Home  /  Zprávy  /  Lions zvítězili v televizním semifinále a postupují do Czech Bowlu

Lions zvítězili v televizním semifinále a postupují do Czech Bowlu

(út) 9. červenec 2019, Radim Kroulík

Prague Lions porazili v semifinálovém zápase Paddock ligy Vysočinu Gladiators a zajistili si tak místo v Czech Bowl XXVI. Lions otevřeli skóre až na konci první čtvrtiny 2yardovým touchdownem Michaela Hayese. Hned v další šanci, konkrétně v první minutě druhé čtvrtiny, znovu skórovali díky 2yardovému touchdownu Filipa Ječného na 14:0.

Gladiators odpověděli 34yardovou nahrávkou Reggieho Landforda na touchdown Davidy Calty, což vedlo ke skóre 14:7 a za stejného poločasového stavu odcházely týmy do šaten.

Druhou půli zahájili Lions 11yardovým touchdownovým během Hayese, Gladiators odpověděli touchdownem Stanislava Bence. Lions reagovali a ukončili 3. čtvrtinu 18yardovou přihrávkou Hayese na v endzóně připraveného Archieho Stevense,a získali tak náskok 28:14. Stevens si došel pro další touchdownový pass od Hayese hned na začátku závěrečné čtvrtiny. Langford odpověděl touchdownovým během a dostal tak Gladiators na skóre 35:20. Konečný výsledek zpečetil Mike Hayes svým yardovým během pro touchdown, kterým posunul Lions na 42:20.

Statisticky výrazně vynikal quarterback Lions se svými 412 passovými yardy, receiver Lions David Hlaváček se 134 zachycenými yardy těsně následován svým spoluhráčem Jiřím Kohoutem se 133 yardy. Reggie Langford z Gladiators pak statisticky ovládl běhové yardy, během zápasu naběhal 71 yardů a přidal dalších 263 passových yardů.  V obraně Lions statistikám vedli Ondřej Kubík a Libor Boucký, kteří měli 6 a 5 tacklů. Petr Kratochvíl za Gladiators měl 9.5 tacklu a připsal si i sack.

Gladiators ukončili svoji „nováčkovskou“ sezónu v Paddock lize s úctyhodným výsledkem 7-4 a účasti v semifinále. Prague Lions se objeví v Paddock Czech Bowlu poprvé od roku 2016.

Počet diváků: 980
Rozhodčí: Stanley Hameder (R), Jan Klimeš (U), Jiří Hovorka (HL), Filip Pachulski (LJ), Petr Márai (BJ), Tomáš Frehar (SJ), Pavel Šimon (FJ)

Prague Lions TD - 7:0 - Michael Hayes, 2y run (Lukáš Kadlec kick); 0:38
Prague Lions TD - 14:0 - Filip Ječný, 2y run (Lukáš Kadlec kick); 11:35
Vysočina Gladiators TD - 14:7 - David Calta, 34y pass od Reginald Langford (Petr Kodým kick); 6:29
Prague Lions TD - 21:7 - Michael Hayes, 11y run (Lukáš Kadlec kick); 9:50
Vysočina Gladiators TD - 21:14 - Stanislav Benc, 1y run (Petr Kodým kick); 6:44
Prague Lions TD - 28:14 - Archie Stevens, 18y pass od Michael Hayes (Lukáš Kadlec kick); 2:44
Vysočina Gladiators TD - 35:20 - Reginald Langford, 1y run (kick neúspěšný); 9:32
Prague Lions TD - 42:20 - Michael Hayes, 3y run (Lukáš Kadlec kick); 2:23