Home  /  Zprávy  /  Základní část podzimních soutěží míří do druhé poloviny

Základní část podzimních soutěží míří do druhé poloviny

(pá) 4. říjen 2019, Radim Kroulík

Základní části soutěží se překlápí do druhé poloviny. Pomalu tak začneme zjišťovat, které týmy vypadnou v boji o postup do finálových zápasů. V Juniorské lize máme stále tři týmy bez porážky, Black Panthers, Bobcats a Gladiators. V ženách jsou suverénní Amazons. Sobota nebude patřit pouze zápasům. Ve Svratce se uskuteční zasedání Parlamentu, na které se sjednou zástupci klubů.

Juniorská liga

Příbram Bobcats - Prague Black Panthers
Bobcats a Black Panthers jsou ve skupině Západ stále bez prohry, ale Bobcats mají odehráno o jeden zápas méně, protože měli minulý víkend volno. Black Panthers si minulý víkend poradili s Prague Lions, které porazili v Čelákovicích 37:6. Pražský tým se drží stejné taktiky. Výborná obrana, která soupeře k ničemu nepustí, útok vedený quarterbackem Janem Riedlem a vše završuje kicker Martin Mandík, který s přehledem proměňuje kopy, když zrovna nechytá touchdowny. Bobcats tak budou mít plné ruce práce. Proti dominantní obraně PBP se nedokázal prosadit ani jinak velmi produktivní útok Lions. O moc lehčí situaci nebude mít ani obrana Bobcats.  Příbram má za sebou zápasy s Mustangs a Blades. Teď je čeká první opravdu velký test, který napoví, jestli budou mít Bobcats slovo v boji o postup do Paddock Junior Bowlu.

Zápas Bobcats - Black Panthers začíná v sobotu od 14:00.

Vysočina Gladiators - Přerov Mammoths
Východní skupina už má pouze jeden tým, který v půlce základní části nepoznal prohru. Gladiators nezaváhali ani na Slovensku, když si v Trnavě poradili s Outlaws v poměru 26:0. Ve třech zápasech inkasovali Gladiators dohromady pouze 22 bodů. Teď se představí doma proti Mammoths. Zápasy Přerova byly v letošní sezoně zatím bohaté na body, což potvrzuje i poslední zápas s Alligators, ve kterém Mammoths vyhráli 58:23. Mammoths se v premiérové sezoně mezi juniory prezentují sympatickými výkony. Kromě dvou výher nad trápícími se Alligators ukázali, že dokáží být rovným soupeřem i proti Steelers. V sobotu ale budou favority zápasu domácí Gladiators.

Zápas Gladiators - Mammoths začíná v sobotu od 17:00.

Brno Sígrs - Bratislava Outlaws
Sígrs se v loňské sezoně probojovali až do semifinále. V letošní sezoně to zatím brněnskému týmu příliš nejde. Po třech zápasech jsou společně s Alligators na posledním místě s bilancí 0-3. Blízko k výhře byli Sígrs v posledním zápase proti Steelers. V něm vedli na začátku druhého poločasu 22:12. Další příležitost k první výhře v sezoně budou mít Sígrs v neděli proti Outlaws. Slovenský tým bude chtít odčinit první prohru v letošní sezoně. Proti Gladiators vyšel útok Outlaws bodově naprázdno a obrana nezachytila začátek zápasu, kdy Gladiators skórovali hned tři touchdowny.

Zápas Sígrs - Outlaws začíná v neděli od 12:00.

Ostrava Steelers - Brno Alligators
Steelers s bilancí 2-1 šlapou společně s Outlaws a Mammoths na paty vedoucím Gladiators. V zápase proti Alligators si tak nemohou dovolit zaváhat. Steelers se v minulém zápase proti Sígrs ze začátku zápasu trápili. Nakonec z toho byl obrat z 12:22 na konečných 26:24. Proti Alligators budou Steelers favoritem. Alligators se po návratu do Juniorské ligy potýkají s úzkým kádrem. Minulý víkend vyrazil brněnský tým do Přerova pouze s 12 hráči. Alligators tak primárně řeší, jak sezonu dohrát.

