Home  /  Zprávy  /  Harpies zvítězili nad Sirens. V JL Lions a Black Panthers přestříleli soupeře

Harpies zvítězili nad Sirens. V JL Lions a Black Panthers přestříleli soupeře

(po) 9. září 2019, Radim Kroulík

Neděle nabídla bohatý zápasový program na českých trávnících. Poprvé se letos představily ženy a junioři. První zápasy za sebou mají také oba zahraniční týmy, Warsaw Sirens v ženské lize a Bratislava Outlaws mezi juniory. Druhý turnaj odehráli dorostenci a o víkendu pokračovala také Flagová liga U15.

1. ženská liga

Vyrovnaný duel byl k vidění v Praze na Motorletu mezi Prague Harpies a Warsaw Sirens. Polský tým se představil v ženské lize poprvé, proto nebylo jasné, co od něho očekávat. Vstup do zápasu se Sirens vydařil na jedničku. Neuběhla celá první minuta hry a quarterback Jolanta Sampławska našla vzduchem Magdalenu Loncovou, která otevřela skóre zápasu 40yardovým touchdownem.

Harpies dokázali rychle kontrovat, a to hned z kickoff returnu. Pro touchdown si dosprintovala Dung Ta. Pražskému týmu se narozdíl od soupeřek nepodařilo touchdown potvrdit, proto skóre bylo 6:7.

Prostřední dvě čtvrtiny nabídly přetahovanou o vedení. Heřmanová v úvodu druhé čtvrtiny otočila skóre na 12:7. Ale ani tentokrát netrval stav dlouho. Sirens dokázaly rychle otočit touchdownem Banerové. Ve třetí čtvrtině se navíc polskému týmu podařilo navýšit vedení na 21:12 po touchdownu Kazimierczakové.

Zbytek zápasu již ale patřil pouze domácím Harpies. Ty dokázaly snížit ještě do konce třetí čtvrtiny zásluhou spolupráce Heřmanové se Slaninovou. V závěrečné čtvrtině se Harpies podívaly do endzóny ještě třikrát, konkrétně díky Nekorancové, Dung Ta a Jedličkové. Úvodní zápas v 1. ženské lize tak ovládly Harpies 39:21.

Juniorská liga

Dominantní výkony předvedli oba pražští favorité. Pardubice Stallions nenašli recept v obraně na zastavení útoku Prague Lions. Pražané skórovali hned 10 touchdownů a jeden field goal. Čtyři touchdowny, proměněný field goal a potvrzení zaznamenal Lukáš Kadlec. Útok Stallions skóroval 26 bodů, ale krok se soupeřem nedokázal. Lions si tak v úvodním zápase sezony připsali vysokou výhru 73:26.

Podobně se prezentovali Prague Black Panthers. V pražském derby proti Mustangs rozhodli o vítězství v úvodní čtvrtině, když si připsali hned čtyři touchdowny. Dva touchdowny si v dresu Black Panthers připsal i Vít Bezecný, který v loňské sezoně dovedl Budweis Hellboys až do Junior Bowlu právě proti Black Panthers. Black Panthers nepolevili ani ve zbytku zápasu a Mustangs porazili 56:0.

Pro Brno Alligators to byl v neděli první zápas v Juniorské lize od roku 2010. Soupeřem brněnského týmu byli Přerov Mammoths. Ty čekal první zápas v Juniorské lize v historii klubu. Na průběhu úvodní čtvrtiny to nebylo znát. Mammoths si připsali dva touchdowny a safety a dostali se rychle do vedení 16:0. Aktivní v endzóně byl Adam Žouželka, který si v zápase připsal hned tři touchdowny (jeden běhový, jeden passový a jeden z kickoff returnu). Na bodovou smršť Mammoths dokázali domácí Alligators kontrovat pouze touchdowenm Špringera ve druhé čtvrtině. Mammoths si tak ve své premiéře odvezli vítězství 46:6.

V zápase Sígrs proti Gladiators ukázal David Calta nabrané zkušenosti z Paddock ligy. V zápase prakticky neslezl ze hřiště a byl vidět na obou stranách hřiště. V útoku hned v úvodu zápasu zaznamenal 46yardový touchdownový běh. Obraně pak pomohl udržet útok Sígrs daleko od vlastní endzóny. Pojistku na konto Gladiators přidal až v poslední minutě Roman Málek. Gladiators tak v Brně vyhráli 14:0.

Bratislava Outlaws odcestovala k premiérovému zápasu v Juniorské lize do Ostravy. Steelers se v útoku dlouho hledali. Scoreboard tak dlouho ukazoval na jejich straně nulu. Outlaws se podařilo otevřít skóre ve druhé čtvrtině. Dva touchdowny si po zemi připsal Karol Dunka. Na 14:0 navýšili Outlaws po safety. Útok Steelers se probral až v závěrečné čtvrtině, kdy se do endzóny s míčem podíval David Maniecki po passu Patrika Puchala. Na konečných 9:14 se Steelers podařilo snížit po safety. Outlaws se vrátili na Slovensko s výhrou 14:9.

Dorostenecká liga

Druhý turnaj v Dorostenecké lize vyšel nejlépe Brnu Sígrs. Ti si připsali vítězství nad Gladiators 50:0 a nad Lions 56:18. Ve třetím zápase turnaje podlehli domácí Lions Vysočině Gladiators 30:48. Po dvou turnajích se na prvním místě tabulky osamostatnili Sígrs s bilancí 3-1.

Flagová liga U15

Po letní pauze se opět rozběhla také Flagová liga U15 turnajem v Plzni. Domácím Patriots se podařilo vyhrát všechny tři své zápasy a přiblížit se na dostřel v boji o postup do vyřazovacích bojů. Postupové příčky zatím drží Black Panthers, Blades, Lions a Alligators.