Home  /  Zprávy  /  Ani druhý hrací den na ME vítězství nepřinesl

Ani druhý hrací den na ME vítězství nepřinesl

(so) 31. srpen 2019, Radim Kroulík

Ani druhý hrací den nepřnesl vítězství českého týmu na Mistrovství Evropy v Izraeli. Po prohře s Dánskem a Izraelem čekaly na Češky soupeřky z Francie a Ruska.

Výsledky v základní skupině
Česko - Dánsko 20:32
Izrael - Česko 13:12
Česko - Francie 12:19
Česko - Rusko 12:26

Tabulka skupiny A
Rakousko 5-0
Velká Británie 4-1
Španělsko 3-2
Itálie 2-3
Švédsko 1-4
Finsko 0-5 

Tabulka Skupiny B
Dánsko 4-0
Izrael 3-1
Francie 2-2
Rusko 1-3
Česko 0-4

Harmonogram turnaje
Po sobotním dni volna se Češky představí v 7:00 proti Švédsku v zápase o konečné 9. místo. 

Česko - Francie 12:19
Coin toss vyhrála Francie, která si zvolila útok ve druhém poločase. První možnost útoku v zápase tak dostal český tým. Útok se rychle dostal přes polovinu hřiště, ale ani na čtvrtý down se těsně před endzónou nepovedlo prosadit až pro touchdown. Obraně našeho týmu se dařilo držet útok soupeře daleko od vlastni endzóny, a tak první poločas dloiho probíhal za stavu 0:0.

Do konce poločasu zbývaly necelé dvě minuty, když QB Francie našla volnou spoluhráčku těsně u endzóny. Z následujíci akce se Francie ujímá vedení 6:0. Český útok na skórování soupeřek odpovědět nedokázal a po čtyřech pokusech opustil hřiště. Ještě 13 sekund před koncem prvního poločasu navyšuje Francie vedení na 13:0. Také prvni body českého týmu padly před poločasovou přestávkou. Hned první akcí zachytila Vokurková pass a sprintem přes celé hřiště snižuje na 6:13.

Druhý poločas kopíruje svým průběhem ten první. České blitzařky se pohybují v blízkosti QB a ztěžují ji práci. Útok českého týmu stále nenacházel recept na touchdown a stav tak byl stále 6:13. Následná chyba v obraně prakticky rozhodla o výsledku zápasu. Nedorozumění využily Francouzky k navýšení skóre na 19:6.

Naději pro svůj tým vykřesala interceptionem Lenka Vavrisová. Nabídnutou šanci se podařilo útoku využít. Nikola Vokurková druhým touchdownem snížila na 12:19. Na obrat již nezbyl čas, a tak se český tým musel smířit s prohrou 12:19.

Česko - Rusko 12:26

Tři infarktové a vyrovnané zápasy zanechaly v českém týmu značnou stopu. Před naším výběrem byl poslední zápas ve skupině, proti Rusku. První se na míči představil český útok. Ten na nic nečekal a Kamila Valouchová rychle otevřela skóre na 6:0.

Na ruský útok byla česká obrana dobře připravená. QB pod tlakem blitzařek zahodila míč, který zachytla Nguyenová a Češky se mohly radovat z turnoveru. V akci ale bohužel došlo k nepovolenému kontaktu QB, a tak měly Rusky automaticky první down. Nedisciplinovanosti českého týmu Rusky využily a srovnaly na 6:6.

Hra nebyla tak rychlá jako v předchozích zápasech, ale byla plná ostrých střetů a vzduchem létaly flagy. Také v zápase proti Rusku zafungovala spolupráce Hanzlové s Heroschovou a český tým se díky touchdownu vrátil do vedení 12:6. Bohužel to byl poslední pass v zápase pro QB Hanzlovou. Zraněný triceps ji nedovolil pokračovat v zápase a na post QB se přesunula Alžběta Nečasová.

Ruské reprezentaci se podařilo změnit stav před koncem prvního poločasu. Potvrzení, které by poslalo Rusky do vedení se na první pokus podařilo ubránit. Bohužel kvůli flagu za nepovolený kontakt se potvrzení opakovalo. Tentokrát se Ruskám podařilo touchdown potvrdit a skóre tak z našeho pohledu bylo 12:13.

Druhý poločas se nesl v rozpačitém duchu. Útok vedený Nečasovou si zvyká na její rytmus, a přestože se jí daří posouvat po hřišti, tak body na kontě českého týmu nepřibyly. S ubývajícím časem, větší únavou a vysoké teploty se začalo objevovat stále více chyb. Rusky dokázaly chyby českého týmu potrestat a navýšily vedení na 19:12.

Necelé dvě minuty do konce zachytila Kristýna Červenková interception, ale nabídnutou šanci nedokázal útok zúročit. Tečku za zápasem udělaly Rusky těsně před koncem zápasu, když navýšily skóre na konečných 12:26.