Zápas Steelers - Alligators začíná v neděli od 14:00.

Prague Lions - Ústí nad Labem Blades
Lions vstoupili do sezony ve velkém stylu, když nejprve porazili Stallions 73:26, a následně Mustangs 60:13. Na očekávané derby s Black Panthers nebudou v Lions vzpomínat v nejlepším. Souboj dvou favoritů totiž vyšel v jednoznačný prospěch Black Panthers. Útok Lions se dokázal bodově prosadit jen jednou, a to ve čtvrté čtvrtině za stavu 0:30. Teď se Lions představí doma proti Blades. Ústí na první vítězství v sezoně zatím čeká. Minulý zápas s Bobcats se museli obejít bez quarterbacka Filipa Schüllera, jenž dostal zápasovou stopku ze zápasu se Stallions. I po návratu Schüllera budou Blades proti Lions outsiderem.

Zápas Lions - Blades začíná v neděli od 15:00.

1. ženská liga

Prague Harpies - Brno Amazons
Harpies měly minulý víkend možnost odskočit na druhé místo, ale po prohře 35:56 proti Black Cats jsou nyní tři týmy se shodnou bilancí 1-2. Lze tak očekávat tuhý boj o druhé postupové místo do Paddock Rose Bowlu. Harpies dokázaly držet krok s Black Cats první poločas. Do přestávky šly s vedením 21:20. Druhá půlka se Harpies ale vůbec nepovedla. Teď nastoupí doma proti Amazons. Obhájkyně titulu jsou letos snad ještě dominantnější než v předchozích sezonách. Bilance 3-0 a  skóre 130:25. Amazons jsou tak velmi blízko účasti i v pátém finále. Harpies budou spíše vyhlížet zápasy se Sirens a Black Cats, které rozhodnout o postupujícím.

Zápas Harpies - Amazons začíná v neděli od 11:00.

Warsaw Sirens - Prague Black Cats
Sirens chvíli dokázaly držet krok s Amazons, ale i tak z toho byla prohra 19:56. Black Cats si minulý víkend udržely naději na postup výhrou nad Harpies. Teď se Sirens a Black Cats střetnou podruhé v sezoně. První setkání v Čelákovicích vyhrály Sirens 33:20. Útoky obou týmů se v prvním poločase hledaly a až druhý poločas nabídl divákům hned 7 touchdownů. Pokud nechtějí týmy počítat s variantou, že musí vyhrát nad Amazons, tak ostatní zápasy budou mít cenu zlata. S bilancí 1-3 by se totiž vyhlídky na postup pomalu rozplynuly.

Zápas Sirens - Black Cats začíná v neděli od 11:00.

Dorostenecká liga

Po týdenní pauze se na scénu vrací také Dorostenecká liga, a to turnajem v Jihlavě, kam zamíří Lions a Sígrs. O postupujících do finále se nejspíše rozhodne mezi Sígrs, Gladiators a Steelers. Lions na čtvrtém místě mají bilanci 0-6. Turnaj Na Stoupách začíná ve 12:00.

Flagová liga U15

Turnajem v Ústí nad Labem porkačuje Flagová liga U15.V Olšinkách se představí s Blades také Bobcats, Black Panthers a Sígrs. Blades a Black Panthers bojují o udržení na postupových příčkách, Bobcats a Sígrs se do finálového turnaje letos nepodívají.

NFL 

Z pátého kola zámořské NFL odvysílá stanice Sport TV zápas Raiders - Bears hraného v Londýně (19:00), Cowboys - Packers (22:30) a Chiefs - Colts (2:15).

Autorka úvodní fotografie: Andrea Grygarová