Home  /  Zprávy  /  Trenéři vybrali finální soupisku na flagové ME v Izraeli

Trenéři vybrali finální soupisku na flagové ME v Izraeli

(út) 20. srpen 2019, Radim Kroulík

Přelom srpna a září bude patřit flagovému Mistrovství Evropy v Izraeli. Na turnaj se chystá i český tým žen. Ten v posledních letech nasbíral bohaté zkušenosti. V roce 2017 sahaly Češky po bronzové medaili na Mistrovství Evropy ve Španělsku. Loni se český výběr představil vůbec poprvé na Mistrovství světa, které se konalo v Panamě. Z tohoto turnaje si náš tým odvezl 9. místo.

Získané zkušenosti z předchozích turnajů si pochvaluje i opora obrany národního týmu, Lenka Vavrisová. „Základ týmu se vytvořil před 4 lety a teď jsme doplnily o šikovné nováčky, takže si myslím, že letos by to mohlo fungovat o něco líp než loni. Čím déle v týmu holky jsou, tím ten tým funguje lépe.”

Právě v týmovém duchu vidí hlavní trenér, Martin Šindler, největší přednost svého týmu. „Máme úžasný kolektiv. Holky si skvěle sedly. Jsem hrdý, že můžu trénovat takovou partu holek. Týmovost je podle mě naše největší zbraň.”

Národní tým míří do Izraele v bojovné náladě a s vysokými ambicemi. To potvrzuje i Šindler. „Nemůžeme si dávat nízké cíle. Chceme ukázat zdravé sebevědomí. Myslím, že máme natolik kvalitní tým, abychom mohli útočit na medailové příčky.

Na letošním ME se představí 11 týmů. Český tým má ve skupině domácí Izrael, Francii, Rusko a Dánsko, se kterým se střetne na turnaji jako první. „Letošní Mistrovství Evropy je prestižně obsazeno,” uvědomuje si Šindler.

Soupiska národního týmu pro Mistrovství Evropy v Izraeli:

3 Nečasová Alžběta QB
6 Heroschová Alžběta WR
10 Červenková Kristýna S
11 Hanzlová Daniela QB
12 Heroschová Magdaléna S
13 Adámková Evelína LB
20 Vokurková Nikola WR
22 Nguyenová Giang Quynh CB
33 Štefanová Adriana WR
43 Blahoutová Andrea CB
54 Vavrisová Lenka LB
87 Valouchová Kamila C

Náhradnice: Nešporová Kristina, Handzová Kateřina, Branišová Kateřina

Šindler Martin - Hlavní trenér
Mráz Pavel - Ofenzivní koordinátor
Rom Bohuslav - Defenzivní koordinátor

Rom Michaela - zdravotník

Harnonogram zápasů:
29.8. 11:00 Česko - Dánsko
29.8. 13:30 Izrael - Česko
30.8. 9:30 Česko - Francie
30.8. 12:15 Rusko - Česko