Home  /  Zprávy  /  Kysilku na Floridu nevybrali. Budu makat dál, věří v další pozvánku

Kysilku na Floridu nevybrali. Budu makat dál, věří v další pozvánku

(út) 10. prosinec 2019, Radim Kroulík

Ofenzivní lajnmen Miroslav Kysilka se do další fáze cesty za NFL snem nedostal. NFL zveřejnila seznam devíti hráčů, kteří budou začátkem roku trénovat na Floridě s cílem zařadit se do programu International Player Pathway Program. Díky němu mají talentovaní hráči z Evropy dostat příležitost na půdě NFL. Program, který NFL založila v roce 2017, dostala na soupisky týmů již několik hráčů z Evropy.

Pro Kysilku se nyní tato možnost uzavřela. Mezi devíti vybranými hráči byl pouze jeden ofenzivní lajnmen a Kysilka již dopředu avizoval, že brazilský lajnmen Otavio Amorim podával na německém Combine lepší výkony. „Potvrdilo se, co jsem říkal. Pokud vezmou jednoho lajnmena, půjde Brazilec. Bohužel vzali jen jednoho.”

Kysilka neskládá zbraně a již má namířeno na příští sezonu. „Budu makat dál, tak abych si vysloužil pozvánku na Combine i příští rok. Klidně tomu obětuju i sezonu v Německu, abych se pořádně připravil.” Náročný podzimní program Kysilky mohl mít vliv na jeho výkon během Combine. Po sezoně u Prague Black Panthers si Kysilka prodloužil sezonu v Dresden Monarchs a v zápasech české reprezentace.

Cenné zkušenosti z NFL International Combinu popsal Kysilka podrobně v podcastu. Nově vytvořený program NFL potvrzuje, že to zámořská liga myslí s Evropou vážně. „International Player Pathway Program je důležitou součástí snahy k celosvětovému růstu amerického fotbalu a poskytnutí příležitostí dostat se do NFL pro zahraniční hráče,″ uvedl za NFL v prohlášení Damani Leech. Snad se v nadcházejících letech dočkáme dalších hráčů, kteří by reprezentovali český fotbal na největším jevišti.

Pozvaní hráči

Isaac Alarcon (Mexiko, Tec Monterrey Borregos)
Otavio Amorim (Brazílie, Timbo-Rex)
David Bada (Německo, Schwabisch Hall Unicorns)
Leo Krafft (Norsko, Eidsvoll 1814s)
Boqiao Li (Čína)
Chris Mulumba (Finsko)
Sandro Platzgummer (Rakousko, Swarco Raiders Tirol)
Antoni Podgorski (Polsko, Warsaw Mets)
Bernhard Seikovits (Rakousko, Dacia Vienna Vikings)