Home  /  Zprávy  /  Stallions vyhráli divokou přestřelku s Lions

Stallions vyhráli divokou přestřelku s Lions

(po) 17. červen 2019, Radim Kroulík

Pouze týden dělilo Prague Lions a Pardubice Stallions mezi odvetou. Před týdnem se v Hostivaři radovali Lions, kteří si vítězstvím o bod zajistili jistotu prvního místa ve skupině. V odvetě v Pardubicích tak hlavním cílem pražského týmu bylo udržet letošní neporazitelnost. To Stallions stále hráli o postup do semifinále, které neměli dosud jisté.

Zápas nabídl bodové hody, které odstartoval v první čtvrtině touchdownem pardubický Radim Kalous. Ten si před týdnem připsal hned čtyři touchdowny a ani tentokrát na něj nenašla obrana Lions recept.

Lions dokázali odpovědět v úvodu druhé čtvrtiny, kdy se do endzóny poprvé podíval Filip Ječný. Druhá čtvrtina nabídla hned sedm skórů a málo vídaný závěr poločasu. Když lionský Michael Hayes necelé tři minuty před poločasem strhl vedení na stranu svého týmu, zdálo se, že do šaten půjde za stavu 14:17 v lepší náladě pražský tým.

Jenže útok Stallions dokázal rychle dát touchdown, za kterým stál opět Radim Kalous. Poté obrana domácích rychle zastavila útok Lions a Pardubice udeřily ještě jednou. Nevydařený závěr poločasu pro Lions dovršil následný kickoff return. Při něm pardubický Dan Doucek vytrhl soupeři míč a zamířil si to rovnou do endzóny. Tři rychlé touchdowny poslaly Pardubice do vedení 35:17.

V přestávce se Lions dokázali z nevydařeného závěru prvního poločasu oklepat a na soupeře vlétli. Touchdowny Kadlece, Weigla a Stevense se ve třetí čtvrtině dokázali dostat zpět do vedení 38:35.

V závěrečné čtvrtině pokračovalo přetahování o vedení. Na touchdowny pardubického Horáčka a Kalouse dokázali Lions odpovědět touchdowny Ječného. Dvě minuty před koncem zápasu dostal útok domácích míč za stavu 49:52. I díky několika faulům obrany se dokázal pardubický útok dostat k blízkosti soupeřovy endzóny a dvacet vteřin před koncem zápasu zaznamenal vítězný touchdown osmnáctiletý Jakub Mikyska.

„Pardubice dnes hrály až do samotného konce. Klobouk dolů před nimi. Dnes si to zasloužili,” hodnotil první porážku v sezoně trenér Lions, Zach Harrod. „Ve fotbale dostáváte, co si zasloužíte a myslím, že dnes jsme si nezasloužili výhru. Snad to pro nás bude budíček,” uzavřel Harrod.

Více důvodů k radosti měl domácí trenér, Petr Košťál. „Dnešní zápas nám enormně jasně vyhrál útok, který udělal jen jednu chybu a jinak hrál skvěle. Všechna sláva dnes patří útoku.” Hlavní trenér Pardubic nemohl být spokojen s výkonem obrany, která nebyla schopná zastavit lionský útok. „Já jsem zodpovědný za obranu, proto nadšený nejsem. Víme, že jsou velmi silní v útoku, ale čekal bych, že je zvládneme udržet na méně bodech.”

Počet diváků: 230
Rozhodčí: Filip Pachulski (R), Milan Remeš (U), Oldřich Kumhera (HL), Šimon Zouvala (LJ), Petr Márai (BJ), Filip Znamenáček (SJ), Stephan Tuinenburg (FJ)

Pardubice Stallions TD - 7:0 - Radim Kalous, 7y pass od Raymond Catapano (Lukáš Petřík kick); 2:45
Prague Lions TD - 7:7 - Filip Ječný, 5y run (Lukáš Kadlec kick); 11:10
Pardubice Stallions TD - 14:7 - Martin Ženka, 55y run (Lukáš Petřík kick); 10:14
Prague Lions FG - 14:10 - Lukáš Kadlec, 23y; 6:43
Prague Lions TD - 14:17 - Michael Hayes, 6y run (Lukáš Kadlec kick); 2:50
Pardubice Stallions TD - 20:17 - Radim Kalous, 25y pass od Raymond Catapano (kick neúspěšný); 1:36
Pardubice Stallions TD - 28:17 - Lukáš Petřík, 25y pass od Raymond Catapano (Jan Horáček 2pt pass od Raymond Catapano); 0:34
Pardubice Stallions TD - 35:17 - Dan Doucek, 38y fumble return (Lukáš Petřík kick); 0:18
Prague Lions TD - 35:23 - Lukáš Kadlec, 35y pass od Michael Hayes (kick neúspěšný); 6:47
Prague Lions TD - 35:31 - Griffin Weigl, 36y interception return (Michael Hayes 2pt run); 5:45
Prague Lions TD - 35:38 - Archie Stevens, 40y pass od Michael Hayes (Lukáš Kadlec kick); 0:57
Pardubice Stallions TD - 42:38 - Jan Horáček, 1y pass od Raymond Catapano (Lukáš Petřík kick); 10:33
Prague Lions TD - 42:45 - Filip Ječný, 2y run (Lukáš Kadlec kick); 8:57
Prague Lions TD - 49:52 - Filip Ječný, 1y run (Lukáš Kadlec kick); 2:09
Pardubice Stallions TD - 56:52 - Jakub Mikyska, 1y pass od Raymond Catapano (Lukáš Petřík kick); 0:20