Home  /  Zprávy  /  Kocián s Giants nestačil na Dragons. PBP čekají na výjimku

Kocián s Giants nestačil na Dragons. PBP čekají na výjimku

(po) 29. březen 2021, Radim Kroulík

Prestižní AFL o víkendu odstartovala prvním kolem, které mělo i české zastoupení. Hlavní trenér Graz Giants Martin Kocián se představil v televizním zápase na hřišti SsangYong Danube Dragons. První výhru si ale Kocián v novém ročníku AFL nepřipsal, jeho Giants podlehli Dragons 16:35.

Před startem sezony vysvětlil Kocián situaci v Rakousku v našem podcastu. AFL má statut Bundesligy, a tak mohla liga odstartovat i v době pandemie, přestože v AFL nehrají profesionální hráči.

Kocián před startem nového ročníku ujišťoval, že jeho tým je připraven a protikoronavirová opatření a restrikce tým výrazně neovlivnily. Jeho tým má na letošní sezonu o extra motivaci postaráno. Slaví totiž 40 let od založení. Navíc Giants odehráli na podzim zápasy proti silné Vídni. Dragons oproti tomu odehráli poslední soutěžní zápas v roce 2019.

Úvod zápasu ale ukázal, že Dragons dlouhý herní výpadek trápit nebude. Hned z úvodního drivu zaznamenali touchdown a po celý zápas tahali za delší konec provazu. Giants se v úvodním útočném drivu také dokázali prosadit a zdálo se, že zápas nabere ofenzivní smršť. Úvodní útok Giants se ale narozdíl od soupeře zastavil v redzoně, a tak se Giants museli spokojit se 3 body.

Dragons se podařilo poprvé výrazně odskočit v závěru prvního poločasu. Za stavu 14:10 si domácí Dragons připsali touchdown pouhých 23 vteřin před koncem druhé čtvrtiny a do šatny tak šly týmy za stavu 21:10.

Definitivní zlom v zápase přišel v úvodu druhého poločasu. Obrana Giants byla několikrát blízko k zastavení soupeřova útoku. Dlouhé třetí downy se ale Dragons podařilo přetavit v první downy. V jednom případě i kvůli napadení passera, kdy tento faul místo čtvrtého downu nechal na hřišti útok Dragons. 

Dragons dokázali chyby a nedisciplinovanost obrany Giants potrestat a navýšili na 28:10. Po zbytek zápasu si dokázal domácí tým udržet vedení až na konečné skóre 35:16.

„Dragons byli skvěle připravení a přehráli nás ve všech fázích hry. Dnes byli lepším týmem a zasloužili si vyhrát,” hodnotil po zápas Kocián první zápas svého týmu. „Zatím rozhodně nejsme na takové úrovni, kde bychom chtěli být. Musíme se hlavně uklidnit a vrátit se k naší hře,” uzavřel Kocián.

Black Panthers první zápas odložili, na druhý vyhlíží výjimku

Také Black Panthers měli o víkendu nastoupit k prvnímu zápasu, a to proti Swarco Raiders Tirol. Tento zápas byl odložen a pražský tým vyhlíží premiéru v novém ročníku rakouské ligy v neděli 11.4. proti Rangers Mödling na domácím hřišti v Proseku.

Black Panthers požádali o výjimku, která jim má umožnit domácí zápas proti Rangers uspořádat navzdory současným opatřením. Rozhodnuto by mělo být v následujících dnech.