Home  /  Zprávy  /  Tři finálové zápasy zakončí podzimní soutěže

Tři finálové zápasy zakončí podzimní soutěže

(pá) 8. listopad 2019, Radim Kroulík

Poslední soutěžní víkend letošního roku je tady. Prague Black Panthers a Brno Amazons budou obhajovat tituly. V Dorostenecké lize si o premiérové vítězství zahrají Gladiators se Sígrs.

Paddock Junior Bowl XIX

Prague Black Panthers - Vysočina Gladiators
Finále juniorské ligy má podobný scénář jako loni. Prague Black Panthers po dominantní základní části vyzvou v Praze tým, který rovněž ve své skupině neprohrál. Budweis Hellboys dokázali v loňském finále vzdorovat Black Panthers pouze v úvodu zápasu a PBP nakonec zvítězili 48:6. Loňský Junior Bowl ovládl Matěj Stejskal, který si připsal hned 5 touchdownů. Zopakuje své finálové vystoupení také letos proti Gladiators?

Letos se obhájci titulu prezentovali opět suverénními výkony. Stačí se podívat na inkasované body v základní části. Po šesti zápasech si soupeři připsali dohromady 19 bodů. S nadsázkou by se dalo říct, že cokoliv víc než field goal je pro útok soupeře nadprůměrný výkon.

Na Gladiators tak čeká velmi těžký úkol. V průběhu sezony ukázali Gladiators, že skórovat umí. V šesti zápasech si připsali dohromady 216 bodů (průměr 36 bodů na zápas). S jistotou však lze říct, že Gladiators letos ještě nehráli proti podobně kvalitní obraně. Ve skupině Východ totiž po Gladiators nejméně inkasovali Sígrs (116 bodů v sezoně), což je ve srovnání s Black Panthers nebo i Bobcats (66) výrazně víc.

V klíčovém zápase o postup do Paddock Junior Bowlu proti Steelers se v dresu Gladiators zaskvěl Vojtěch Kolář. Jeho čtyři touchdowny ve druhém poločase výrazně pomohly k výhře 36:25 a postupu.

Black Panthers se v útoku opírají o Martina Mandíka, který září v pozici receivera i kickera. V důležitém zápase proti Lions si Mandík připsal v prvním poločase tři field goaly (z 32, 41 a 39 yardů) a k tomu passový touchdown, čímž pomohl vybudovat Black Panthers náskok 16:0.

Dokáží Gladiators vzdorovat obhájcům titulu? Nebo budou Black Panthers dominovat stejně jako po celou sezonu? Paddock Junior Bowl XIX začíná v sobotu od 13:00.

Paddock Rose Bowl V

Brno Amazons - Warsaw Sirens
Amazons dlouhodobě ukazují, že mezi ženami hrají prim. Na tři tituly v řadě navázaly základní částí bez prohry. Navíc s výjimkou posledního zápasu, kdy Amazons již dávno měly postup jistý, se soupeřky vůbec nedostaly na dostřel. Poslední zápas základní části proti Sirens, který byl zároveň generálkou na Paddock Rose Bowl, dává alespoň naději, že by finále nemuselo mít tak jednoznačný průběh.

Sirens totiž dokázaly s Amazons držet krok a v prvním poločase vedly i 24:13. Jenže útok brněnského týmu se může spolehnout na své Alžběty. Nečasová a Heroschová jsou jako stroj na touchdowny. Z 53 bodů, které Amazons v posledním zápase skórovaly, se o rovných 36 postarala tato dvojice. Sirens tak ví, na koho se připravit, ale zatím žádný tým nenašel recept. 

Vzájemné zápasy finalistek naznačují, že by v neděli nemuselo být o body nouze. V prvním zápase padlo dohromady 75 bodů, v odvetě pak dokonce 97.

Sirens se v 1. ženské lize letos představily poprvé a hned je z toho finálová účast. S bilancí 2-4 a skóre 175:221 ale budou vstupovat do Paddock Rose Bowlu v roli outsiderek. Dokázal útok Sirens najít cestu, jak překonat brněnskou obranu? V posledním kole skórovaly Sirens 44 bodů. Jenže zápasy, ve kterých má tým jistý postup do finále, nemusí mít přesnou vypovídající hodnotu. Naopak kde Sirens ví, že mají problém, je v obraně. Amazons proti nim skórovaly ve dvou zápasech 109 bodů.

Podaří se Sirens přetrhnout mistrovskou šňůru Amazons? Nebo si brněnský tým připíše čtvrtý titul v řadě? Paddock Rose Bowl V začíná v neděli od 13:00.

Dorostenecká liga

Vysočina Gladiators - Brno Sígrs
Finálový zápas odehrají také dorostenci. Gladiators a Sígrs v základní části převyšovali Steelers s Lions a zaslouženě si vybojovali postup do finále. Oba finalisté si v základní části připsali shodně 9 výher. Poslední vzájemný zápas vyhráli Sígrs 12:6, předchozí zápas pak Gladiators 42:40. Finále by tak mělo nabídnout vyrovnaný duel.

Finále Dorostenecké ligy začíná v neděli od 16:00.

NFL

Z desátého kola zámořské NFL odvysílá stanice Sport 2 zápasy Tennessee Titans - Kansas City Chiefs, Green Bay Packers - Carolina Panthers a Dallas Cowboys - Minnesota Vikings.