Home  /  Zprávy  /  TOP5 v anketě Hráč roku ovládli Gladiators. Vítěz bude znám za týden

TOP5 v anketě Hráč roku ovládli Gladiators. Vítěz bude znám za týden

(pá) 29. leden 2021, Radim Kroulík

Trojice hráčů, kteří dostali nejvíce hlasů v kategoriích Defensive a Offensive MVP Paddock ligy, jsme již zveřejnili. Nyní se podíváme na anketu s nejdelší tradicí, Hráč roku. Z deseti předchozích ročníků si prvenství hned v sedmi případech odnesl Jan Dundáček. Dlouhou šňůru výher přerušil v loňské sezoně Karel Augusta, který se stal Hráčem roku 2019.

V sezoně 2020 Vysočina Gladiators dominovala Paddock lize. Bez jediné porážky prošli základní částí a statistikám ligy vládl útok i obrana. Velkou zásluhu na tom měly posily z Prague Black Panthers v čele s Augustou, Tomášem Svobodou, Janem Kabátem nebo Michalem Novákem. Tyto hostující hráče ještě doplnil přestupem Jan Beran.

Dominance na hřišti dávala tušit, že se v anketě Hráč roku umístí zástupci Gladiators ve velkém počtu. V TOP5 se umístila hned trojice hráčů. Jedno želízko v ohni pak mají Alligators a Steelers.

Dvěma hráčům se podařilo dostat se mezi top hráče ve dvou kategoriích. Augusta se ještě umístil v TOP3 v kategorii Defensive MVP Paddock ligy, Dvorský se pak zároveň uchází o post nejužitečnějšího ofenzivního hráče.

Hlasovat mohlo celkem 37 osob, a to z řad zástupců týmů Paddock ligy, trenérů reprezentace, rozhodčích, médií a členové Rady ČAAF. Pro Hráče roku mohl dostat hlas pouze Čech bez ohledu na stát, ve kterém hrál.

Konečné pořadí všech kategorií oznámíme příští týden.

Hráč roku 2020

Karel Augusta
Augusta je stálicí v této anketě. Kromě loňské výhry už se v této anketě umístil na 2. místě, dvakrát na 3. a jednou na 4. Augusta si v 6 zápasech připsal 31,5 tacklů, 11 tacklů pro ztrátu a k tomu přidal 3,5 sacků a 1 forced fubmle. Jeho přínos se ale neodráží pouze ve statistikách. Augusta jako generál na hřišti dokáže dirigovat celou obranu. Stačí si porovnat týmové statistiky z posledních dvou sezon a vliv posil je naprosto očividný. V sezoně 2020 pouštěli Gladiators soupeřům v průměru 146 yardů, o rok dříve to bylo 374 yardů. To samé platí o inkasovaných bodech. Za uplynulou sezonu to bylo necelých 9 bodů na zápas, v roce 2019 to bylo téměř 34 bodů.

Jan Beran
Beran přestoupil před sezonou do Gladiators a rychle se stal hlavní útočnou zbraní quarterbacka Josepha Bradleyho. Vytáhlý receiver se zkušenostmi z reprezentace si v 7 zápasech připsal 501 yardů (nejvíce v lize) a k tomu přidal 10 touchdownů (také nejvíce v lize mezi receivery). Pokud hráč ovládne tyto dvě základní statistiky, tak je umístění v TOP 5 očekávatelné. Útok Gladiators byl produktivní i v předcházejícím roce a příchod Berana tak posílil již velmi silnou skupinu receiverů.

Jan Dunovský
Útok Gladiators se může pyšnit rovnováhou mezi passovým a běhovým útokem. Skvělý passový útok vynesl Bradleymu TOP3 v kategorii Offensive MVP Paddock ligy a Beranovi TOP 5 v Hráči roku. Běhový útok pak vynesl Dunovského mezi TOP5. Dunovský nastoupil k 7 zápasům ve kterých si po zemi připsal 515 yardů a 9 touchdownů. K tomu přidal dalších 156 yardů a 4 touchdowny vzduchem.

Dominik Dvorský
Původně Dvorský neměl za Ostravu hrát, ale nakonec se ještě na jednu sezonu vrátil ze Znojma. Po návratu Dvorského do ostravského dresu se Steelers opět vrátili do formy. Dvorský v pěti zápasech zaznamenal v průměru téměř 9 yardů na běhový pokus, v sezoně si připsal 669 yardů (průměr 134 yardů na zápas) a k tomu přidal 14 touchdownů. V zápase proti Přerovu Mammoths si připsal 7 běhových touchdownů, čímž překonal rekord v počtu touchdownů v jednom zápase.

David Kilian
Pětici hráčů, kteří získali nejvíce hlasů, uzavírá (abecedně) running back Alligators David Kilian, který si připsal nejvíce běhových yardů v Paddock lize (720). K tomu ale potřeboval 103 běhových pokusů (pro srovnání Dvorský zaznamenal 669 yardů po 75 pokusech). Útok Alligators se v passové hře hledal, a tak se obrany mohly více zaměřit na zastavení Kiliana. Ten se i tak dokázal prosadit a zaznamenal 12 touchdownů (více měl jen Dvorský). Kilian se jako jediný hráč v Paddock lize dostal všemi způsoby (včetně special týmů) přes 1000 yardů, konkrétně 1355. Druhý Dvorský nasbíral 911 celkových yardů.