Home  /  Zprávy  /  Víkend uzavře základní část soutěže mužů

Víkend uzavře základní část soutěže mužů

(pá) 28. červen 2019, Radim Kroulík

Poslední víkend základní části soutěže mužů je tady. Paddock liga má volno a čtveřice týmů se připravuje na semifinálové zápasy. Účastníky Bowlů nižších lig již známe. Poslední neznámou je místo Bronze Bowlu. O to si zahrají proti sobě Golems s Dietos. Víkend také nabídne generálku na Silver Bowl.

2.Liga

Přerov Mammoths - Prague Black Panthers
Finálový zápas nanečisto. Lze předpokládat, že Mammoths ani Black Panthers nebudou chtít vytáhnout své největší trumfy. Minimálně Black Panthers se nejspíše objeví v jiné sestavě než na finálovém Silver Bowlu, protože nemalá část týmu nebude moct nastoupit z důvodu nasazení na soupisku týmu AFL. Jaké lze dělat prognózy na poslední zápas dvou nejlepších týmů druhé ligy? Nejspíše žádné. Jak jsme se přesvědčili minulý víkend v Paddock lize, týmy neváhají hrát naplno i v situaci, kdy výsledek zápasu prakticky nic neřeší. Je tedy možné, že uvidíme pořádnou bitvu o první místo po základní části. Oba týmy se vyznačují skvělou obranou, což dokládá počet inkasovaných bodů v sezoně. Mammoths v sedmi zápasech pustili pouze 45 bodů, Black Panthers 61. Třetí byli v této statistice Mustangs se 116 body. Který útok se dokáže prosadit proti obraně soupeře? To bude nejspíše klíčová otázka. Ať již teď nebo naostro v Silver Bowlu.

Zápas Mammoths - Black Panthers začíná v neděli od 14:00.

Prague Mustangs - Třinec Sharks
Mustangs loni skončili s bilancí 4-4, teď potřebují zvítězit, aby tento výsledek zopakovali. V posledním zápase přivítají doma Třinec Sharks. Nováček ve 2.Lize zatím stále čeká na vítězství a v sobotu bude mít poslední možnost. Mustangs i Sharks tak mají dobrou motivaci. Oba týmy jdou do závěrečného zápasu s prohrou z minulého víkendu. Mustangs nestačili doma na Bobcats, Sharks podlehli Black Panthers. V zápase proti Bobcats se na hřiště podíval i náhradní quarterback Mustangs, Martin Erneker. Ten si za své působení v průběhu druhého poločasu připsal jeden passový touchdown. Sharks po celou základní část trápí nízká produktivita útoku. V sedmi zápasech si Sharks připsali dohromady pouze 58 bodů. Podaří se jim bilanci vylepšit v posledním zápase?

Zápas Mustangs - Sharks začíná v sobotu od 16:00.

Příbram Bobcats - Hradec Králové Dragons
Podobně jako Mustangs, také Bobcats mají šanci dostat se na bilanci 4-4. V posledním zápase přivítají doma Dragons. Bobcats půjdou do zápasu v dobrém rozpoložení, minulý víkend dokázali vyhrát venku nad Mustangs. Dragons svůj předsezonní cíl vyrovnané bilance nesplní. V sezoně dokázali vybojovat dvě vítězství nad Sharks. V zápasech s ostatními soupeři tahali za kratší konec lana. První vzájemný zápas vyhráli Bobcats 21:6. O vítězství rozhodla Příbram až v posledních pěti minutách zápasu, ve kterých skórovala dva touchdowny. Dragons by se hodil lepší výkon od útoku, který si ve čtyřech zápasech nepřipsal více než 7 bodů.

Zápas Bobcats - Dragons začíná v sobotu od 14:00.

3.Liga

Zlín Golems - Šumperk Dietos
Jediný zápas víkendu, který bude mít vliv na play off. Golems i Dietos už mají jistotu, že se proti sobě představí v Bronze Bowlu. Hraje se o výhodu domácího prostředí. Karty jsou rozdány následovně. Pokud vyhrají Dietos jakýmkoliv rozdílem, tak Bronze Bowl bude v Šumperku. Pokud vyhrají Golems o 1-5 bodů, tak se také bude hrát v Šumperku. Výhra Golems o více než 9 bodů bude znamenat finále ve Zlíně. V případě, že Golems vyhrají o 6-8 bodů, rozhodne o pořadateli Bronze Bowlu los. Oba týmy zatím prochází základní částí suverénně. Po pěti zápasech mají Dietos na kontě pět výher a skóre 192:24, Golems také ještě neprohráli a skóre mají 143:29. Lze očekávat vyrovnaný zápas, což bude především pro Dietos letos novinka. Pouze v jednom zápase nespustili Dietos tzv. mercy rule, a to při výhře 42:14 nad Greenraiders. To Golems se na své výhry nadřeli o něco více, obzvlášť v prvním kole proti Rangers, kdy vyhráli 20:18. Kdo si zajistí výhodu domácího prostředí pro Bronze Bowl?
Zápas Golems - Dietos začíná v neděli od 14:00.

Brno Sígrs 2 - Mladá Boleslav Greenraiders
Greenraiders si v premiérovém ročníku připsali dvě výhry. Společně s Hurricanes ve 4.Lize tak boří mýty o trnité první sezoně v soutěži mužů. Greenraiders mají šanci dosáhnout na bilanci 3-3, Hurricanes již s touto bilancí skončili. Proti budou Sígrs 2, kteří také mají šanci na vyrovnanou bilanci. V zápasech s Greenraiders většinou nepadá hodně bodů. Nováček má po pěti zápasech skóre 56:85 (Sígrs 2 mají 96:137). V lepší náladě půjdou do zápasu hosté, kteří v minulém kole vyhráli nad Titans 22:0. Sígrs naopak s nulou prohráli proti Golems, když podlehli 0:35. Zápas v Rajhradicích nabídne přímý souboj o konečné třetí místo v tabulce.

Zápas Sígrs 2 - Greenraiders začíná v sobotu od 14:00.

Trutnov Rangers - Liberec Titans
Zápas posledního s předposledním. Titans jsou zatím stále bez vítězství, Rangers dokázali porazit Greenraiders, ale velmi blízko byli k výhře i v zápase s Golems. Titans se po postupu ze 4.Ligy nedaří. Prohra v úvodním kole s nováčkem z Mladé Boleslavi dala předpovědět, že letošní sezona bude mít jiný průběh oproti loňské sezoně. Nezdar Liberce dokládá skóre 30:139. V zápase na hřišti Rangers budou mít Titans poslední šanci na letošní první vítězství a zakončení sezony na pozitivní notě.

Zápas Rangers - Titans začíná v neděli od 14:00.

Flagová liga

O víkendu se konají finálové turnaje Flagové ligy U19 a Flagové ligy žen. V ženách lze očekávat velký souboj mezi Brnem Amazons a Příbramí Bobcats. Oba týmy mají bilanci 9-3. Třetí Hilders zatím na vítězství čekají. V U19 nás čeká napínavý finálový turnaj. Bobcats do něho vstupují z prvního místa s bilancí 11-1. Druzí a třetí Lions se Steelers mají bilanci 9-3. Ze čtvrtého místa postupují Alligators s výsledkem 7-5. Oba turnaje se odehrají v neděli v Příbrami.