Home  /  Zprávy  /  Dominantní Amazonky. V juniorech je stále pět týmů bez prohry

Dominantní Amazonky. V juniorech je stále pět týmů bez prohry

(po) 23. září 2019, Radim Kroulík

Víkend nabídl nabitý program na fotbalových trávnících. Nejvyšší ženská liga a také Juniorská liga odehrály kompletní kolo. V 1. Ženské lize stále dominují Amazons, ale letošní sezona by mohla nabídnout boj o druhé postupové místo do Paddock Rose Bowlu. V Juniorské lize Black Panthers a Lions potvrzují roli favoritů. V Dorostenecké lize jsme se dočkali netradiční bezbodové remízy.

1. ženská liga

Amazons pokračují v dominanci
Pražské Harpie se o víkendu postavily Brno Amazons na jejich domácím hřišti v Bystrci. Posíleny výhrou z prvního kola nad Sirens chtěly Harpije i v Brně bojovat o slušný výsledek. Už v druhé minutě zápasu ale domácí tým naklonil skóre ve svůj prospěch po 19yardovém běhu Nečasové. Ta si v zápase připsala celkem 4 touchdowny. „Myslím, že zápas potvrdil sílu naší běhové hry. Spočívá především v přesném a tvrdém blokování obrany soupeřů, kde je práce naší ofenzivní lajny, tight endů, fullbacků i receiverů téměř stoprocentní,” říká brněnský running back.

Po zemi se prosadila v útoku i dlouholetá opora brněnské obrany Lenka Vavrisová, když si v závěru zápasu doběhla na pozici fullback pro svůj první touchdown v řadách ofenzívy Amazons. Hru vzduchem předvedly Amazonky ve 2. čtvrtině, kdy přihrávku quarterbackyně Kateřiny Šlesingerové zachytila brněnská útočná věž wide receiver Alžběta Heroschová a s míčem doběhla až pro touchdown. Ještě před koncem prvního poločasu Amazonky stačily skórovat 38 bodů a od začátku druhého poločasu se po spuštění takzvaného mercy rule už čas na hřišti nezastavoval.

Obrana Brňanek opět předvedla svoji dominanci, kterou je tým v posledních sezonách pověstný, a útoku Prague Harpies nedovolila téměř žádný posun. Hned dvě hráčky v barvách Amazons zaznamenaly interception, kdy zachytily rozehrávku pražských soupeřek. Dvakrát interception zaznamenala safety domácích Martina Červená. Ivana Hájková po zachycení soupeřovy rozehrávky s míčem zamířila rovnou 33yardovým interception returnem až do endzóny soupeře pro další amazonské body. Podobný kousek se podařil i safety hostujících Prague Harpies, téměř okamžitě byla ale zastavena jedním z brněnských wide receiverů.

Až v samotním závěru utkání přiblížily útok Harpies k endzoně Amazons dva obrané fauly. Šanci nakonec využila 3yardovým během Karolína Sejkorová a upravila skóre na konečných 51:6. „Letos máme hlavně v řadách obrany hodně nováčků, a proto jsou takové chyby, jako dva obranné fauly, které posunou soupeře o 50 yardů, pochopitelné. Učíme se ale ze svých chyb a můžeme se pak dál posouvat jako tým. Věřím, že příště už se to nestane,” shrnuje defenzivní koordinátor Brno Amazons, Long Nguyen, jehož svěřenkyně letos cílí na třetí takzvané perfect season. Tedy sezonu bez prohraného zápasu.

Autorka: Alžběta Nečasová

Sirens vyhrály v Čelákovicích

Prague Black Cats si chtěly po vysoké prohře od Amazons spravit chuť v prvním domácím zápase proti Sirens. První poločas zápasu nabídl přetahovanou, ve které se z jediného touchdownu radovaly Sirens. Ty do vedení poslala 31yardovým během Aleksandra Walczyńska. QB Sirens byla i u druhého touchdownu svého týmu. V úvodu třetí čtvrtiny zaznamenala 60yardový passový touchdown po spolupráci s Magdalenou Lonc.

Až za stavu 0:13 se o slovo přihlásil i útok domácích. Dva touchdowny do konce třetí čtvrtiny daly Black Cats naději na obrat. Nejprve se prosadila po zemi Dlabolová. Následovala spolupráce vzduchem mezi Bártů a Branišovou. Kvůli neúspěšným potvrzením byly ve vedení stále Sirens.

Polský tým rozhodl o vítězství v závěrečné čtvrtině. Hned v úvodních vteřinách poslední čtvrtiny se do endzóny s míčem opět podívala Magdalena Lonc. Pro druhý touchdown v zápase si doběhla také Walczyńska a dvě minuty před koncem zápasu bylo skóre 12:26. Půl minuty před koncem zápasu dokázala snížit Justiánová, ale naděje na obrat odmítla touchdownem opět Walczyńska. Sirens se tak radovaly z prvního vítězství v 1. ženské lize. Black Cats na vítězství stále čekají.

