Home  /  Zprávy  /  Harpies se udržely ve hře. Black Panthers postupují v juniorech do finále

Harpies se udržely ve hře. Black Panthers postupují v juniorech do finále

(út) 22. říjen 2019, Radim Kroulík

S blížícím se koncem základní části si týmy postupně zajišťují postup do finálových zápasů. V Juniorské lize si postup zajistili obhájci titulu. V ženách byly Sirens blízko k postupu, ale Harpies jim dokázaly radost překazit. O složení finálových dvojic v juniorské i ženské lize rozhodne až poslední kolo základní části. 

Juniorská liga

Prague Black Panthers - Ústí nad Labem Blades
Junioři Prague Black Panthers potvrdili v zápase s Blades roli favoritů a v první čtvrtině rozhodli o páté výhře v sezoně. Tři touchdowny hodil v úvodní čtvrtině quarterback David Viktora, který pro tento zápas nahradil Jan Riedela. Blades se poprvé prosadili až za stavu 54:0 pro Black Panthers. Dva touchdowny Neckáře jen upravily konečné skóre na 54:13. Black Panthers si vítězstvím zajistili postup do Paddock Junior Bowlu. Blades mají před sebou poslední možnost připsat si první vítězství v sezoně.

Přerov Mammoths - Brno Sígrs
Sígrs se po vlažném začátku sezony dostali do tempa. Na hřišti Mammoths to potvrdili hned v úvodní čtvrtině, kdy se dostali do vedení 12:0. Mammoths dokázali reagovat a otočit skóre touchdowny Žouželky. Přelom poločasů se více podařil hostům, kteří si díky čtyřem touchdownům vybudovali rozhodující náskok. Tři touchdowny v zápase si připsal Jan Brabec. Sígrs vyhráli v Přerově 44:20.

Bratislava Outlaws - Ostrava Steelers

Steelers k zachování postupových nadějí potřebovali na hřišti Outlaws zvítězit. Do vedení 14:0 poslal Steelers Hrnčíř s Puchalou. Domácím se podařilo do konce poločasu srovnat krok na 13:14. Ve druhém poločase si další dva touchdowny připsal Puchala, který tak nasměřoval Steelers ke klíčové výhře. Outlaws se ve druhém poločasu bodově neprosadili a zvítězili 35:13. O postup do Paddock Junior Bowlu se Steelers utkají v přímém souboji s Gladiators.

Brno Alligators - Vysočina Gladiators
Gladiators v sezoně ještě neprohráli a proti Alligators byli velkými favority. Úvod zápasu tomu ale neodpovídal. Hned z kraje zápasu si quarterback Alligators Lukáš Bělík připsal 80yardový touchdownový pass na Filipa Špringera. V první čtvrtině se oba týmy stihly prosadit ještě jednou. Gladiators v obou případech potvrdili za dva body, a proto vedli 16:13. Od druhé čtvrtiny se s jednou výjimkou bodově prosazovali už pouze Gladiators. Druhý poločas pak už byl plně v režii hostů, kteří zvítězili 60:19. Gladiators tak stále drží sezonu bez prohry a o víkendu se se Steelers utkají o postup do finále.

Příbram Bobcats - Pardubice Stallions
Bobcats ukázali kvalitu proti Black Panthers, kdy se jako jediní v sezoně dokázali dlouho držet v zápase. Proti Stallions svoji sílu potvrdili. V útoku byl opět vidět Jakub Mallát, který si připsal tři touchdowny. Bobcats si do poločasu vybudovali náskok 27:0, který ve třetí čtvrtině ještě navýšili, když se do endzóny podívali ještě čtyřikrát. Jediný bodový úspěch Stallions zaznamenal Filip Seifert po passu Lukáše Hájka. Bobcats zvítězili v posledním zápase na domácím hřišti 62:6.

1. ženská liga

Warsaw Sirens - Prague Harpies
Sirens měly šanci si na domácím hřišti zajistit postup do finálového Paddock Rose Bowlu. Zápas s Harpies nabídl vyrovnanou bitvu. Skóre zápasu otevřely hosté, ale Sirens dokázaly s vypršením času první čtvrtiny srovnat. Třetí čtvrtina nabídla podobný scénář. Po touchdownu Harpies následovala odpověď domácích a skóre bylo 14:14. Také v závěrečné čtvrtině se opakovaly touchdowny na obou stranách. Domácím se ale nepodařilo svůj touchdown potvrdit a 2:54 před koncem zápasu tak místo vyrovnání prohrávaly 20:21. Harpies se podařilo jednobodový náskok udržet a připsaly si tak důležitou výhru. O tom, kdo postoupí do finále společně s Amazons, se rozhodne v posledním kole. Sirens i Harpies mají bilanci 2-3.

Prague Black Cats - Brno Amazons
Amazons již měly účast ve finále jistou, ale hned úvodní kickoff return naznačil, že do Čelákovic nepřijely pouze na výlet. Alžběta Heroschová vrátila kickoff až pro touchdown. Po safety se vedení Amazons navýšilo na 9:0. Navíc se ke kickoff returnu opět dostala Heroschová a opět ji nikdo s domácích nedokázal zastavit. Do konce první čtvrtiny si Amazons připsaly druhé safety a skóre tak bylo 18:0 pro Amazons. Black Cats se poprvé dostaly do endzony ve druhé čtvrtině, kdy se prosadila Pokorná. Amazons si v průběhu zápasu hlídaly náskok, který dokázaly postupně navyšovat. Za zápasem udělala tečku field goalem v poslední vteřině Oharková a Amazons zvítězily 62:27.

2. ženská liga

Po posledním kole základní části zůstává vše při starém. Bobcats nenašly přemožitelky a Blades čekají na první výhru v základní části. Finálový turnaj je na programu 2.11. v Ostravě. 

Dorostenecká liga

V Dorostenecké lize je již rozhodnuto o postupujících do finále. Gladiators a Sígrs si zahrají o celkové vítězství. Steelers v klíčovém turnaji prohráli oba své zápasy a před posledním turnajem se již nemohou dostat na druhé místo. Poslední turnaj základní části tak již nebude mít vliv na postup. Lions budou bojovat o první vítězství.

Flagová liga U15

První místo drží pevně v rukou Black Panthers. Na trojici Blades, Alligators a Lions ještě dotírají Patriots. Právě z těchto čtyř týmů se rozhodne o trojici postupujících do finálového turnaje. Další Steelers již mají na čelo tabulky znatelnou ztrátu.