Home  /  Zprávy  /  Z hřiště k Playstationu. Startuje Paddock eliga s 10 týmy

Z hřiště k Playstationu. Startuje Paddock eliga s 10 týmy

(čt) 9. duben 2020, Radim Kroulík

Současná situace kolem koronaviru znemožnila zahájit letošní ročník soutěže mužů. Týmy se tak přesunuly z hřišť domů. Vynucenou pauzu vyplní historicky první ročník virtuální ligy. Náš sport se tak u nás připojuje do stále populárnějšího prostředí esportu. V Paddock elize se utká 10 týmů. Liga startuje po Velikonocích.

„Chceme jít s dobou a připravujeme první oficiální ročník v esportu. Věřím, že na své si přijdou hráči i fanoušci. Madden je mezi naší komunitou velmi populární hrou,” poodkryl Hobza a dodává: „Musíme se adaptovat na situaci, kterou nijak neovlivníme. Snažíme se v situaci nalézt příležitosti. Zároveň směrem k našim partnerům hledáme alternativní a pokud možno atraktivní formy plnění. Logicky se nyní posouváme více do online aktivit. Nezapomínáme ani na naši početnou fanouškovskou základnu, které se snažíme co nejvíc zpříjemnit vynucenou pauzu nejen od fotbalu, ale lecčeho dalšího.”

Do Paddock eligy se mohly přihlásit všechny aktivní kluby ČAAF. Do prvního ročníku virtuální ligy se přihlásilo 10 týmů.

Skupina Východ
Brno Alligators
Ostrava Steelers
Pardubice Stallions
Přerov Mammoths
Vysočina Gladiators

Skupina Západ
Litvínov Hunters
Prague Lions
Prague Mustangs
Příbram Bobcats
Ústí nad Labem Blades

Formát ligy
Liga se odehraje na Playstationu 4 ve hře Madden NFL 20. Základní část trvá 5 týdnů, ve kterých odehrají týmy 5 zápasů. Každý tým se střetne jednou se všemi soupeři ve skupině, pátý zápas odehrají s jedním soupeřem z druhé skupiny. Po skončení základní části se odehraje play off (semifinále a Paddock Czech eBowl I) a zápasy o konečné umístění. Rozlosování a výsledky jsou na našem webu v sekci Zápasy (zatím jsou rozlosovány první dvě kola). Týmy mají na odehrání kola celý týden. V rozlosování je uveden poslední možný den odehrání.

Slovník pojmů eligy
Tým
- každý tým je složen ze 3 hráčů.
(Hrací) kolo - zápas mezi dvěma týmy složen ze tří duelů. Kolo trvá obvykle od pondělí do neděle, ve kterém mají týmy povinnost odehrát všechny své duely.
Duel - Jedna hra. Hráči hrají jednotlivě, tzn. v jednom duelu figuruje pouze jeden hráč daného týmu. Vítězstvím v duelu si připisuje tým jeden bod. Hráč smí v rámci jednoho kola odehrát pouze jeden duel svého týmu.
Zápas - koná se mezi dvěma týmy. Jeden zápas je složen ze tří duelů. Výsledek zápasu se započítává do konečné tabulky

Zápasy
Každý zápas představuje tři samostatné duely, ve kterých se tři hráči z jednoho týmu střetnou s trojicí hráčů z druhého týmu. V daném kole smí každý hráč nastoupit pouze jednou. Tým s větším počtem vyhraných duelů se stane vítězem zápasu (pozn.: protože jsou duely 3, tak výsledek zápasu bude vždy 3-0 nebo 2-1). V rozlosování a výsledcích na webu ČAAF bude vždy uveden pouze zápas, nikoliv všechny tři duely. Ve výsledku pak bude poměr z duelů, tzn. 2:1 nebo 3:0. Vítěz celého zápasu si pak do tabulky připíše jednu výhru, poražený jednu prohru.

Výběr týmů a nastavení hry
V rámci zápasu si nejprve domácí tým vybere 3 NFL týmy, které v duelech použije. Hosté si pak vyberou jiné tři NFL týmy, tzn. domácí budou mít na výběr 32 možných NFL týmů, hosté pouze 29. Pozor, v dalším kole si tým nemůže vybrat žádný z NFL týmů, které už použil v předchozích kolech!

Nastavení hry je „výchozí”, což znamená délka čtvrtiny 6 minut a obtížnost All-pro. Zápasy se hrajív módu "Competitive" vždy s aktuální soupiskou v den zápasu. V případě remízy po základní hrací době pokračuje hra prodloužením dle výchozího nastavení.