Juniorská liga

Black Panthers vyhráli opět s nulou
Black Panthers vyhráli úvodní zápas proti Mustangs s nulou. Stejný kousek se jim povedl i ve druhém zápase. Stallions přicestovali do Čelákovic v oslabené sestavě a Black Panthers neměli slitování. V prvním poločase se touchdownově prosadil Mandík, oba Kárníkové, Bezecný a Chajda. Útok Stallions endzónu soupeře v průběhu celého zápasu neohrozil. Ve druhém poločase stihli Black Panthers skórovat z úvodního kickoff returnu. Zbytek zápasu uběhl i díky pravidlu o nezastavování času velmi rychle. Black Panthers zvítězili 43:0

Lions nedali Mustangs šanci
Lions i ve svém druhém zápase ukázali ofenzivní sílu. Josef Janota stihl hned v první čtvrtině touchdownový hattrick. Ani ve druhém poločase útok Lions nepolevil, Janota si připsal další dva touchodwny a k němu se přidali také Jambor a Polák. Lions tak pražského soupeře přestřílel v prvním poločase 46:0. Druhý poločas se nesl v duchu kosmetických úprav konečného skóre. O touchdowny Mustangs se postarali Vondruš se Schovánkem. Konečné skóre zápasu se zastavilo na 60:13 pro Lions.

Steelers vybojovali výhru v Přerově
Na své první vítězství v sezoně se ostravští Steelers hodně nadřeli. V úvodu zápasu odskočili Mammoths po touchdownech Žouželky a field goalu Školoudíka na 16:0. K obratu zavelel David Maniecky s Patrikem Puchalou. Jejich spolupráce vzduchem dvakrát za sebou skončila touchdownem. Do konce prvního poločasu dokázal navýšit vedení Mammoths Štěpán Hartman, který se prosadil 29yardovým během. Druhý poločas už patřil pouze hostům. Nejprve snížil vzduchem William Bendinha. Patrik Puchala si po dvou passových touchdownech z prvního poločasu připsal další dva po zemi. Další dva body získali Steelers díky safety a po urputném boji si odvezli z Přerova vítězství 35:25.

Outlaws si poradili s Alligators
Karol Dunka z Outlaws si přenesl formu z úvodního zápasu proti Steelers také do duelu s Alligators. Tři touchdowny z úvodu zápasu, podpořené safety, rychle poslaly Outlaws do vedení 23:0. Skóre do konce poločasu zaokrouhlil na 30:0 Markovič. O jediný touchdownový úspěch domácích se postaral ve třetí čtvrtině Adam Pařízek. Jeho touchdown ale jen kosmeticky upravil prohru brněnského týmu. Po touchdownech Pokorného, Hovance a Krajčoviče se Outlaws radovali z vítězství 50:6.

Blades bez quarterbacka nestačili na Bobcats
Ústečtí se v zápase proti Bobcats museli obejít bez vyloučeného quarterbacka Schüllera, který dostal stopku ze zápasu v Pardubicích. Vydařený zápas prožil příbramský Tomáš Bučil. Ten si v zápase připsal hned pět touchdownů. Blades na ofenzivní smršť Bobcats nedokázali najít recept, a tak se hosté do konce prvního poločasu dostali do vedení 39:0. O jediný bodový příspěvek Blades se 6 vteřin před koncem zápasu postaral field goalem Martin Vála. Ten jen upravil skóre na konečných 3:52

Gladiators si vezou výhru z Brna
Úvod zápasu zastihl ve větší pohodě domácí Gladiators. Po touchdownech Klusoně s Caltou se rychle dostali do vedení 12:0. Ještě do konce prvního poločasu snížil Jakub Vacenovský po passu Jana Hampla. O osudu zápasu rozhodli domácí ve druhé čtvrtině. Po touchdownech Klusoně, Málka a Netolického navýšili Gladiators vedení na 32:6. Závěrečné dějství nabídlo po dvou touchdownech na každé straně. Sígrský Vacenovský se mohl radovat z individuálního úspěchu, když si v zápase připsal tři touchdowny. Z výhry 44:22 se ale radovali Gladiators.

Dorostenecká liga

Turnajem v Jedovnicích pokračovala Dorostenecká liga. Netradiční výsledek nabídl úvodní duel mezi Sígrs a Steelers. V něm se totiž ani jeden tým nedokázal bodově prosadit a zápas skončil remízou 0:0. Zbylé dva zápasy nabídly jednoznačné výhry. Steelers porazili Lions 44:0 a podobně vysoké výhry proti Lions se dočkali také Sígrs, kteří vyhráli 50:0. Po čtyřech kolech jsou na prvním místě Sígrs s bilancí 4-1-1, druzí Gladiators mají bilanci 4-2.