Home  /  Zprávy  /  PBP i Black Cats vyhráli derby. Východu v Juniorské lize vévodí Gladiators

PBP i Black Cats vyhráli derby. Východu v Juniorské lize vévodí Gladiators

(po) 30. září 2019, Radim Kroulík

Dvě pražská derby v Čelákovicích ozdobila další fotbalový víkend. V obou případech se radovali domácí. První domácí zápas odehrály zahraniční týmy. Outlaws nestačili v Trnavě na Gladiators, Sirens pak prohrály s Amazons. Junioři i ženy jsou v polovině sezony a pomalu se začínají formovat postupové scénáře do finálových zápasů. V Juniorské lize postupuje vítěz skupiny, v 1. ženské lize postupují první dva týmy tabulky.

Juniorská liga

Prague Black Panthers - Prague Lions
Šlágrem víkendu bylo derby pražských favoritů v Čelákovicích. Black Panthers i Lions vstupovali do zápasu s bilancí 2-0 a dominantními výkony z předešlých zápasů. Oba týmy tak z kraje sezony potvrdily, že budou patřit mezi hlavní favority ligy. Až vzájemný zýpas měl ukázat, který z pražských týmů je na tom momentálně lépe.

Obrana Black Panthers v prvních dvou zápasech nepustila jediný bod a v podobné formě hrála i proti jinak velmi produktivnímu útoku Lions. V první čtvrtině se bodově prosadil jen Martin Mandík, který field goalem poslal Black Panthers do vedení. Také ve druhé čtvrtině se prosadil pouze Mandík. Nejprve zopakoval field goal a následně zaznamenal touchdown po passu od Jana Riedela. První poločas pak zakončil s vypršením času field goalem. Black Panthers tak v poločase vedli 16:0.

Rozhodnutí v zápase přišlo ve třetí čtvrtině. V té si pro touchdown doběhli Riedel se Stejskalem a za stavu 30:0 bylo jasné, že pražské derby ovládnou Black Panthers. V závěrečné čtvrtině se jediným touchdownem Lions prosadil Jakub Čmejla po passu Hrynkiva. Tečku za zápasem napsal běhovým touchdownem Rostislav Moureček. Black Panthers zvítězili v Čelákovicích nad Lions 37:6 a jsou na prvním místě skupiny Západ.

Přerov Mammoths - Brno Alligators
Alligators přicestovali do Přerova pouze se 12 hráči. Také podle předešlých výsledků bylo zřejmé, že favoritem zápasu budou bez ohledu na počet hráčů Mammoths. V úvodu zápasu ale Alligators ukázali, že se nevzdají bez boje. Na úvodní touchdown domácího Žouželky odpověděli Alligators touchdownem Špringera. Úspěšné potvrzení navíc poslalo Brno do vedení. Z něho se radovali jen pár vteřin, protože hned vzápětí se podruhé prosadil Žouželka. Početní převaha se začala naplno projevovat od druhé čtvrtiny. Dva touchdowny Mammoths do konce poločasu dávaly napovědět, že se Alligators na obrat z stavu 9:25 nezmohou. Útok Mammoths fungoval také ve druhém poločase, ve kterém si připsal ještě dalších 5 touchdownů. Mammoths tak porazili Alligators 58:23 a s bilancí 2-1 stále pomohou pomýšlet na první místo ve skupině.

Ostrava Steelers - Brno Sígrs
Nejvyrovnanější zápas víkendu nabídl duel mezi Steelers a Sígrs. V prvním poločase tahali za delší konec provazu Sígrs, kteří se dostali do vedení zásluhou běhového touchdownu Hampla a úspěšného dvoubodového potvrzení. Do poločasu zaznamenal dva touchdowny sígrský Kindl, Steelers kontrovali touchdowny Bendinhy a Manieckiho. V poločase tak vedli Sígrs 22:12. K obratu zaveleli Steelers ve třetí čtvrtině. Nejprve se do endzóny s míčem dostal Patrik Puchala. O chvíli později stejný hráč našel passem Manieckiho, který otočil skóre ve prospěch domácích Steelers. V závěrečné čtvrtině bylo k vidění pouze safety pro Sígrs. Dva body ale nestačily Sígrs na vyrovnání. Z druhého vítězství v sezoně se tak radovali Steelers. Sígrs, podobně jako Alligators, na první vítězství v letošním ročníku čekají.

