Home  /  Zprávy  /  V neděli odstartují sezonu ženy a junioři

V neděli odstartují sezonu ženy a junioři

(pá) 6. září 2019, Radim Kroulík

Pauzu po Czech Bowlu nám v průběhu srpna vyplňovaly přípravné zápasy zámořské NFL. Tuto neděli se kromě základní části NFL rozjedou také soutěže u nás. Ke svým prvním zápasům se představí týmy v 1. ženské lize a také v Juniorské lize. Na českých trávnících se poprvé představí také Warsaw Sirens a Bratislava Outlaws. Dorostenci mají na programu druhý turnaj.

1. ženská liga

Prague Harpies - Warsaw Sirens
Nejvyšší ženská liga se nám poprvé rozrostla na čtyři týmy. Tradiční účastnice Prague Harpies, Prague Black Cats a Brno Amazons doplní v letošní sezoně polský tým Warsaw Sirens. Harpies zatím ve všech ročnících od roku 2015 skončily na třetím místě a do finálového Rose Bowlu se nepodívaly. Bude toto první sezona, ve které se Harpies probojují do finále? Jen velmi těžko lze dopředu odhadnout sílu polského týmu. Odvezou si Sirens z Prahy první vítězství při své premiéře v české soutěži?

Juniorská liga

Hned deset týmů vstoupí v neděli do nového ročníku Juniorské ligy. V úvodu prvního preview nového ročníku je potřeba zmínit, že je téměř nemožné dělat prognózy rozvržení sil u jednotlivých týmů. Některé týmy mohou mít jádro týmu pro letošní sezonu tvořené z hráčů ve věku 19 let a se zkušenostmi ze soutěže mužů. V jiných týmech to může být v neděli pro většinu týmu zápasová premiéra.

Na obhájce titulu, Prague Black Panthers, čeká pražské derby proti Mustangs. V loňské sezoně skončili Mustangs s bilancí 1-4. Hned v úvodu je tedy čeká ostrý test a otestování aktuální formy. Black Panthers v soutěži mužů využívali svůj tým ve 2.Lize právě pro oťukávání juniorů. Teď budou chtít sklízet plody jarní práce.

Třetí pražský tým, Prague Lions, odstartují sezonu domácím zápasem proti Pardubicím Stallions. Oba týmy nevzpomínají na loňskou sezonu v nejlepším. Lions v semifinále podlehli rivalům Black Panthers 0:51. Stallions skončili v základní části s bilancí 1-4 a daleko od postupu do vyřazovacích bojů.

Do semifinále se v loňské sezoně probojovali Sígrs. Brněnský tým odehraje premiérový zápas doma proti Gladiators. Vysočina navazuje na loňskou vydařenou sezonu, ve které skončila s bilancí 3-2.

V juniorské lize se letos představí také druhý brněnský tým. Alligators se do Juniorské ligy vrací poprvé od roku 2010. Návrat oslaví zápasem proti Přerovu Mammoths. Přerov se mezi juniory představí vůbec poprvé. Mammoths si v letošní sezoně zajistili postup do Paddock ligy v mužské soutěži, teď mají šanci vychovat si hráče, kteří budou válet v elitní lize.

Premiéru v neděli zažije slovenský tým, Bratislava Outlaws. Kluby na Slovensku spojily síly a do české soutěže vysílají své želízko v podobě Outlaws. K prvnímu zápasu vyrazí Outlaws do Ostravy. Steelers se v loňské sezoně těsně nedostali do play off. V Ostravě by si jistě rádi zopakovali finálovou účast z roku 2014, kdy v zápase o titul podlehli Black Panthers.

Dorostenecká liga

Dorostenci odstartovali podzimní soutěže minulý víkend turnajem v Jedovnicích u Brna. První turnaj, kterého se zúčastnili Sígrs, Steelers a Gladiators, ukázal, že tato soutěž může být velmi vyrovnaná. Z úvodního turnaje si totiž všechny tři týmy odvezly bilanci 1:1. Do soutěže teď vstoupí i čtvrtý tým ligy, Prague Lions. Na domácím hřišti v Praze vyzvou ve druhém turnaji Gladiators a Sígrs.

NFL

V zámořské NFL odstartoval jubilejní 100. ročník. Novou sezonu odstartoval zápas mezi Green Bay Packers a Chicagem Bears. Hlavní porce zápasů prvního weeku je na programu na tuto neděli. Od 22:45 můžete sledovat na stanici Sport TV zápas Dallas Cowboys - New York Giants. Následovat bude noční zápas mezi obhájcemi titulu, New England Patriots, kteří vyzvou Pittsburgh Steelers. Hned z úvodního kola základní části NFL se můžete těšit i na fotografie Kamila Heráka. Společnými silami se nám podařilo zajistit akreditaci na zápas Jaguars - Chiefs a pondělní zápas Saints - Texans.

Pokud chcete před ostrým startem 100. ročníku NFL získat informační náskok, doporučujeme podcast ČT sport a debatu expertů ve videu Deníku Sport.