Home  /  Zprávy  /  Kam na Super Bowl LIV?

Kam na Super Bowl LIV?

(pá) 24. leden 2020, Radim Kroulík

Svátek amerického fotbalu je tady! V zámoří se ve slavném Super Bowlu rozhodne o vítězi 100. ročníku NFL. Zápas o Lombardiho trofej láká k televizním obrazovkám více než 100 milionů amerických diváků a je to jedna z nejsledovanějších sportovních akcí v roce. O vítězi se rozhodne 2. února v noci z neděle na pondělí mezi Kansas City Chiefs a San Franciscem 49ers. Zápas začíná v 0:30 a vysílá ho stanice Sport TV. Letošní Super Bowl se hraje v Miami na Hard Rock stadium.

ČT sport si k Super Bowlu připravila podcast, ve kterém Jiří Kalemba, Miroslav Kysilka, Radim Kroulík a Otakar Duben rozebírají finálový zápas, ale i další témata nejen z NFL.

Chcete vyrazit na Super Bowl do společnosti a nevíte kam? Přinášíme malého průvodce, kde můžete sledovat finálový zápas ve společnosti českých klubů. Víte o dalších místech, kam se vyplatí na Super Bowl vyrazit? Napište nám na media@caaf.cz.

Soutěžte s Hard Rock Café Praha o vouchery na konzumaci v hodnotě 2 000 Kč. Stačí tipnout čas pátého skórování zápasu. Soutěžte na našem Facebooku.

Loňský Super Bowl mezi Patriots a Rams nabídl nejméně bodů v historii. Letos by měl být zápas na body mnohem bohatší. Z konference AFC se do Super Bowlu probojovali Kansas City Chiefs. Ti na titul čekají od roku 1970, kdy v Super Bowlu IV porazili Vikings. San Francisco se naposledy radovalo ze zisku titulu 1994.

Fenomén Mahomes
Quarterback Patrick Mahomes navázal na výkony z loňské sezony, které mu vysloužily cenu MVP. Také letos působí Chiefs v útoku nezastavitelným dojmem. Své o tom ví fanoušci Houstonu. Po nadějném začátku v Divizním kole museli přihlížet tomu, jak Chiefs skórovali 7 touchdownů v 7 drivech.

Mahomes, Kelce, Hill, Watkins. Není divu, že Chiefs mají elektrizující útok schopný sázet jeden touchdown za druhým. Ofenzivní guru a hlavní trenér Andy Reid má 14 dní na to, aby připravil svůj útok na největší zápas. Arzenál zbraní má na to bohatý. Můžeme očekávat souboj těžkých vah. Útok Chiefs, proti obraně 49ers.

Mahomes se stal jedním z nejlepších hráčů NFL, ale stále hraje za nováčkovskou smlouvu. Jeho protějšek, Jimmy Garoppolo, ukousne z platového stropu téměř čtyřikrát tolik co Mahomes. Chiefs si tak mohou dovolit mít více kvalitních hráčů na soupisce. Tato výhoda Chiefs pravděpodobně brzy skončí, protože se očekává, že Mahomes podepíše novou smlouvu. Nejspíše rekordní.

Obrana, co zastavila krále
Běhová obrana Chiefs nepatří k silným stránkám týmu. Proti Titans to tak ale nevypadalo. Chiefs pomohl návrat Chrise Jonese do sestavy a po úvodním slabším začátku konferenčního finále se obraně Chiefs povedlo prakticky vymazat běhovou hru Titans v čele s Derrickem Henrym, jenž měl přímo historickou formu a ne nadarmo se mu přezdívá "King Henry".

Proti 49ers to nebude mít obrana Chiefs o nic lehčí. San Francisco ukázalo, že se nebojí soustředit svůj útok na běhovou hru. Proti Packers se quarterback Jimmy Garoppolo dostal pouze k 8 passovým pokusům. Když po zemi získáte 285 yardů, házet není příliš potřeba. Minimálně v úvodu zápasu můžeme počítat s tím, že se 49ers budou opírat o běhovou hru s Mostertem, Breidou a Colemanem (pokud se uzdraví).

49ers ale nejsou pouze běhový tým. Garoppolo má k dispozici George Kittla. Ten kromě výborných bloků je nebezpečný s míčem v rukou. K tomu bude k dispozici ještě zkušený Emmanuel Sanders nebo nováček Deebo Samuel. 

Nováček pilířem obrany
Kdo jiný by mohl zastavit útok Chiefs než právě 49ers? Obrana San Francisca má předpoklady k tomu, aby Mahomese alespoň zpomalila. Na vymazání soupeře jako v případě prvního poločasu konferenčního finále s Packers můžeme zapomenout. Každý zastavený drive bude mít cenu zlata.