Bratislava Outlaws - Vysočina Gladiators
Souboj dvou neporažených týmů ve skupině Východ. Outlaws se po dvou výhrách na českých trávnících přesunuli k zápasu do Trnavy. Gladiators neměli s cestou na Slovensko evidentně problém, protože na svého soupeře vlétli hned v úvodní čtvrtině. Tři touchdowny v první čtvrtině poslaly Gladiators do rychlého vedení. Roman Málek si v zápase připsal tři touchdowny a výrazně tak pomohl Gladiators k výhře 26:0. Tým z Vysočiny se tak dostal do pozice favorita na postup do finálového Paddock Junior Bowlu. 

Pardubice Stallions - Prague Mustangs
Stallions vstoupili do zápasu nejlépe jak mohli. Z úvodního kickoff returnu si totiž Martin Ženka doběhl až pro touchdown. Mustangs se v útoku spoléhali především na silového running backa, Martina Henzla. Na jeho běhy nedokázala obrana Stallions najít recept. Na konci první čtvrtiny se díky jeho touchdownovému běhu dostali Mustangs do vedení. Domácí útok se poprvé o slovo přihlásil až ve druhé čtvtině. Touchdowny Seiferta a Sedláka poslaly Stallions do poločasového vedení 20:7. Mustangs se nevzdali a zápas dokázali zdramatizovat, přestože ještě 7 minut před koncem zápasu vedli domácí 34:13. Touchdowny Schovánka a Henzla se Mustangs dostali na rozdíl pouze 8 bodů. Stallions nakonec uhájili vedení a zvítězili 34:26.

1. ženská liga

Warsaw Sirens - Brno Amazons
Amazons v letošní sezoně potvrzují dominanci z předešlých let. Stejně tomu bylo i v zápase ve Varšavě. Domácí Sirens dokázaly klást odpor pouze v prvním poločasu. V něm si za Amazons připsala dva touchdowny Nečasová, ke které se jedním zápisem přidaly Kubicová s Hájkovou. Sirens dokázaly odpovědět dvěma touchdowny, a tak skóre v poločase bylo 13:28. Ve druhém poločase se naplno rozjel brněnský stroj. Na touchdowny Nečasové, Hájkové a Fraňkové ze třetí čtvrtiny nepřišla ze strany Sirens žádná odpověď. Do závěrečné čtvrtiny se šlo za stavu 13:49. V té se ještě dokázala prosadit Lenka Vavrisová po pick six. Amazons si odvezly z Varšavy vítězství 56:19 a jsou blízko k postupu do Paddock Rose Bowlu.

Prague Black Cats - Prague Harpies
Také druhé pražské derby v Čelákovicích ovládli domácí. Harpies vstupovaly do zápasu s vědomím, že případná výhra by je osamostatnila na druhém místě s bilancí 2-1. Naopak pro Black Cats by prohra a bilance 0-3 znamenala téměř jistě konec postupovým nadějím. Harpies za celý zápas nepřišly na to, jak zastavit sestry Dlabolovy. Barbora a Radka se postaraly hned o 8 touchdownů Black Cats. Harpies se v prvním poločase držely ve hře. Dva touchdowny v závěru prvního poločasu poslaly Harpies dokonce do vedení 21:20. Jenže druhý poločas již patřil především Black Cats. Útočná smršť domácích se zastavila na konečných 56 bodech. Black Cats zvítězily nad Harpies 56:35. Harpies, Black Cats i Sirens mají bilanci 1-2.

2. ženská liga

Druhý turnaj ve 2. ženské lize nepřinesl nic nového. Bobcats si opět připsaly dvě výhry a vedou tabulku s bilancí 4-0. DIamnods stejně jako v Ostravě vyhrály nad Blades. O první vítězství v sezoně budou Blades bojovat na dalším turnaji na domácím hřišti.

Autorka úvodní fotky: Martina Straková