Home  /  Zprávy  /  Lions vyhráli podeváté. Hayes překonal rekord

Lions vyhráli podeváté. Hayes překonal rekord

(út) 25. červen 2019, Radim Kroulík

Prague Lions se vzpamatovali z těsné porážky v Pardubicích suverénní výhrou v posledním kole základní části nad Blades.

První poločas byl vyrovnaný a přinesl bodovou přestřelku. Lukáš Kadlec otevřel skóre 35yardovým field goalem. Blades skóre vyrovnali na 3:3 úspěšným field goalem Marka Hruboně ze 33 yardů. Poté se vedení ujali  Blades, když Jakub Imr úspěšně skóroval touchdown 40yardovým během do endzóny.

Po krátké pauze na výměnu stran skóre ve druhé čtvrtině dorovnali Lions 31yardovým passing touchdownem Archieho Stevense. Lions se krátce poté dostali do vedení, když Lukáš Růžek uběhl 2 yardy do soupeřovy endzóny. Lions utvrdili svou suverenitu v zápase, když na konto Lions připsal další touchdown vzduchem Marek Suchý. V poločase tedy týmy odcházely ze hřiště za skóre 24:10 pro Lions.

Ve druhém poločase skóre otevřeli Lions 1yardovým během Lukáše Růžka. Blades snížili náskok Lions, když quarterback Blades Pavel Mráz hodil perfektní přihrávku na volného Davida Richtera. Čtvrtou čtvrtinu ovládli Lions 2 touchdowny. Poprvé našel Michael Hayes Archieho Stevense a na podruhé mohl touchdown oslavovat Marek Suchý.

V tomto zápase Michael Hayes stanovil nový rekord počtu přihrávek pro touchdown, když hodil 39 passových touchdownů v základní části. Překonal tak bývalého quarterbacka Lions, Matta Silvu, který měl v roce 2016 na kontě o jeden touchdown méně.

Počet diváků: 195
Rozhodčí: Pavel Šimon (R), Mikuláš Zouvala (U), Oldřich Kumhera (HL), Vladimír Ludvík (LJ), Tomáš Benedikt (BJ)

Prague Lions FG - 3:0 - Lukáš Kadlec, 35y; 10:36
Ústí nad Labem Blades FG - 3:3 - Marek Hruboň, 33y; 7:39
Ústí nad Labem Blades TD - 3:10 - Jakub Imr, 40y run (Marek Hruboň kick); 2:06
Prague Lions TD - 10:10 - Archie Stevens, 31y pass od Michael Hayes (Lukáš Kadlec kick); 11:05
Prague Lions TD - 17:10 - Lukáš Růžek, 2y run (Lukáš Kadlec kick); 8:58
Prague Lions TD - 24:10 - Marek Suchý, 1y pass od Michael Hayes (Lukáš Kadlec kick); 5:33
Prague Lions TD - 31:10 - Lukáš Růžek, 1y run (Lukáš Kadlec kick); 8:31
Ústí nad Labem Blades TD - 31:17 - David Richter, 97y pass od Pavel Mráz (Marek Hruboň kick); 5:59