Jedním z pilířů obrany 49ers je letošní nováček Nick Bosa. Druhý výběr draftu se rychle stal miláčkem fanoušků. Defenzivní end provětrával celou sezonu backfield soupeřů. Teď ho čeká nahánění Mahomese v zápase o všechno. Jak na to? S tím mu může poradit jeho bratr, Joey Bosa, který hraje za Chargers a proti Chiefs tak hraje dvakrát ročně. „Poskytne mi všechny dostupné informace a je na mě, abych je zúročil,” potvrdil Nick Bosa pro The Athletic.

Bosa ví, že výkon defenzivní lajny bude klíčový. „Tennessee ve druhém poločase nevytvořilo tlak na Mahomese a viděli jsme, jak to dopadlo. Na to se budeme hodně soustředit,” potvrdil. Bezhlavé atakování quarterbacka by mohlo 49ers spálit. Mahomes proti Titans znovu předvedl, že je výborný v pohybu z kapsy. Jeho touchdownový běh před koncem prvního poločasu byl jedním z klíčových momentů zápasu. „Musíte si uvědomit, kde v kapse se Mahomes nachází a vytvářet tlak kolektivně, jinak si najde místo a získá čas, aby mohl házet nebo utéct,” vysvětlil The Athletic defenzivní koordinátor 49ers, Robert Saleh.

Právě na něm leží největší tíha zodpovědnosti. Připravit obranu na Mahomese? Noční můra všech defenzivních koordinátorů. Ti si ale musí zvykat. Mahomesovi je 24 a pokud bude následovat Breese nebo Bradyho, čeká koordinátory spoustu bezesných nocí.

Kam na Super Bowl?

Praha

Hard Rock Café Praha, Malé náměstí 3, Praha
Klub: Prague Black Panthers
Program: předzápasová analýza
Vstupné: není
VIP balíček, který obsahuje neomezenou konzumaci speciálního Big Game Menu, piva Staropramen ležák a nealkoholických nápojů od 21:00 do 4:30 + pohodlné sezení se soukromou TV. Cena je 1700 Kč za osobu za celý večer (od 21:00 do 4:30 ráno). Je k dispozici pouze limitovaný počet vstupenek, tak neváhejte! Při koupi VIP balíčku je nutná předplatba v plné výši.
Během večera bude v nábíce BIG GAME Super Selection menu + Nápojový balíček. Cena na osobu pro výběr 2 pokrumů z meny 505 Kč. Cena za nápojový balíček, 5 láhví Corony 500 Kč nebo 25 láhví Corony za 1190 Kč.
Rezervace: prague.salescoordinator@hardrock.com
Více infromací: Facebooková událost

Rest.art kinobar, Podolská 33, Praha 4
Klub: Prague Lions
Program: sestřihy z NFL, v poločase tombola
Vstupné: 99 Kč
Rezervace: doporučena

Více informací: Facebooková událost

Klub Joe, Revoluční 655/1, Praha 1
Účastníci: NFL.cz, komentátor Sport TV Jindřich Rajchl
Rezervace: info@klubjoe.cz, telefon 221 803 304
Více informací: Facebooková událost

Ostrava

Restaurant Arrows, Průběžná 6178/2, Ostrava
Klub: Ostrava Steelers
Začátek programu: 23:30
Vstupné: Není
Rezervace: Není
Více informací: FB Ostrava Steelers

Pardubice

Road Café Bar Pardubice, Hronovická 2768, Pardubice
Klub: Pardubice Stallions
Začátek programu: 23:00
Vstupné: není
Rezervace: není
Více informací: Facebooková událost

Příbram

Domino Klub Příbram, Politických vězňů 88, Příbram
Klub: Příbram Bobcats
Program: Turnaj v Madden NFL 20 od 21:00
Začátek programu: 22:00
Vstupné: není
Rezervace: není
Více informací: Facebooková událost

Brno

Šelepka, Šelepova 1, Brno
Klub: Brno Alligators
Začátek programu: 23:00
Vstupné: není
Rezervace: není
Více informací: Facebooková událost 

Chotěboř

Kino Chotěboř, Tyršova 256, Chotěboř
Klub: Vysočina Gladiators
Začátek programu: 23:30
Vstupné: 200 Kč
Rezervace: není
Více informací: Facebooková událost

Ústí nad Labem

Tyršovka restaurace, Vaníčkova 227/9, Ústí nad Labem
Klub: Ústí nad Labem Blades
Začátek programu: 23:30
Vstupné: zdarma
Rezervace: není
Více informací: Facebooková událost

Jičín

Bar Na Starým, Valdštejnovo náměstí 38, Jičín
Klub: Jičín Hurricanes
Začátek programu: 0:00
Vstupné: není
Rezervace: přes FB Hurricanes
Více informací: Facebooková událost

Most

Smoke House Most, Jana Evangelisty Purkyně 274, Most
Klub: Most Hunters
Vstupné: není
Rezervace: není
Více informací: Facebooková událost