stallions - Lions začíná v neděli od 15:00. 

Brno Alligators - Vysočina Gladiators
Alligators se vydařil vstup do zápasu se Steelers, ale nakonec z toho byla vysoká porážka. Teď čeká Brno soupeř, proti kterému prohráli také vysokým rozdílem. Navíc před televizními obrazovkami ČT sport. Nevydařený výkon z Jihlavy nebudou chtít Alligators zopakovat. „Očekáváme, že nepředvedeme takový výkon. Byl to od nás jeden z nejhorších výkonů celé sezony,” nešetřil kritikou quarterback Tomáš Fortelný.

Gladiators se po tomto kole mohou radovat z postupu do semifinále. „Zápas s Alligators bereme jako zápas play off. Hlavně nesmíme podlehnout pocitu, že nás čeká jednoduchý zápas,” dodal k odvetě trenér Gladiators, Ondřej Paulus. V minulém zápase s Blades se jindy produktivní útok Vysočiny chvíli hledal. Nakonec opět především díky Langfordovi s Purdiem Gladiators zvítězili.

Zastavit tuto dvojici berou Alligators jako hlavní cíl do zápasu. „Vysočina má výborného quarterbacka. V prvním zápase jsme nepokrývali dlouhé přihrávky. Určitě to teď vylepšíme,” připomíná Fortelný průběh prvního zápasu, ve kterém Alligators prohráli 7:43.

Dokáží Alligators tentokrát najít recept na útok Gladiators. Soutěžící Pick’em věří i přes handicap 29,5 bodů Gladiators. Zápas Alligators - Gladiators začíná v neděli od 16:00.

2.Liga

Příbram Bobcats - Přerov Mammoths
Mammoths mají účast v Silver Bowlu jistou. Naopak Bobcats se prohrou s Black Panthers dostali mimo hru. Bobcats v útoku skórují průměrně 16 bodů na zápas. Teď je čeká obrana, která naopak inkasuje pouze 7,5 bodů na zápas. Útok Bobcats se proti Black Panthers nedokázal bodově prosadit. Zlepšený výkon proti další kvalitní obraně by tak byl velkou vzpruhou.

Mammoths prochází základní částí hladce. Šest zápasů, šest vítězství a jistota domácího Silver Bowlu. Mammoths budou mít další zápas, ve kterém reálně o něco půjde až za měsíc, kdy se 13. července představí v Silver Bowlu. Zbývající zápasy s Bobcats a následně s Black Panthers tak poslouží jako příprava na finálový duel.

Zápas Bobcats - Mammoths začíná v sobotu od 13:00. I přes handicap 19,5 bodů věří více soutěžících Pick’em Mammoths.

3.Liga

Šumperk Dietos - Trutnov Rangers
Velmi podobně jako Mammoths jsou na tom ve 3.Lize Dietos. Po čtyřech zápasech mají na kontě čtyři výhry a jistotu domácího Bronze Bowlu. Dietos tak poslední zápasy s Rangers a Golems mohou brát jako přípravu na finále. Rangers si v letošní sezoně již jedno vítězství připsali, ale prohra 13:46 se Sígrs 2 napovídá, že proti Dietos budou mít velmi těžký úkol. První vzájemný zápas vyhráli Dietos 47:10. Rangers se tak možná budou více koncentrovat na poslední zápas sezony, ve kterém budou hrát s posledními Titans.

Zápas Dietos - Rangers začíná v sobotu od 15:00.

Flagové ligy

Flagová liga U15 nabídne o víkendu dva nedělní turnaje. V Ostravě společně se Steelers nastoupí Alligators, Black Panthers a Sígrs. Do Příbrami za Bobcats přicestují ještě Blades, Patriots a Rangers. Ve Flagové lize U19 zamíří do Ústí nad Labem Lions, Mustangs a Rangers.